Nowość wprowadzana w restauracjach McDonald’s spodoba się szczególnie osobom, które niezbyt często korzystają z elektronicznego pieniądza. W większości popularnych lokali mają się pojawić nowe automaty, dzięki którym zamawianie jedzenia będzie dużo prostsze i bez konieczności płacenia kartą, zegarkiem czy telefonem.

„Gotówkomat” w sieci fast-food

Któż nie zna sieci McDonald’s? Są to restauracje fast-food, z którymi możecie się zetknąć praktycznie na każdym kroku, zwłaszcza w dużych miastach. Zamawianie w nich jedzenia już od lat jest szybkie i wygodne, a to wszystko m.in. dzięki automatom do zamawiania, inaczej nazywanymi kioskami.

Ostatnimi czasy wszelkiego rodzaju automaty cieszą się dużą popularnością wśród Polaków, dlatego też InPost intensywnie rozwija swoją działalność z tym związaną, a ostatnio inwestuje w lodówkomaty.

Kioski pozwalają klientom McDonald’s na swobodne przeglądanie menu, składanie zamówienia i od razu regulowanie za nie płatności, bez konieczności kontaktu z personelem. Oczywiście wciąż dostępna jest możliwość składania zamówień przy kasie, gdzie obsługują nas pracownicy i z tej opcji najczęściej korzystają osoby, które dysponują gotówką. Wynika to z faktu, że jak dotąd wspomniane automaty oferowały jedynie możliwość płacenia kartą, bądź zbliżeniowo. 

Teraz, biorąc pod uwagę klientów, którzy preferują tradycyjne metody płatności, McDonald’s wprowadza „gotówkomat”, czyli maszynę, z której wystarczy skorzystać tuż po złożeniu zamówienia w kiosku, aby dokonać za nie płatności. To oznacza, że będzie możliwa płatność gotówką bez konieczności podchodzenia do kasy. 

Firma dba o to, aby nieustannie się rozwijać i reagować na potrzeby klientów. Niedawno sieć poinformowała, że zacznie wykorzystywać technologię Al, co ma sprawić, że praca w restauracjach będzie prostsza i zmniejszy się jej złożoność.

Nowa technologia została wprowadzona w 20% restauracjach

Postawienie „gotówkomatów” w popularnych restauracjach sieci fast-food to niezły pomysł, biorąc pod uwagę, że wciąż jest sporo klientów, którzy zwyczajnie wolą tradycyjne metody płatności.

Według informacji przekazywanych przez biuro prasowe McDonald’s ich wprowadzenie jest sposobem na przyspieszenie procesu obsługi w restauracjach. Chodzi o to, aby cały ten proces był znacznie efektywniejszy. Można podejrzewać, że pozwoli to zmniejszyć kolejki czy skrócić czas wydawania jedzenia.

Na ten moment z tą technologią możecie spotkać się w około 20% restauracji McDonald’s, choć można podejrzewać, że stopniowo będą się pojawiały w kolejnych lokalach w Polsce.

A Wy, jaką preferujecie formę płatności, będąc w restauracji? Czy Waszym zdaniem wprowadzenie „gotówkomatów” jest potrzebne? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Boshoku/Unsplash

WARTO PRZECZYTAĆ:

gta 6 rekord GTA 6 z oficjalną datą premiery! Trzeba uzbroić się w nieco cierpliwości
Przez długi czas w ogóle nie wiedzieliśmy, kiedy możemy spodziewać się premiery Grand Theft Auto 6. Potem Rockstar zapowiedział, że najnowsza odsłona kultowej serii pojawi
google i/o 2024 Google I/O 2024 już za nami! Dominował temat sztucznej inteligencji
Konferencja I/O to zawsze jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla osób, które na bieżąco śledzą poczynania Google. Podczas tegorocznej edycji amerykański gigant skupiał się
motorola Motorola i Lenovo dostały bana na sprzedaż swoich produktów w Niemczech
Po raz kolejny zadziałało równanie, według którego Niemcy + producenci smartfonów + bitwy patentowe = zakaz sprzedaży produktów znanych marek. W 2022 roku Oppo, Vibo
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *