William “B.J.” Blazkowicz to postać, którą większość graczy zapewne kojarzy, w szczególności tych polskich (jako że B.J. ma polskie korzenie). Nic w tym dziwnego – seria Wolfenstein ma długą historię, i chociaż wydaje się, że swoje najlepsze lata ma już za sobą, to w ostatnich latach pojawiło się w niej kilka nowych tytułów, z którymi mimo wszystko warto się zapoznać. Jednym z nich jest Wolfenstein II: The New Colossus.

Mówimy tu jednak o grze AAA (co prawda nie zupełnie świeżej, ale jednak), a więc takiej, która nie na każdym sprzęcie zadziała. W związku z tym warto przed złożeniem zamówienia sprawdzić, czy przypadkiem wymagania Wolfensteina 2 nie okażą się zbyt wysokie dla danego PC-ta i laptopa. Poniżej znajdziecie zarówno wymagania minimalne, jak i zalecane tego tytułu. Zapraszamy do lektury i mamy nadzieję, że zebrane przez nas informacje okażą się dla Was użyteczne!

Wymagania Wolfenstein 2: The New Colossus – najważniejsze informacje

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowego omówienia wymagań Wolfensteina II, a więc do przedstawienia konkretnych konfiguracji minimalnych i zalecanych zaproponowanych przez twórców, jest jedna istotna rzecz, o której trzeba wspomnieć.

Gra wymaga do działania 64-bitowego systemu operacyjnego i procesora. Większość sprzętów powinna bez problemu temu wymaganiu sprostać (bardziej problematyczne okażą się pewnie kwestie związane z kartą graficzną czy wydajnością rzeczonego procesora), ale warto mieć tę kwestię na uwadze.

Przy okazji chcielibyśmy również polecić Wam nasz poradnik, w którym wyjaśniamy, jak sprawdzić parametry komputera. Z kolei posiadacze urządzeń przenośnych warto, aby sięgnęli do materiału na temat tego, jak sprawdzić model laptopa. Oczywiście, sprawdzenie własnych komponentów do dopiero początek – w dalszej kolejności trzeba zweryfikować ich benchmarki, a następnie porównać je z benchmarkami komponentów z wymagań Wolfensteina 2: The New Colossus przedstawionych przez twórców, które zebraliśmy dla Was poniżej.

wymagania sprzetowe wolfenstein 2
Źródło: Bethesda

Wolfenstein II – wymagania minimalne

Na początku chcielibyśmy przedstawić wam wymagania minimalne Wolfensteina II, jako że to one determinują, czy gra w ogóle pójdzie nawet na niskich ustawieniach graficznych, więc bez ich spełniania nie ma sensu w ogóle w ten tytuł inwestować. Wyglądają one tak:

System operacyjnyWindows 7, 8.1 lub 10 (wersje 64-bitowe)
ProcesorAMD FX-8350/Ryzen 5 1400 lub Intel Core i5-3570/i7-3770
Pamięć RAM8 GB
Karta graficznaNvidia GTX 770 4 GB/AMD Radeon R9 290 4 GB lub lepsza
Miejsce na dysku55 GB dostępnej przestrzeni

Wolfenstein II – wymagania zalecane

Jak łatwo się domyślić, wymagania zalecane Wolfensteina 2: The New Colossus są już odczuwalnie wyższe niż te omówione powyżej. Prezentują się one następująco:

System operacyjnyWindows 7, 8.1 lub 10 (wersje 64-bitowe)
ProcesorAMD FX-9370/Ryzen 5 1600X lub Intel Core i7-4770
Pamięć RAM16 GB
Karta graficznaNvidia GTX 1060 6 GB/AMD Radeon RX 470 4 GB lub lepsza
Miejsce na dysku55 GB dostępnej przestrzeni

Najważniejsze informacje o Wofensteinie 2: The New Colossus, które warto znać

Wymagania Wolfensteina 2: The New Colossus już omówione, więc można przejść do innych, równie ważnych kwestii, a mianowicie dokładniejszego przedstawienia tego tytułu i jego historii. Za wyprodukowanie go odpowiedzialne było studio MachineGames, natomiast wydawcą była Bethesda Softworks. Jest to sequel do Wolfenstein: The News Order z 2014 roku.

The New Colossus trafił na półki sklepowe 27 października 2017 roku. Zadebiutował na PC, a także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. 29 czerwca 2018 roku pojawił się także port na Nintendo Switcha. Oprócz głównego tytułu gracze mają do dyspozycji także zestaw trzech DLC o nazwie Freedom Chronicles.

wolfenstein 2 wymagania na pc
Źródło: Bethesda

Wersja na PC spotkała się na Metacriticu z bardzo dobrym przyjęciem przez krytyków i nieco mniej entuzjastyczną reakcją graczy. Krytycy ocenili grę na 86/100, natomiast gracze – 6.9/10. Pochwały dotyczą przede wszystkim mechaniki, postaci i historii, a także grafiki, natomiast niepochlebne opinie skupiają się w dużej mierze na różnego rodzaju problemach technicznych.

Póki co Wolfenstein II nie doczekał się póki co pełnoprawnego sequela – w 2019 roku zadebiutował co prawda Wolfenstein: Youngblood, ale był to spin-off, a nie kolejna duża część serii. Dodatkowo, Youngblood otrzymał raczej mieszane recenzje, tym razem nie tylko od graczy, ale też od krytyków. Nigdy jednak nie wiadomo, co czeka nas w przyszłości – być może za jakiś czas po raz kolejny będziemy mieli okazję wcielić się w rolę Blazkowicza.

Wolfenstein 2 wymagania – podsumowanie

Wymagania Wolfensteina 2 są dość typowe, jak na grę z 2017 roku, więc wiele graczy posiadających relatywnie nowe (lub starsze, ale potężne) PC-ty lub laptopy gamingowych powinno nie mieć z nimi problemu. W zależności od wybranej metody porównywania nich ze swoją specyfikacją, można już w minutę bądź kilka dowiedzieć się, czy warto dany tytuł kupować czy nie, bo i tak nie będzie dobrze działał. Warto więc te kilka minut na ten cel poświęcić.

Dokładniej wszystko wyjaśniamy w materiale o tym, jak sprawdzić parametry komputera. Zdarzyło nam się też wyjaśniać bardziej szczegółowo, jak zweryfikować poszczególne komponenty PC-ta czy laptopa, na przykład, jak sprawdzić jaką mam kartę graficzną. Nie są to zadania szczególnie trudne, więc każdy powinien sobie z nimi bez większego problemu poradzić.

Przy okazji warto wspomnieć, że na naszym portalu znajdziecie także omówienie tego, jakie są wymagania Wolfenstein The New Order, czyli poprzednika The New Colossus. W razie czego zapraszamy do zadawania pytań, a także dzielenia się swoimi pomysłami na kolejne tematy, którymi powinniśmy się zająć w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jaka jest najpopularniejsza gra na świecie? Sprawdźmy!
Jeśli miałbym powiedzieć, co jako gracz cenię sobie w życiu najbardziej, to fakt, że “granie w grę” stało się już pełnoprawnym hobby. Ta branża rozrywki
world of warcraft wymagania Jaki PC jest potrzebny do WOW-a? World of Warcraft wymagania sprzętowe
World of Warlcraft to MMORPG, którego większości graczy zapewne nie trzeba przedstawiać, nawet, jeśli ktoś nie jest jego wielkim fanem. Nieprzerwanie od 2004 roku tytuł
starfield Xbox: Starfield to “najmniej zbugowana” gra Bethesdy
Od premiery Starfield dzieli nas już tylko kilka miesięcy, więc twórcy i ich partnerzy coraz chętniej dzielą się informacjami na temat tej wyczekiwanej produkcji. W
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *