Dziś zagłębimy się w wymagania sprzętowe jednej z najciekawszych propozycji mniej wymagających sprzętowo tytułów z ostatniego roku – Two Point Campus. Jak łatwo domyślić się po samej nazwie, jest to kolejna produkcja od twórców popularnego Two Point Hospital, czyli symulatora zarządzania szpitalem. Tym razem graczom przyszło tworzyć swój wymarzony kampus uniwersytecki.

Co ciekawe, Two Point Studios zdecydowało się na wszechstronność platformową, co oznacza, że możemy cieszyć się tą symulacją zarówno na komputerach z systemem Windows, Linux, macOS, jak i na konsolach: Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Dzięki temu gracze na całym świecie, niezależnie od posiadanej platformy, mogą zanurzyć się w ten niezwykle wciągający tytuł. Czy jednak posiadany sprzęt poradzi sobie z tą grą? Zaraz się przekonamy — poniżej znajdziecie wymagania Two Point Campus na PC!

Wymagania Two Point Campus — kluczowe informacje

Jak wspomniano już na wstępie, Two Point Campus jest dostępny na PC nie tak, jak to zwykle bywa, tylko na Windowsie, ale też na macOS i Linuxie (a także SteamOS-ie). W związku z tym mamy dla Was 6 (a właściwie 5, z uwagi na niedopatrzenie lub decyzję twórców) zestawów specyfikacji. Oczywiście, z Waszej perspektywy istotne będą tylko wymagania Two Point Campus dla użytkowanego przez Was systemu.

wymagania sprzetowe two point campus
Źródło: Two Point Studios

Windows — wymagania sprzętowe Two Point Campus

Wymagania minimalne Two Point Campus dla systemów Windows wyglądają tak:

System operacyjny:Windows 7 64-bitowy
Procesor:Intel Core i3 6100 lyv AMD FX-4350
Pamięć RAM:4 GB
Karta graficzna:NVIDIA Geforce GT 1030 z 2 GB VRAM-u, AMD RX550 z 2 GB VRAM-u, karta zintegrowana Intel HD Graphics 630
DirectX:Wersja 11
Miejsce na dysku:6 GB dostępnej przestrzeni

To zaś wymagania zalecane:

System operacyjny:Windows 10 64-bitowy
Procesor:Intel Core i5 6600 lub AMD Ryzen 1600x
Pamięć RAM:8 GB
Karta graficzna:NVIDIA Geforce GTX 1060 z 3 GB VRAM-u lub AMD RX 580 4 GB VRAM-u
DirectX:Wersja 11
Miejsce na dysku:6 GB dostępnej przestrzeni

Linux — wymagania na PC

Wymagania Two Point Campus dla Linuxa są niestety nieco wybrakowane. W przypadku wymagań minimalnych twórcy wskazali jedynie, że potrzebne będzie 6 GB dostępnej przestrzeni na dysku. Najlepiej więc sugerować się w tym przypadku wymaganiami minimalnymi dla Windowsa.

Natomiast wymagania zalecane dla Linuxa (i SteamOS) są już kompletne i wyglądają następująco:

System operacyjny:Ubuntu 20.04/Steam OS
Procesor:Intel Core i5 6600 lub AMD Ryzen 1600x
Pamięć RAM:8 GB
Karta graficzna:NVIDIA Geforce GTX 1060 z 3 GB VRAM-u lub AMD RX 580 z 4 GB VRAM-u
Miejsce na dysku:6 GB dostępnej przestrzeni
DirectX:Wersja 11

macOS — wymagania minimalne i zalecane

W przypadku wymagań Two Point Campus na macOS twórcy przygotowali na szczęście zarówno specyfikację minimalną, jak i zalecaną. W związku z tym oto wymagania minimalne:

System operacyjny:Mac OS 12.1
Procesor:i5 8259U 2.3 GHz
Pamięć RAM:8 GB
Karta graficzna:GTX 775M z 2 GB VRAM-u, AMD Radeon 555 z 2 GB VRAM-u, Intel Iris Plus 655
Miejsce na dysku:6 GB dostępnej przestrzeni

Tak przedstawiają się wymagania zalecane:

System operacyjny:Mac OS 12.1
Procesor:Intel i5 3.4 GHz
Pamięć RAM:8 GB
Karta graficzna:Radeon Pro 570
Miejsce na dysku:6 GB dostępnej przestrzeni

Two Point Campus czy Two Point Hospital — co jest lepsze?

Udało nam się omówić wszystkie wymagania Two Point Campus, natomiast teraz chcielibyśmy poświęcić chwilę, aby zestawić ze sobą ten tytuł, a także poprzednią produkcję Two Point Studios, czyli symulator zarządzania szpitalem. Warto z góry wskazać, że chociaż twórcy pokusili się o pewne nowości w Campus, to trzon rozgrywki jest bardzo podobny, jak w Hospital. Dla niektórych fanów może to być plus, natomiast inni potencjalnie poczują się znużeni tymi samymi mechanikami.

Jeśli chodzi o oceny krytyków na Metacriticu, to zarówno w przypadku Two Point Hospital, jak i Two Point Campus stanęło na imponującym wyniku 83/100. Co natomiast sądzą o tych pozycjach gracze? Tutaj przenieśmy się do recenzji na Steamie, ponieważ jest ich znacznie więcej niż w przypadku Metacritica, a więc dane powinny lepiej oddawać rzeczywistość.

Jako gra relatywnie nowa, Two Point Campus ma nieco ponad 2000 recenzji, z czego aż 88% jest pozytywnych. Two Point Hospital ma ich ponad 20 000, w tym 92% opinii pozytywnych. Obie produkcje zostały więc bardzo ciepło przyjęte, przy czym starsza gra ma delikatną przewagę nad nowszą produkcją.

two point campus wymagania na pc
Źródło: Two Point Studios

Wymagania Two Point Campus na PC — podsumowanie

Zważywszy na rozbudowany charakter symulacji, jaką oferuje Two Point Campus, moglibyśmy oczekiwać, że gra będzie wymagała od nas sprzętu z górnej półki. Na szczęście, twórcy zadbali o to, aby produkcja ta była dostępna dla jak najszerszego grona graczy, co przełożyło się na dość niskie wymagania sprzętowe Two Point Campus. Ta wiadomość na pewno ucieszy wielu miłośników symulatorów zarządzania, którzy nie dysponują najnowszym sprzętem i chcieliby zagrać np. na laptopie gamingowym.

Oczywiście, warto pamiętać, że choć gra może działać na starszych komputerach, to w miarę rozbudowy kampusu i pojawiania się nowych obiektów oraz coraz większej ilości NPC na ekranie, sprzęt będzie coraz bardziej obciążony. To dość często spotykane w grach symulacyjnych — początkowo wszystko działa płynnie, ale z czasem, kiedy nasz np. kampus uniwersytecki rośnie i rozwija się, wymagania produkcji również mogą wzrosnąć. Dlatego, planując długotrwałą rozgrywkę, warto mieć to na uwadze i być gotowym na ewentualne dostosowanie ustawień gry do aktualnej wydajności naszego komputera.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jaki antywirus na windows 11 Jaki antywirus na Windows 11 wybrać?
Program antywirusowy to swego rodzaju podstawa, która chroni użytkownika przed zagrożeniami z sieci i nie tylko. Dzięki temu zabezpieczymy swoje dane, pliki czy wrażliwe informacje.
vpn ubuntu VPN na Ubuntu — dlaczego warto i jaki wybrać?
Używasz systemu operacyjnego Ubuntu i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego VPN? W tym artykule opowiemy, dlaczego warto korzystać z wirtualnych sieci prywatnych, jaki VPN dla
antywirus na mac Najlepszy antywirus na Mac OS – który wybrać?
W Internecie bardzo łatwo trafić na wirtualne i rzeczywiste zagrożenia. Wystarczy jeden nieodpowiedni link, aby nadziać się na SCAM, zostać ofiarą Phishingu, czy przez przypadek
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *