William “B.J.” Blazkowicz to postać, którą większość graczy zapewne kojarzy, w szczególności tych polskich (jako że B.J. ma polskie korzenie). Nic w tym dziwnego – seria Wolfenstein ma długą historię, i chociaż wydaje się, że swoje najlepsze lata ma już za sobą, to w ostatnich latach pojawiło się w niej kilka nowych tytułów, z którymi mimo wszystko warto się zapoznać. Jednym z nich jest Wolfenstein II: The New Colossus.

Mówimy tu jednak o grze AAA (co prawda nie zupełnie świeżej, ale jednak), a więc takiej, która nie na każdym sprzęcie zadziała. W związku z tym warto przed złożeniem zamówienia sprawdzić, czy przypadkiem wymagania Wolfensteina 2 nie okażą się zbyt wysokie dla danego PC-ta i laptopa. Poniżej znajdziecie zarówno wymagania minimalne, jak i zalecane tego tytułu. Zapraszamy do lektury i mamy nadzieję, że zebrane przez nas informacje okażą się dla Was użyteczne!

Wymagania Wolfenstein 2: The New Colossus – najważniejsze informacje

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowego omówienia wymagań Wolfensteina II, a więc do przedstawienia konkretnych konfiguracji minimalnych i zalecanych zaproponowanych przez twórców, jest jedna istotna rzecz, o której trzeba wspomnieć.

Gra wymaga do działania 64-bitowego systemu operacyjnego i procesora. Większość sprzętów powinna bez problemu temu wymaganiu sprostać (bardziej problematyczne okażą się pewnie kwestie związane z kartą graficzną czy wydajnością rzeczonego procesora), ale warto mieć tę kwestię na uwadze.

Przy okazji chcielibyśmy również polecić Wam nasz poradnik, w którym wyjaśniamy, jak sprawdzić parametry komputera. Z kolei posiadacze urządzeń przenośnych warto, aby sięgnęli do materiału na temat tego, jak sprawdzić model laptopa. Oczywiście, sprawdzenie własnych komponentów do dopiero początek – w dalszej kolejności trzeba zweryfikować ich benchmarki, a następnie porównać je z benchmarkami komponentów z wymagań Wolfensteina 2: The New Colossus przedstawionych przez twórców, które zebraliśmy dla Was poniżej.

wymagania sprzetowe wolfenstein 2
Źródło: Bethesda

Wolfenstein II – wymagania minimalne

Na początku chcielibyśmy przedstawić wam wymagania minimalne Wolfensteina II, jako że to one determinują, czy gra w ogóle pójdzie nawet na niskich ustawieniach graficznych, więc bez ich spełniania nie ma sensu w ogóle w ten tytuł inwestować. Wyglądają one tak:

System operacyjny Windows 7, 8.1 lub 10 (wersje 64-bitowe)
Procesor AMD FX-8350/Ryzen 5 1400 lub Intel Core i5-3570/i7-3770
Pamięć RAM 8 GB
Karta graficzna Nvidia GTX 770 4 GB/AMD Radeon R9 290 4 GB lub lepsza
Miejsce na dysku 55 GB dostępnej przestrzeni

Wolfenstein II – wymagania zalecane

Jak łatwo się domyślić, wymagania zalecane Wolfensteina 2: The New Colossus są już odczuwalnie wyższe niż te omówione powyżej. Prezentują się one następująco:

System operacyjny Windows 7, 8.1 lub 10 (wersje 64-bitowe)
Procesor AMD FX-9370/Ryzen 5 1600X lub Intel Core i7-4770
Pamięć RAM 16 GB
Karta graficzna Nvidia GTX 1060 6 GB/AMD Radeon RX 470 4 GB lub lepsza
Miejsce na dysku 55 GB dostępnej przestrzeni

Najważniejsze informacje o Wofensteinie 2: The New Colossus, które warto znać

Wymagania Wolfensteina 2: The New Colossus już omówione, więc można przejść do innych, równie ważnych kwestii, a mianowicie dokładniejszego przedstawienia tego tytułu i jego historii. Za wyprodukowanie go odpowiedzialne było studio MachineGames, natomiast wydawcą była Bethesda Softworks. Jest to sequel do Wolfenstein: The News Order z 2014 roku.

The New Colossus trafił na półki sklepowe 27 października 2017 roku. Zadebiutował na PC, a także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. 29 czerwca 2018 roku pojawił się także port na Nintendo Switcha. Oprócz głównego tytułu gracze mają do dyspozycji także zestaw trzech DLC o nazwie Freedom Chronicles.

wolfenstein 2 wymagania na pc
Źródło: Bethesda

Wersja na PC spotkała się na Metacriticu z bardzo dobrym przyjęciem przez krytyków i nieco mniej entuzjastyczną reakcją graczy. Krytycy ocenili grę na 86/100, natomiast gracze – 6.9/10. Pochwały dotyczą przede wszystkim mechaniki, postaci i historii, a także grafiki, natomiast niepochlebne opinie skupiają się w dużej mierze na różnego rodzaju problemach technicznych.

Póki co Wolfenstein II nie doczekał się póki co pełnoprawnego sequela – w 2019 roku zadebiutował co prawda Wolfenstein: Youngblood, ale był to spin-off, a nie kolejna duża część serii. Dodatkowo, Youngblood otrzymał raczej mieszane recenzje, tym razem nie tylko od graczy, ale też od krytyków. Nigdy jednak nie wiadomo, co czeka nas w przyszłości – być może za jakiś czas po raz kolejny będziemy mieli okazję wcielić się w rolę Blazkowicza.

Wolfenstein 2 wymagania – podsumowanie

Wymagania Wolfensteina 2 są dość typowe, jak na grę z 2017 roku, więc wiele graczy posiadających relatywnie nowe (lub starsze, ale potężne) PC-ty lub laptopy gamingowych powinno nie mieć z nimi problemu. W zależności od wybranej metody porównywania nich ze swoją specyfikacją, można już w minutę bądź kilka dowiedzieć się, czy warto dany tytuł kupować czy nie, bo i tak nie będzie dobrze działał. Warto więc te kilka minut na ten cel poświęcić.

Dokładniej wszystko wyjaśniamy w materiale o tym, jak sprawdzić parametry komputera. Zdarzyło nam się też wyjaśniać bardziej szczegółowo, jak zweryfikować poszczególne komponenty PC-ta czy laptopa, na przykład, jak sprawdzić jaką mam kartę graficzną. Nie są to zadania szczególnie trudne, więc każdy powinien sobie z nimi bez większego problemu poradzić.

Przy okazji warto wspomnieć, że na naszym portalu znajdziecie także omówienie tego, jakie są wymagania Wolfenstein The New Order, czyli poprzednika The New Colossus. W razie czego zapraszamy do zadawania pytań, a także dzielenia się swoimi pomysłami na kolejne tematy, którymi powinniśmy się zająć w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *