Najnowsze technologie na stałe zadomowiły się w życiu współczesnych społeczeństw. Są ciągle obecne obok nas i można wykorzystać je na wiele sposobów oraz do różnych celów, np. do zarządzania finansami. Właśnie to zastosowanie smartfonów omawiamy w poniższym artykule, pokazując rozwiązania wspomagające oszczędzanie i inwestowanie.

Bankowość mobilna

Bankowość internetowa to już niejako przeżytek – obecnie na topie jest bankowość mobilna, która polega na wykorzystaniu telefonu do wykonywania operacji bankowych. Oznacza to, że za pomocą smartfona można nie tylko sprawdzić stan swojego konta, ale również zlecać przelewy, zaciągać kredyty czy wykupywać ubezpieczenia. Wystarczy zainstalować aplikację banku, w którym posiada się konto, a następnie zarejestrować się i zalogować, żeby uzyskać darmowy dostęp do bankowości mobilnej. To rozwiązanie całkowicie bezpłatne, dostępne dla każdego i łatwe w obsłudze, dlatego warto się nim posługiwać.

Zakupy online przez telefon

Zakupy przez Internet da się robić za pośrednictwem nie tylko komputera, ale również smartfona. W tym celu można skorzystać z przeglądarki albo aplikacji wydawanych przez serwisy ogłoszeniowe. Po wyborze produktów lub usług płatności można dokonać również przez telefon, używając opisanej przed chwilą bankowości mobilnej. Cała transakcja przebiega szybko i łatwo, a do jej wykonania można posłużyć się połączeniem internetowym zarówno mobilnym, jak i stacjonarnym. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem dostawcy internetu stacjonarnego do domu czy biura, aktualne oferty porównasz na stronie https://komorkomat.pl/internet-stacjonarny/.

Płatności telefonem w sklepach i punktach usługowych

Jeżeli telefon obsługuje technologie bliskiej komunikacji NFC, istnieje możliwość korzystania z niego w sposób identyczny jak z karty kredytowej. Wystarczy ją dodać w bankowości mobilnej, żeby w praktyce móc o niej zapomnieć, bo zamiast niej można się posługiwać telefon, przykładając go do terminala płatniczego przy kasie w sklepie. To świetne rozwiązanie dla osób zapominalskich i żyjących aktywnie, które często nie pamiętają o zabraniu ze sobą karty na zakupy. Tymczasem telefon każdy zawsze nosi przy sobie, więc trudno o nim nie pamiętać. Jeśli chcesz sprawdzić, jakie urządzenia obsługują technologię NFC, a tym samym umożliwiają płatności bezgotówkowe telefonem w sklepach i punktach usługowych, umożliwi Ci to porównywarka smartfonów dostępna pod adresem https://komorkomat.pl/telefony/.

Inwestowanie w smartfonie

Smartfon to także podstawowe narzędzie inwestorów lokujących swoje środki w różnych instrumentach finansowych. Lokaty, giełda, kruszce, waluty – to tylko niektóre z instrumentów finansowych, które z powodzeniem można kupować i sprzedawać za pomocą telefonu. W zależności od wybranego rodzaju inwestycji transakcje odbywają się w ramach specjalnych aplikacji lub – rzadziej – za pośrednictwem przeglądarki.

Aplikacje do zarządzania finansami

Ze sklepów dostępnych w systemach Android i iOS można pobrać płatne i darmowe aplikacje służące do kontrolowania i planowania przepływów finansowych. Większość z nich nie tylko umożliwia proste archiwizowanie przychodów i wydatków, ale również oferuje bardziej zaawansowane dane pozwalające na kompleksową analizę finansów zarówno osobistych, jak i firmowych. Dzięki tego typu aplikacjom można mieć stale rękę na finansowym pulsie i podejmować prawidłowe decyzje wpływające pozytywnie na zasobność portfela.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
para odbierajaca klucz do mieszkania Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego przy wyborze kredytu hipotecznego we Wrocławiu?
Zakup nieruchomości, zwłaszcza za pomocą kredytu hipotecznego, jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu wielu osób. Proces ten może być skomplikowany, a zrozumienie wszystkich
Jaki powinien być laptop do częstych podróży służbowych?
Parametry sprzętu decydują o wydajności pracy w każdej firmie. Nie inaczej jest w przypadku laptopa, dzięki któremu można efektywnie wykorzystać godziny spędzone w służbowej podróży.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Adam, 24 listopada 2021 @ 11:46 Odpowiedz

    Teraz telefony potrzebne są wszędzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *