Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

W lutym 2022 Rockstar wreszcie potwierdził, że pracuje nad kolejną odsłoną GTA, ale poza tym nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji. Teraz nowości pojawiła się cała masa, ale z nieoficjalnych źródeł – twórcy GTA 6 najwyraźniej padli ofiarą potężnego ataku hakerskiego.

Wyciekła rzekomo m.in. nowa protagonistka i lokalizacja GTA 6

Przeciek pojawił się na portalu GTAForums – klipy z wczesnej wersji gry zaczął udostępniać tam użytkownik o pseudonimie “tepotuberhacker”.

Nie jest pewne, że są to prawdziwe nagrania, ale Take Two (wydawca gier z serii GTA) zaczęło już zgłaszać naruszenie swojej własności intelektualnej stronom, na których filmiki się pojawiły. W rezultacie wiele z nich zostało już usuniętych z sieci.

Co przedstawiają? Łącznie po sieci krąży ponad 90 nagrań, na których widać m.in. podstawowe mechaniki gry, otoczenie, czy jej główne postacie. Już w czerwcu portal Bloomberg donosił, że GTA 6 będzie miało dwie główne postacie, z czego jedna będzie kobietą.

Twórcy mieli inspirować się Bonnie Parker i Clyde’m Barrowem – słynną parą amerykańskich przestępców, działających w latach 30. ubiegłego stulecia. Jeśli wierzyć upublicznionym nagraniom, jest to prawda – pojawia się w nich latynoska o imieniu Lucia.

Na klipach możemy też zauważyć fragmenty otoczenia, które mocno przypominają te, które można kojarzyć z GTA: Vice City z 2002 roku, co sugeruje, że najnowsza odsłona serii będzie miała miejsce przynajmniej częściowo właśnie w Vice City.

Wszystkiemu winny… Slack

Rockstar podobno prowadzi prace nad GTA 6 już od 2014 roku, i chociaż wciąż do premiery jeszcze daleko (rzekomo co najmniej około dwa lata), to można się spodziewać, że gra jest już na dość zaawansowanym etapie.

Nagrania opublikowane przez hakera zdają się pochodzić z dość starej, co najmniej kilkuletniej wersji testowej, chociaż oczywiście nie jest to pewne.

tepotuberhacker twierdzi, że uzyskał dostęp do danych po tym, jak udało mu się dostać do konta na Slacku (komunikatorze wykorzystywanym przez wiele firm – można powiedzieć, że jest to biznesowa wersja Discorda) pracownika Rockstara.

Haker rzekomo dysponuje kodem źródłowym GTA 5 i żąda od Rockstara pieniędzy

Według informacji zawartych na Telegramie hakera (już usuniętym), wszedł on w posiadanie nie tylko różnej maści materiałów dotyczących GTA 6, ale też kodu źródłowego poprzedniej odsłony (a także GTA IV). Rockstar definitywnie nie chciałby, żeby takie dane wpadły w niepowołane ręce.

Szczególnie biorąc pod uwagę, że w GTA V ogromną rolę odgrywa komponent sieciowy (GTA Online), a bezpieczeństwo użytkowników to kwestia kluczowa. Haker rzekomo chce sprzedać Rockstarowi kody źródłowe i inne dane z powrotem za bliżej nieokreśloną, ale co najmniej pięciocyfrową kwotę.

Jako ciekawostkę można dodać fakt, że w sieci pojawiły się informacje, jakoby ktoś już wyłożył 100 tysięcy dolarów w Bitcoinach na zakup rzeczonego kodu, ale ostatecznie go nie otrzymał. Człowiek odpowiedzialny za przeciek, który rzekomo jest w posiadaniu kodu, potwierdził, że nikomu jeszcze go nie przekazał.

Dajcie koniecznie znać, co o tym wszystkim myślicie (i jak zapatrujecie się na GTA VI, jeśli faktycznie wyciekły prawdziwe dane na jego temat)!

Share:

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *