Usługa Xbox Game Pass Ultimate była już dość mocno “dopakowana” zawartością (100+ gier z Game Passa, EA Play, granie w chmurze na Androidzie, Xbox Live Gold), a teraz postanowiono dołożyć do niej kolejną cegiełkę.

Obecni oraz przyszli subskrybenci w ramach GPU będą mieli (a w zasadzie obecni już mają) dostęp także do Xbox Cloud Gaming na PC, czyli usługi pozwalającej na streamowanie gier prosto z przeglądarki.

Grać w chmurze można na PC i urządzeniach mobilnych

Jeśli ktoś nie wie, czym jest Xbox Game Pass Ultimate, odsyłamy do naszego szczegółowego artykułu na ten temat. W dużym skrócie, jest to usługa subskrypcyjna, która dotąd pozwalała pobierać na swój dysk gry z obszernego katalogu, a w przypadku Androida także grać w nie w chmurze.

Catherine Gluckstein z Microsoftu potwierdziła, że właśnie postanowiono rozszerzyć ją także o usługę Xbox Cloud Gaming. W praktyce oznacza to, że we wszystkie gry z oferty Cloud Gaming można grać bez instalowania ich na swoim dysku na PC (pod adresem Xbox.com/play) oraz Androidzie i iOS-ie. Jest tylko potrzebne dobre połączenie z Internetem.

Xbox wspiera oficjalnie przeglądarki Edge, Safari i Chrome – my wypróbowaliśmy usługę na Operze i działała dobrze, więc użytkownicy innych przeglądarek też nie powinni natrafić na problemy. Do gry niezbędny jest ponadto kontroler.

Xbox Cloud Gaming ma działać lepiej dzięki nowym konsolom

Przy okazji tego ogłoszenia, Microsoft podzielił się także jeszcze jedną dobrą wiadomością. Otóż usługa Xbox Cloud Gaming będzie wykorzystywać od teraz specjalnie zmodyfikowane wersje konsol Xbox Series X, w celu zwiększenia wydajności streamingu.

Ma być lepiej i płynniej – firma obiecuje krótsze czasy ładowania i większą ilość FPS-ów (maksymalnie 60FPS w rozdzielczości 1080p). Usługa ma być cały czas rozwijana i ulepszana, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenia.

Co sądzicie o tym kroku Microsoftu? Jesteście subskrybentami Game Passa Ultimate i planujecie korzystać z możliwości streamingu gier na PC? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
telewizor do ps5 Jaki telewizor do PS5 lub Xbox Series wybrać? Ranking telewizorów do konsoli
Wraz z zakupem konsoli nowej generacji, często myślimy również o zmianie telewizora. W końcu dzięki nowemu wyświetlaczowi będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości dopiero co
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *