InPost nieustannie stawia nowe paczkomaty, ale intensywnie działa również nad innym projektem związanym z lodówkomatach. Ich temat został poruszony już kilka lat temu, ale do tej pory takie zimne automaty od InPostu były dostępne tylko w 4 miastach. W ostatnim czasie liczba miast z takimi maszynami wzrosła do kilkunastu.

Lodówkomaty od InPostu w kilkunastu polskich miastach

Dzisiaj nikogo nie dziwi widok licznych automatów paczkowych na polskich ulicach. Zdecydowanie przyzwyczailiśmy się i chętnie z nich korzystamy. Przy okazji przypominamy, że ostatnimi czasy rozpoczęła się wojna między InPostem a Pocztą Polską. Państwowa spółka chciałaby bowiem nazwać swoje maszyny nazwą „Pocztomaty”, która jest łudząco podobna do tej używanej przez InPost.

InPost wciąż się rozwija i stawia nowe paczkomaty nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Tylko w tym roku ma stanąć nowych 2 tys. maszyn na terenie Polski, a do tego po około 3 tys. we Francji i Wielkiej Brytanii. Firma rozwija również swoją inną ofertę – lodówkomaty, czyli automaty stworzone do przechowywania świeżej żywności. Początkowo – gdy usługa została uruchomiona w 2018 roku – można było je spotkać jedynie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi.

Wszystko wskazuje jednak na to, że nadszedł lepszy czas dla tego projektu, dlatego InPost zdecydował się na inwestycje w kolejnych miastach. Aktualnie lodówkomaty można spotkać aż w 14 polskich miastach, a dokładniej w:

 • Warszawie,
 • Krakowie,
 • Wrocławiu,
 • Łodzi,
 • Białymstoku,
 • Gliwicach,
 • Gdańsku,
 • Poznaniu,
 • Rzeszowie,
 • Lublinie,
 • Katowicach,
 • Szczecinie,
 • Bydgoszczy,
 • Toruniu.

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl na tę chwilę w naszym kraju znajduje się około 109 lodówkomatów od firmy InPost. Automaty zostały wyposażone w trzy strefy temperatury – stałą +16°C, chłodzenie +4°C i mrożenie -18°C.

Lodówkomaty to projekt, który będzie rozwijany pomału

Należy przypomnieć, że w 2021 roku ruszyła usługa InPost Fresh, w ramach której można zamawiać m.in. świeże jedzenie czy kwiaty, co z pewnością nie pozostało bez wpływu na rozwój lodówkomatów.

Chociaż w naszym kraju pojawia się ich coraz więcej, nie ma co liczyć na błyskawiczny rozwój tego projektu. Wynika to m.in. z tego, że konsumenci nie są jeszcze przyzwyczajeni do zamawiania żywności, napojów czy mrożonek online.

Można jednak podejrzewać, że wprowadzenie takich automatów w większej liczbie miast, zmieni ten stan rzeczy i Polacy przekonają się do tego rozwiązania.

Co na ten temat mówi rzecznik prasowy InPostu Wojciech Kądziołka? Niestety przedstawiciel spółki nie udzielił żadnego konkretnego komentarza w tej sprawie:

„Na tym etapie nie będziemy szerzej komentować tego tematu. Mogę tylko powiedzieć, że jako lider rynku dostaw dla e-commerce testowaliśmy, testujemy i będziemy testować cały wachlarz rozwiązań”

Warto też dodać, że aktualnie w Polsce jest ponad 22 tys. Paczkomatów i tylko ok. 109 lodówkomatów. Co sądzicie o tym projekcie polskiej spółki? Czy faktycznie Polacy zaczną chętnie korzystać z takich lodówkomatów? Dajcie znać, co myślicie na ten temat w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

neonet Neonet zamknął pierwszy sklep. Czy to oznacza koniec sieci?
Duża sieć, zmagająca się z problemami, właśnie zamknęła swój pierwszy sklep w Bielsku-Białej. Chodzi oczywiście o Neonet. Co było powodem? Zdradzamy szczegóły! Zamknięcie sklepu jest
neonet Neonet upada? Sieć sklepów zmaga się z problemami
Jaka przyszłość czeka Neonet? Sieć sklepów Neonet wydała oświadczenie o złożeniu w sądzie wniosków o restrukturyzację, a gdy ta się nie powiedzie – o ogłoszenie
Ciekawym sposobem na biznes w sieci jest platforma B2B czyli innymi słowy własna hurtownia internetowa. Jej założenie może się wydawać skomplikowane, jednak istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które w znacznym stopniu usprawniają ten proces. Jak założyć hurtownię internetową?
Internet to bardzo popularne narzędzie oferujące swoim użytkownikom wiele ciekawych możliwości. Między innymi za pośrednictwem Internetu można wykonywać różne usługi lub prowadzić sprzedaż produktów. Ciekawym
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *