Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych modeli. Z najnowszych doniesień wynika, że na Apple Vision Pro 2 przyjdzie nam poczekać ponad 2 lata. Jednak nie oznacza to wcale, że w tym czasie nie pojawią się żadne gogle od tego producenta.

Vision Pro 2 daleko na horyzoncie, ale Apple nie próżnuje

Mark Gurman z Bloomberga podzielił się informacjami na temat planów Apple w najnowszym wydaniu swojego newslettera. Okazuje się, że póki co firma nie przewiduje premiery Vision Pro 2 co najmniej do końca 2026 roku. Co ciekawe, w lutym 2024 Gurman mówił, że do premiery Vision 2 jest „co najmniej 18 miesięcy”, a więc najprawdopodobniej plany zostały nieco odsunięte w czasie.

Póki co priorytetem jest wejście z „jedynką” na kolejne rynki. Analityk Ming-Chi Kuo uważa, że jeszcze przed czerwcową konferencją WWDC Vision Pro trafi m.in. do Australii, Kanady i USA.

Póki co sprzedaż w USA przerosła oczekiwania Apple — wstępnie planowano przesłać do sklepów w tym kraju od 150 do 200 tysięcy egzemplarzy w 2024, a obecnie zrewidowano cel na 200 do 250 tysięcy egzemplarzy.

Jednocześnie sprzedaż wyraźnie zwolniła po początkowym boomie. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę cenę. Vision Pro kosztuje od 3 499 dolarów wzwyż, co czyni te gogle niszowym produktem dla największych zapaleńców i profesjonalistów.

Tańsze gogle od Apple już w 2025?

Ming-Chi Kuo twierdzi, że nowe gogle VR od Apple pojawią się już pod koniec 2025 lub na początku 2026 roku. Nie będą to jednak Apple Vision Pro 2, a zmodyfikowana „jedynka”, która w zamierzeniu ma być po prostu tańsza.

Co na to Gurman? Potwierdził, że producent myśli nad tańszymi goglami, ale rzekomo ma problem z wymyśleniem sposobu, aby ściąć koszty.

A jaka jest Wasza opinia? Czekacie na kolejny sprzęt od Apple, a może w zakresie gogli preferujecie np. Oculusa? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

apple wyniki Apple nie jest już najpopularniejszym producentem smartfonów na świecie
Pierwszy kwartał 2024 roku był świetny dla producentów smartfonów z Androidem. Apple nie ma za to powodów do radości. Sprzedaż iPhone’ów znacząco spadła, a tym
akcesoria do smartfona Jakie akcesoria przydadzą się do smartfona?
Smartfony zaczęły pełnić rolę podręcznych asystentów. To także kompaktowe biura, które za pomocą kilku kliknięć pomagają załatwić najważniejsze rzeczy. Funkcjonalność i wydajność tych urządzeń są
psvr2 produkcja Sony rzekomo pauzuje produkcję PSVR2, sprzedaż nie powala
Ambicje Sony na rynku wirtualnej rzeczywistości najwyraźniej natrafiły na przeszkodę. Gigant technologiczny oficjalnie zawiesił produkcję swoich gogli PSVR2, które trafiły na rynek zaledwie rok temu.
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *