Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Zdjęcie w tle na FB jest niezwykle ważne, jeśli chcemy, aby nasza strona na tym portalu dobrze się prezentowała i odróżniała się od innych. Nie warto więc zostawiać domyślnego tła czy ustawiać na nie pierwszego lepszego obrazka, który może być niedopasowany. Zd w tle na FB to funkcjonalność, z której korzystają zarówno firmy prężnie działające na tej platformie, jak i osoby prywatne.

W przypadku firm zdjęcie w tle na FB jest dobrym sposobem na zasugerowanie odbiorcom rodzaju prowadzonej działalności, poinformowanie o promocjach czy nadchodzących wydarzeniach. Zwykli użytkownicy platformy ustawiają z kolei zd w tle na FB, aby w ten sposób powiedzieć innym o swoich zainteresowaniach czy osobowości.

Poniżej omówimy optymalne wymiary tła na FB, to, jaką tematykę powinno mieć perfekcyjne tło i jak je ustawić. Wyjaśnimy także, jakiego rodzaju pliki mogą zostać ustawione jako zdjęcia w tle na FB. Zapraszamy!

Wymiary tła na FB – jakie powinny być?

Właściwy wymiary tła na FB zagwarantują, że nie będzie efektu “pikselozy”, a nasze tło będzie atrakcyjne wizualnie i będzie robiło dobre wrażenie na osobach odwiedzających naszą stronę.

Jedno zdjęcie w tle jest oczywiście skalowane przez serwis na różne wymiary, w zależności od tego, z jakiego urządzenia korzysta dany użytkownik. Na komputerach osobistych zdjęcia w tle na Facebooka są wyświetlane w rozmiarze 820 x 312 pikseli, na smartfonach zaś jako obraz o wymiarach 640 x 360 pikseli.

Facebook nie zaakceptuje zdjęcia w tle mniejszego niż 400 x 150 pikseli, natomiast warto mimo wszystko postawić na większe wymiary, aby zdjęcie wyglądało dobrze zarówno na smartfonach, jak i na PC-tach. Sam portal zaleca plik o rozmiarach 851 x 315 pikseli.

Jeśli zależy nam na tym, aby zdjęcie w tle wczytywało się możliwie jak najszybciej, powinno ono ważyć mniej niż 100 KB i być w formacie JPG. Format ten jednak oznacza niższą jakość obrazu.

W przypadku, gdy na zdjęciu w tle jest nasze logo lub jakiś tekst i zależy nam, aby były one wyraźne, lepszą opcją może być plik PNG (zapraszamy przy okazji do naszego artykułu o tym, jak zmienić rozszerzenie pliku!).

Zdjęcia w tle na Facebooka – co wybrać?

Użytkownicy mają dużą dowolność w zakresie tego, jakie zdjęcia mogą ustawić w tle swoich stron. Oczywiście, wybrany obraz nie może łamać zasad Facebooka, a więc nie może być nieodpowiedni czy brutalny.

Popularnym rozwiązaniem są na przykład zdjęcia w tle na FB z cytatami z ulubionych książek lub filmów bądź też cytaty popularnych aktorów, polityków, sportowców czy myślicieli. W przypadku zdjęć w tle na profilach prywatnych wiele osób ustawia na nie po prostu swoją fotografię, na przykład zdjęcie z jakiejś imprezy czy ważnej okazji lub wspólne zdjęcie z członkami rodziny. Takie zdjęcie w tle na FB może też po prostu pełnić funkcję dekoracyjną – estetyczna fotografia z sieci przedstawiająca naturę również doskonale sprawdzi się w takiej roli.

Jeśli prowadzimy stronę firmową (bądź na przykład stronę dla naszego bloga lub kanału na YouTube) zdjęcia na tło FB z napisami, takimi jak nazwa firmy, nasze imię i nazwisko czy nazwa kanału będą najlepszym wyjściem. Mogą one również zawierać nasze logo. Zd w tle na FB stanie się Facebookową wizytówką Twojego biznesu.

Jak ustawić zdjęcie w tle na Facebooku?

Ustawienie zdjęcia w tle na Facebooku jest bardzo proste. Żeby to zrobić, w pierwszej kolejności musimy oczywiście zalogować się na swoje konto w tym portalu. Następnie należy wejść na swój profil (lub, jeśli chcemy zmienić zdjęcie w tle strony, a nie prywatnego profilu, trzeba wejść na daną stronę).

Następnie naciśnij na przycisk “Edytuj” znajdujący się w prawym dolnym rogu zdjęcia w tle.

zdjęcie w tle na fb

W zależności od swoich preferencji, wybierz opcję “Wybierz ze zdjęć”, “Wybierz spośród filmów”, “Utwórz pokaz slajdów” lub “Prześlij plik”. Jeśli wybierzesz tę ostatnią opcję, konieczne będzie zlokalizowanie na dysku pliku, który chcesz ustawić jako zdjęcie w tle.

Kiedy już wybierzesz zdjęcie, będziesz mieć możliwość jego dostosowania, aby na przykład wyświetlona w tle była tylko jego część. Zapisz swój wybór, kiedy już wszystko ustawisz według swoich preferencji – i gotowe.

Zdjęcie w tle na FB – podsumowanie

Pamiętaj – zdjęcie w tle na FB powinno być przede wszystkim dobrze dopasowane do Ciebie i Twojej osobowości. Nie musisz ograniczać się do utartych schematów. Jedyną granicą są tak naprawdę zasady Facebooka, których oczywiście nie można łamać. Niezależnie od tego, co ostatecznie ustawisz na zdjęcie w tle, zadbaj o to, aby miało ono odpowiednie wymiary, co sprawi, że nie będzie rozmazane. Widoczne piksele na zdjęciu w tle na FB to również coś, czego lepiej uniknąć.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Was pomocny. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami, w których poruszaliśmy między innymi takie temat, jak oznaczyć kogoś na Facebooku oraz jak usunąć zdjęcie z FB. Jeśli macie jakiś pomysł na kolejne tematy, które powinniśmy poruszyć, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *