Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Na rynku inteligentnych okularów robi się coraz ciekawiej. Xiaomi właśnie zaprezentowało swoje koncepcyjne okulary Xiaomi Smart Glasses, które wyglądają naprawdę interesująco. Ciężko powiedzieć, czy kiedykolwiek trafią do konsumentów, ale rzekomo dają całkiem sporo możliwości.

Jest wyświetlacz MicroLED i sporo możliwych zastosowań

Jeśli wierzyć temu, co anonimowy pracownik Xiaomi powiedział portalowi The Verge, póki co nie ma żadnych planów, aby Xiaomi Smart Glasses trafiły do sprzedaży. Warto się jednak pochylić nad tym konceptem. Jest on dość klasyczny – mamy tu do czynienia z oprawkami typowymi dla zwykłych okularów, w których zamontowano wyświetlacz MicroLED.

Zastosowaniem MicroLED zamiast OLED firma motywuje tym, że takie rozwiązanie charakteryzuje się większą gęstość pikseli i dłuższą żywotność. Jednocześnie MicroLED-y mają prostszą strukturę.

Wśród możliwych zastosowań Smart Glasses Xiaomi wskazuje tłumaczenia w czasie rzeczywistym, nawigację oraz wyświetlanie powiadomień. Ma to wyglądać mniej więcej tak:

smart glasses

To z kolei symulacja widoku z perspektywy noszącego przy wykorzystaniu funkcji nawigacji:

microled

Jako ciekawostkę można dodać, że w nadchodzących okularach Ray-Ban Stories, które powstały we współpracy z Facebookiem, pojawią się zwykłe szkła. Dodatkowych funkcji doda umieszczony w oprawkach aparat.

Poniżej możecie obejrzeć krótki filmik przygotowany przez Xiaomi, w którym firma opowiada o swoim nowym urządzeniu:

Xiaomi Smart Glasses są oparte na Androidzie

W tych niepozornych okularach siedzi rzekomo Android, zupełnie niezależny od innych urządzeń. W teorii więc okulary mogłyby działać bez konieczności utrzymywania ciągłego połączenia z telefonem i innymi urządzeniami. Okulary wyposażone są w aparat 5Mpx, baterię i moduł Bluetooth oraz Wi-Fi.

Dokładna specyfikacja nie jest znana, poza tym, że wykorzystano czterordzeniowy procesor Arm. Wracając jeszcze na chwilę do wyświetlacza – ma on mieć wielkość „mniej więcej wielkości ziarna ryżu” (2,4 mm x 2,02 mm) i szczytową jasność wynoszącą 2 miliony nitów.

Co sądzicie o tym produkcie koncepcyjnym od Xiaomi? Chcielibyście, żeby kiedyś trafił do regularnej sprzedaży? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, co sądzicie!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.