Jedną z największych zalet rozwoju sieci jest praktycznie nielimitowany dostęp do muzyki. Oczywiście trzeba opłacić abonament w jednej z aplikacji do streamingu, ale i tak jest dużo prościej niż kiedyś. Streaming to jednak nie pobieranie muzyki na stałe na dysk. Czy da się to połączyć? Sprawdźmy: jak pobrać muzykę ze Spotify?

Czy ze Spotify można pobierać muzykę?

Myślę, że trochę już zaspoilerowaliśmy odpowiedź na to pytanie. Tak, ze Spotify można pobierać muzykę na telefon i komputer. Jeżeli macie wykupiony abonament Premium, możecie pobrać albumy, całe playlisty lub podcasty. Do 10 tysięcy utworów na pięciu różnych urządzeniach. Warto zwrócić uwagę na powyższe rozróżnienie. Spotify nie pozwala pobierać pojedynczych utworów, aczkolwiek można z nich zrobić playlistę.

Obowiązują jednak pewne ograniczenia. Muzyka pozostanie aktywna do słuchanie w trybie offline przez maksymalnie 30 dni. W celu zresetowania licznika musicie chociaż raz w tym czasie być aktywni online. Spotify wymaga tego, żeby podliczyć odtworzenia i przekazać tantiemy wykonawcom. Na szczęście to tylko formalność – dopóki macie opłacony abonament możecie odświeżać pliki, jak długo chcecie.

Jak pobrać muzykę ze Spotify na komputer? Poradnik krok po kroku

Znamy już chyba wszystkie wymogi i ograniczenia, które dotyczą pobierania muzyki ze Spotify na komputer. Czy potrzebujecie czegoś jeszcze? Oczywiście Internetu, najlepiej z Wi-Fi. Domyślnie Spotify nie pozwoli ci pobierać muzyki, gdy będziecie korzystać z danych komórkowych. Możecie to zmienić w ustawieniach. Opcję pobierania przy wykorzystaniu danych komórkowych znajdziecie w sekcji “Jakość dźwięku”.

Tym razem już na poważnie wiemy wszystko, co potrzebne. Sprawdźmy w takim razie, jak pobrać muzykę ze Spotify na komputer?

 1. Znajdź album/playlistę/podcast, który chcesz pobrać.
 2. Dotknij ikony strzałki w kółeczku, żeby pobrać zawartość.  pobieranie muzyki ze spotify na komputer
 3. Jeżeli strzałka zmieni się na zieloną, pobieranie muzyki ze Spotify na komputer się skończyło. Inny status oznacza, że pobieranie się nie powiodło. Potencjalne rozwiązania problemów poruszamy poniżej.

W identyczny sposób możecie pobrać muzykę ze Spotify na telefon i tablet. Bez różnicy, czy mówimy o urządzeniach z Androidem, czy rodzinie Apple.

Warto wiedzieć: Spotify domyślnie zawsze odtwarza muzykę online, nawet gdy macie ją pobraną na komputer. Automatycznie w tryb offline przełączy się tylko wtedy, gdy nie będziecie mieli dostępu do internetu. Można jednak ręcznie przejść w tryb offline. Jak to zrobić?

 1. Otwórz Spotify.
 2. W systemie Windows: kliknij ikonę trzech poziomych kropek na górze ekranu. Następnie kliknij “Plik”.
  W komputerach Mac: w menu Apple u góry ekranu kliknij “Spotify”.
 3. Kliknij tryb offline.

Na telefonach ta opcja jest ukryta w “Ustawienia i Prywatność”. Kliknij “Odtwarzanie”, a następnie “Tryb Offline”.

Jak usunąć pobraną muzykę ze Spotify na komputer?

Załóżmy, że kończy wam się limit 10 tysięcy pobranych plików. Ewentualnie złapmy się mocniej rzeczywistości: kończy wam się miejsce na dysku lub po prostu muzyka się znudziła i nie musi zajmować miejsca. Jak usunąć pobraną muzykę ze Spotify na komputer?

 1. Otwórz Bibliotekę.
 2. Kliknij “Pobrane”.
 3. Wybierz album/playlistę/podcast, który chcesz usunąć.
 4. Kliknij ikonę zielonej strzałki.
 5. Kliknij “Usuń”.

Powyższa metoda dotyczy usuwania wybranych plików. Można również usunąć całą pobraną muzykę ze Spotify na komputer. Tę opcję znajdziecie w sekcji “Pamięć”. Znajdziecie ją pod nazwą “Usuwanie pobranych utworów”.

Czemu nie mogę ściągnąć muzyki ze Spotify na komputer?

Czasem, w wyjątkowych sytuacjach może się zdarzyć, że pobieranie muzyki ze Spotify na komputer nie zadziała. Taka sytuacja może być wynikiem błędu, ale może być to też wynik pewnego przeoczenia ze strony użytkownika. Jeżeli spotkała cię taka nieprzyjemna sytuacja, sprawdź, co możesz zrobić:

 • Upewnij się, czy masz działające połączenie z internetem. Może zapomniałeś przełączyć się na Wi-Fi, a pobieranie przy transmisji danych masz wyłączone? Jeśli włączyłeś pobieranie przez dane komórkowe, sprawdź, czy nie osiągnąłeś limitu transferu i nie wyczerpałeś swojego pakietu gigabajtów.
 • Sprawdź, czy masz wystarczająco miejsca na dysku. 10 tysięcy piosenek zdecydowanie zajmuje trochę miejsca. Jeśli idziesz na rekord, zdecydowanie warto to przypilnować. Jednocześnie warto pamiętać, że na dysku wypada mieć trochę więcej wolnego miejsca, niż minimalną ilość potrzebną do pobrania muzyki ze Spotify na komputer.
 • Upewnij się, że nie osiągnąłeś limitu pięciu urządzeń. Łatwo to przeoczyć przy współdzieleniu konta.
 • Wyłącz aplikacje oszczędzające baterię. Mogą blokować dodatkowe procesy, takie jak pobieranie muzyki ze Spotify.
 • Ze zbliżonych powodów sprawdź aplikacje, które czyszczą pamięć podręczną.
 • Zrestartuj aplikację, a jeśli to nie pomaga – również komputer. Wyłączenie i włączenie komputera naprawia naprawdę dużo błędów.
 • W ostateczności: odinstaluj i zainstaluj aplikację ponownie. Pamiętaj jednak, że wiąże się to z usunięciem wszystkich już ściągniętych albumów/playlist/podcastów.

Czemu pobrana muzyka ze Spotify na komputer zniknęła?

Została do poruszenia jeszcze jedna kwestia: czemu ściągnięta muzyka ze Spotify może zniknąć?

 • Nie przeszedłeś w tryb online chociaż raz na 30 dni, żeby odnowić muzykę.
 • Przeinstalowałeś aplikację.
 • Pobrałeś muzykę ze Spotify na szóste urządzenie (w takim wypadku zostanie usunięta z urządzenia, które najdłużej nie było używane).
 • Aplikacja Spotify jest nieaktualna.

Pobieranie muzyki ze Spotify na komputer – podsumowanie

Możliwość ściągania muzyki ze Spotify na komputer i słuchania jej w trybie offline to świetne narzędzie. Dzięki temu możecie bez problemu pobrać “zapas” muzyki na laptopa przed podróżą, a potem nie martwić się o zużycie danych. W dodatku jestem pewien, że każdy z was znajdzie swoje zastosowania tej funkcji!

WARTO PRZECZYTAĆ:

apple music vs spotify Apple Music vs Spotify (2023) – którą aplikację wybrać?
Spotify vs Apple Music, czyli pojedynek gigantów. Ten pierwszy spopularyzował usługę streamingu muzycznego i jest szalenie rozpoznawalny, a drugi wdarł się na rynek, zaskarbiając sobie
spotify zwolnienia Spotify ma problemy? Znów masowo zwalnia pracowników
Spotify znowu to robi: serwis zapowiedział, że niebawem dojdzie do kolejnej tury zwolnień. Tym razem pracę ma stracić około 17% załogi. Przyczyną zwolnień są wyzwania
spotify dj Spotify wprowadziło spersonalizowanego DJ-a opartego na AI
Nie ma radia, które odpowiadałoby Twojemu gustowi? Spotify chce rozwiązać ten problem, wprowadzając opartego na sztucznej inteligencji DJ-a, który sypie jak z rękawa ciekawostkami na
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *