Fani marki LEGO zapewne kojarzą program LEGO Ideas, który pozwala zgłaszać pomysły na nowe zastawy klocków. Jeśli wystarczająca ilość osób poprze dany pomysł, jest szansa, że zostanie on wprowadzony w życie. Tak też stało się tym razem – firma ogłosiła, że stworzy zestaw LEGO Sonic, zainspirowany pomysłem 24-letniej fanki.

Zestaw był inspirowany poziom Green Hill Zone z gry Sonic Mania

Projekt stworzyła 24-letnia fanka LEGO Viv Grannell z Wielkiej Brytanii. Jej pomysł poparło ponad 10 000 osób za pośrednictwem wspomnianego programu LEGO Ideas. Został on zaprojektowany na podstawie poziomu Green Hill Zone z platformówki Sonic Mania, wydanej w 2017 roku.

Byłam zaangażowana w świat Sonica przez niemal całe moje życie, i tak świetnie pasuje on do świata LEGO, że spędziłam około rok pozyskując wsparcie, aby to [stworzenie zestawu LEGO Sonic – przyp. redakcji.] się udało – Viv Grannell

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądał koncept Viv, ale należy pamiętać, że ostateczny produkt może wyglądać nieco (lub zupełnie) inaczej. Zestaw LEGO Sonic jest aktualnie w fazie rozwoju produktu i ciężko przewidzieć, w jakiej dokładnie formie trafi on na półki sklepowe (czy ile będzie kosztował).

lego sonic projekt
Źródło: LEGO

W 2021 roku Sonic obchodzi 30 urodziny

Ciężko o lepszy moment na wypuszczenie zestawu LEGO Sonic niż 2021 rok. Warto bowiem pamiętać, że w tym roku (a konkretnie w czerwcu) seria obchodzi swoje 30 urodziny. Zestaw LEGO to zapewne nie jedyny as, jakiego Sega ma na tę okazję w rękawie.

Wiemy też, że jest w produkty animowany serial 3D o Sonicu, który pojawi się na Netflixie, aczkolwiek prawdopodobnie ominie on okrągłą rocznicę serii i trafi do tego serwisu streamingowego dopiero w 2022 roku.

Podoba Wam się pomysł na zestaw LEGO inspirowany Sonicem? Planujecie go kupić, kiedy trafi do sklepów? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! A jeśli chcielibyście zagłosować na jakiś inny projekt lub stworzyć własny, koniecznie odwiedźcie portal LEGO Ideas.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *