Minęło zaledwie kilka dni od premiery The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, a gra już zdołała pobić masę rekordów. I to mimo rekordowo wysokiej ceny i faktu, że jest dostępna tylko na jedną konsolę.

Sprzedaż Tears of the Kingdom powala. Nintendo może być zadowolone

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom jest już:

  • najszybciej sprzedającą się grą w serii The Legend of Zelda
  • najszybciej sprzedającą się grą na Switcha i na jakąkolwiek inną konsolę Nintendo w Europie
  • drugą grą w serii pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy (wyprzedza ją tylko Breath of the Wild, które sprzedało się dotychczas w niespełna 30 milionach kopii)
  • najszybciej sprzedającą się (pod względem fizycznych egzemplarzy) nową grą w UK w 2023 roku (Tears of The Kingdom na start sprzedało o 50% więcej kopii niż Hogwarts Legacy!).

Tytuł zadebiutował 12 maja 2023, tylko i wyłącznie na konsolę Nintendo Switch. Twórcy ogłosili, że w przeciągu pierwszych 72 godzin gra rozeszła się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Nintendo jest oczywiście z tego względu bardzo szczęśliwe:

Już siódmy rok z rzędu Nintendo Switch cieszy się niesłabnącą popularnością, czego dowodem jest ta rekordowa premiera. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie fanów dla gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i naprawdę nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy ich przygody oraz kreacje z podróży do Hyrule – Stephan Bole, prezes Nintendo of Europe

Twórcy zarobili krocie

Piers Harding-Rolls, analityk z firmy Ampere Analysis, udzielił BBC News komentarza, w którym odniósł się nie tyle do ilości sprzedanych kopii, co już bezpośrednio do wyników finansowych gry. Tutaj również Nintendo nie ma powodu do narzekania (nie zaszkodziła na pewno stosunkowo wysoka cena gry – wynosi 70 dolarów, a w Polsce 289,90 zł).

Ogromna sprzedaż początkowa najnowszej Zeldy plasują ją wśród największych płatnych gier, jakie kiedykolwiek wydano. Przy szacowanej sprzedaży brutto na poziomie znacznie przekraczającym 600 milionów dolarów [480 milionów funtów], ten tytuł jest porównywalny z niektórymi z najlepszych premier w historii, ale trochę mu brakuje do największych.

Na przykład Grand Theft Auto V osiągnęło ponad 1 miliard dolarów sprzedaży w swoim trzydniowym oknie startowym – Piers Harding-Rolls, analityk z Ampere Analysis

Co Wy o tym wszystkim sądzicie? Czy należycie do grona ponad 3 milionów osób, które już wyposażyły się w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, czy jeszcze czekacie z zakupem (o ile oczywiście posiadacie konsolę Nintendo)? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Odee – nowy standard stron internetowych dla firm z Gdańska
Strony internetowe dla firm z Gdańska od Odee tworzone są z dbałością o każdy detal, aby tworzyć witryny, które nie tylko spełniają, ale przewyższają oczekiwania
fornite fallout Fallout wkracza do Fortnite! Będzie też… Magneto
Fortnite powraca z nowym sezonem pełnym akcji i adrenaliny. Sezon 3 Rozdziału 5, nazwany „Kasacja”, przenosi graczy do postapokaliptycznego Pustkowia, gdzie czekają na nich nowe
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *