Na polskich ulicach praktycznie na każdym rogu można natknąć się na automaty paczkowe. Te posiada przede wszystkim InPost, ale również DPD, Allegro, Orlen czy Poczta Polska! Ta ostatnia teraz chce, aby urządzenia, które dotąd nazywały się Pocztex Automat, zmieniły nazwę na „Pocztomat”. Czy InPost na to pozwoli? Sprawdź szczegóły!

Pocztomat wejdzie do gry i będzie poważną konkurencją?

Wszystko wskazuje na to, że powinniśmy przygotować się na kolejną odsłonę sporu między Pocztą Polską a InPostem. Od dawna wiadomo, że państwowa spółka ma spore problemy – zarówno finansowe, inwestycyjne, jak i organizacyjne, dlatego nie dziwi fakt, że próbuje wprowadzać różne nowości, aby być konkurencyjną.

Poczta Polska co pewien czas wychodzi z nowymi pomysłami, które właściwie są opóźnione o kilka lat, a teraz ponownie chce zawalczyć o nazwę „Pocztomat”. To już kolejny raz, ponieważ taki sam spór między wspomnianymi firmami toczył się niemalże dziesięć lat temu. Wówczas Urząd Patentowy nie zgodził się, aby Poczta Polska stosowała nazwę „Pocztomat”. Jednak ta nie zamierza odpuszczać i znowu ubiega się o wyłączne prawa do tego znaku. Czy tym razem się uda?

Czy Pocztomat uzyska ochronę? InPost będzie walczył

Ponowna walka między państwową spółką a liderem w dziedzinie logistyki (InPostem) rozpoczęła się w marcu bieżącego roku, więc póki co nie ma jeszcze żadnych szczegółowych informacji dotyczących ochrony nazwy „Pocztomat”.

Jak na razie znak słowno-graficzny pojawił się w specjalnym Biuletynie Urzędu Patentowego, ale można spodziewać się, że uzyskanie ochrony nie będzie proste, a wszystko to z powodu tego, że nazwa jest bardzo podobna do „paczkomatu”, czyli nazwy używanej przez InPost. W związku z tym można się spodziewać, że InPost zgłosi sprzeciw wobec rejestracji i ewentualnej ochrony nazwy – ma na to czas do 25 czerwca 2025 roku. Na taki krok mogą zdecydować się wszystkie firmy, które mają podobne i zastrzeżone już znaki.

Jak się zakończy spór między państwową spółką a InPostem? Czas pokaże, ale naszym zdaniem Poczta Polska nie ma co liczyć na to, że jej największy konkurent nie złoży sprzeciwu. Co myślicie na ten temat? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Elon Musk zablokuje iPhone'y Elon Musk nienawidzi iPhone’ów! Grozi, że zbanuje je w swoich firmach
Przywykliśmy już do tego, że jeden z najbogatszych ludzi świata co chwilę znajduje się w centrum zamieszania. Tym razem Elon Musk mocno się zdenerwował po
czaty grupowe w Messengerze Czaty grupowe na Messengerze z ogromną zmianą
W Messengerze pojawiła się nowa usługa. Stało się to dość niespodziewanie, ponieważ Meta nawet jej nie zapowiedziała. Od teraz użytkownicy mogą tworzyć ogromne czaty grupowe
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

1 Komentarz

  • Hela, 5 kwietnia 2024 @ 21:32 Odpowiedz

    poczta to przezytek,komuszy przerost gdzie jest wierchuszka prezesów,decydentów o życiu i śmierci i kupa wyrobników,którzy trzaskaja stemplami,oczywiście między czasie handluja rajstopami :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *