Spotify czy Tidal są najbardziej znane jako usługi do streamingu muzyki, ale w praktyce ich oferta jest znacznie szersza i obejmuje m.in. podcasty. YouTube Music nie chce być gorsze i planuje również udostępniać tego typu treści na swojej platformie.

YouTube już uchyliło rąbka tajemnicy co do funkcji nowej usługi

O planach firmy poinformował Kai Chuk, dyrektor ds. podcastów w YouTube, podczas wydarzenia On Air Fest w Nowym Jorku. Nie podał dokładnej daty, ale nowości mają się pojawić w “najbliższej przyszłości”.

Na razie jednak nowa funkcja ma być dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Czy i kiedy trafi do Polski – nie wiadomo. Za to poznaliśmy już garść szczegółów odnośnie do tego, jak ma wyglądać w praktyce.

Podcasty w YouTube Music mają oferować m.in.:

  • możliwość słuchania z wyłączonym ekranem
  • opcja zaczęcia słuchania na jednym urządzeniu i dokończenia na innym
  • wrzucanie nowych podcastów za pośrednictwem RSS.

Wkrótce zaczniemy udostępniać podcasty zarówno audio, jak i wideo w YouTube Music dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu podcasty będą łatwiej dostępne, w przyszłości też w kolejnych regionach.

(…) Wprowadzamy też tworzenie podcastów w YouTube Studio, ułatwiając twórcom ustawianie swoich filmów jako podcasty. Listy odtwarzania podcastów będą mogły korzystać z bieżących i przyszłych funkcji podcastów w YouTube, takich jak możliwość pojawienia się w youtube.com/podcasts, oznaczanie podcastów i uwzględnienie w aplikacji YouTube Music.

Google, czyli właściciel YouTube, ma już swoją usługę Google Podcast – ale mimo wprowadzenia podcastów do YouTube Music póki co nie zostanie ona zamknięta.

Pojawią się reklamy audio i funkcja rekomendacji

Wraz z podcastami YouTube planuje wprowadzenie do podcastów reklam dźwiękowych. W planach jest również funkcja polecania użytkownikom nowych podcastów do przesłuchania na podstawie ich dotychczasowej aktywności.

Jak już zasygnalizowano powyżej, firma chce postawić na integrację podcastów z kanałami na YouTube – możliwe, że za jakiś czas wprowadzi nową zakładkę w podstronach kanałów, grupującą udostępnione przez nią podcasty.

Co o tym wszystkim sądzicie? Jeśli korzystacie z YouTube Music, dajcie znać w komentarzach, czy czekacie na dołączenie do oferty podcastów!

WARTO PRZECZYTAĆ:

youtube reklamy YouTube zaczęło wolniej działać? Wiemy dlaczego [AKTUALIZACJA]
Coraz więcej użytkowników skarży się na wolniejsze działanie serwisu YouTube. Czy to problem, który można rozwiązać? Co jest winowajcą? Sprawdziliśmy. Wojna między YouTubem a blokerami
budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
playstation 5 slim YouTuber stworzył PlayStation 5 Slim, ale jest haczyk
Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *