Epic Games Store większość osób kojarzy zapewne z grami – w końcu to o nich mowa nawet w samej nazwie sklepu. Twórcy ewidentnie jednak chcą rozszerzyć możliwości platformy, tak, aby wykraczały one poza sam gaming. Podjęto już pierwszy krok w tym kierunku, wprowadzając do sklepu Spotify, jedną z najpopularniejszych usług streamingu muzyki (i podcastów) na świecie.

Spotify w Epic Games Store – jak to działa?

Spotify poprane poprzez Epic Games Store niczym nie różni się od tej usługi pobranej bezpośrednio z jej strony internetowej czy z Microsoft Store.

Użytkownicy EGS mogą za pośrednictwem platformy pobrać aplikację w bardzo prosty sposób: wystarczy wyszukać w sklepie Spotify, wejść w kartę produktu i dalej postępować tak samo, jak w przypadku gier pobieranych za pośrednictwem tego sklepu.

Epic na tym ruchu nie zarobi

Epic Games Store, podobnie jak na przykład Steam, pobiera prowizję od sprzedaży gier umieszczonych na swojej platformie. Konkretnie w przypadku EGS prowizja ta wynosi 12%.

Jednak na umieszczeniu w swoim sklepie Spotify Epic nic nie zarobi. Oczywiście, sama aplikacja jest darmowa we wszystkich źródłach, natomiast musimy pamiętać, że jej twórcy sprzedają abonament Spotify Premium. Platforma nie pobierze jednak prowizji od abonamentów zakupionych przez użytkowników, którzy pobiorą z niej tę usługę streamingową.

To pierwsza, ale prawdopodobnie nie ostatnia aplikacja spoza sfery gamingowej w EGS

Jest prawdopodobne, że w najbliższym czasie w Epic Games Store będą pojawiać się kolejne aplikacje i usługi niezwiązane bezpośrednio z gamingiem. Celem firmy może być stworzenie znacznie bardziej rozbudowanego ekosystemu, na podobieństwo mobilnych App Store i Google Play, gdzie poza grami znajdziemy także wiele innych rodzajów aplikacji.

W teorii już każdy użytkownik komputerów osobistych i laptopów z Windowsem ma tego typu platformę na swoim urządzeniu, a mianowicie Microsoft Store, gdzie są i gry, i różnego rodzaju niezwiązane z nimi aplikacje. Nie jest to jednak platforma szczególnie lubiana czy popularna.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *