Na rynku już pojawiły się smartfony Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro. W momencie ich premiery otrzymaliśmy również system operacyjny Android 14. Stał on się oficjalny dokładnie 4 października. Dodano tu między innymi sporo narzędzi związanych z personalizacją, niestandardowe skróty na ekranie blokady czy też tapety wykorzystujące sztuczną inteligencję. Nowości jest znacznie więcej – system jest dostępny także dla innych smartfonów, które są kompatybilne.

Android 14 stawia przede wszystkim na doznania wizualne

Nowe opcje personalizacji odnoszą się do ekranu głównego, blokady, ustawienia aplikacji itd. Wpływa to przede wszystkim na wygląd. Tapety oparte na sztucznej inteligencji konwertują tekst na obraz. Można stworzyć bardzo ciekawe obrazy przy użyciu AI. Twórcy wprowadzili również technologię Ultra HDR, która gwarantuje żywsze kolory i głębsze cienie – służy jednak do zdjęć.

Opcje personalizacji nowego Androida 14 pozwalają również dodawać niestandardowe skróty na ekranie blokady. Sprawia to, że łatwiej dostać się do najczęściej używanych funkcji. Deweloperzy zadbali o automatyczne dostosowywanie ikon, elementów interfejsu i ustawień w zależności od kolorów bieżącej tapety – swego rodzaju sortowanie dla leniwych.

Nowy Android 14 zapewnia także bardziej rozbudowane funkcje dostępności

System oferuje funkcje dedykowane niedosłyszącym i słabowidzącym. Można korzystać z ulepszonej lupy czy też łatwiej teraz dostać się do opcji zmiany rozmiaru czcionki. Android 14 dodaje również tzw. Flash notifications. Ta funkcja powoduje wizualne mignięcia po otrzymaniu wiadomości.

Twórcy zadbali także o zdrowie użytkowników. Wprowadzono platformę Health Connect, która przechowuje dane dotyczące użytkownika z różnych aplikacji. Możemy zarządzać całością w jednym miejscu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak wybrac dobry vpn Jak wybrać dobry VPN na Androida? Ranking
Urządzenia z Androidem nie chronią użytkownika najlepiej, jeśli chodzi o aktywność w sieci. VPN w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chcesz zadbać o swoje
jak zmienić vpn w telefonie Jak zmienić VPN w telefonie? Instrukcja krok po kroku
Tytułowy VPN (Virtual Private Network) w telefonach to ciągle pewnego rodzaju nisza, podobnie jak niegdyś antywirus. Ciągle się jednak rozwija i tendencję wzrostową utrzyma jeszcze
strzelanki na telefon Odkryj najlepsze strzelanki na telefon!
Jeszcze nie tak dawno temu przez “gry mobilne” mieliśmy na myśli proste gry logiczne, idealne do gry na małym ekranie. Pomyślcie sobie: jakie są według
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *