Assassin’s Creed: Odyssey, które zapoznało nas z takimi postaciami, jak Kassandra i Alexios, to raczej nie najlepsza, ale całkiem udana odsłona tej kultowej serii (w naszym odczuciu). Jeśli jesteście fanami Asasynów, a jeszcze nie graliście w Odyseję, to proponujemy to zmienić. Zanim jednak kupicie grę, dobrze byłoby sprawdzić, jakie są Assassin Creed Odyssey wymagania sprzętowe na PC. Od tego, czy komputer (bądź laptop) je spełnia, czy też nie, zależał będzie komfort rozgrywki.

Im lepszy sprzęt, tym zwykle lepsze odczucia z grania dzięki mniejszym opóźnieniom i wyższym ustawieniom graficznym (a więc np. wyższej jakości tekstur). W przypadku, gdy urządzenie jest za słabe, gra jest znacznie bardziej uciążliwa lub wręcz grać się w ogóle nie da, bo np. lagi są zbyt duże. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was ten materiał. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

Assassin Creed Odyssey – wymagania minimalne i zalecane (w tym dla rozdzielczości 4K)

Typowo dla siebie, Ubisoft przygotował aż trzy zestawy konfiguracji dla Assassin’s Creed: Odyssey. Pojawiły się zarówno klasyczne wymagania minimalne (dla rozdzielczości 720p) i zalecane (1080p), jak i wymagania dla rozdzielczości 4K (dla 30 FPS-ów). Wszystkie z nich znajdziecie oczywiście poniżej.

assassin creed odyssey wymagania sprzetowe
Źródło: Ubisoft

Wymagania minimalne

Poniższe Assassin Creed Odyssey wymagania minimalne dotyczą rozdzielczości 720p oraz niskich ustawień graficznych. Spełnienie tych wymogów powinno wiązać się z możliwością grania w stabilnych 30 FPS-ach.

 • System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (tylko wersje 64-bitowe)
 • Procesor: AMD FX 6300 @ 3.8 GHz, Intel Core i5 2400 @ 3.1 GHz, AMD Ryzen 3 1200 (wymagana obsługa SSE 4.1 lub nowsza)
 • Karta graficzna: AMD Radeon R9 285 (2 GB VRAM z Shader Model 5.0) lub NVIDIA GeForce GTX 660
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Miejsce na dysku twardym: 46 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Wersja DirectX: DirectX 11
 • Dźwięk: karta dźwiękowa DirectX 9.0c z najnowszymi sterownikami

Wymagania zalecane

Wymagania zalecane dla Assassin’s Creed: Odyssey zostały stworzone z myślą o rozdzielczości 1080p i wysokich ustawieniach graficznych. Ma ona umożliwić grę w 30 klatkach na sekundę (FPS-ach).

 • System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (tylko wersje 64-bitowe)
 • Procesor: AMD FX-8350 @ 4.0 GHz, Intel Core i7 3770 @ 3.5 GHz, AMD Ryzen 5 1400 (wymagana obsługa SSE 4.1 lub nowsza)
 • Karta graficzna: AMD Radeon R9 290X (4 GB VRAM lub więcej z Shader Model 5.0) lub lepsza lub NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB)
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Miejsce na dysku twardym: 46 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Wersja DirectX: DirectX 11
 • Dźwięk: karta dźwiękowa DirectX 9.0c z najnowszymi sterownikami

Wymagania dla rozdzielczości 4K

Poniższa konfiguracja przeznaczona jest dla osób, które chcą grać w rozdzielczości 4K i na wysokich ustawieniach graficznych. Według Ubisoftu powinna ona pozwolić na osiągnięcie 30 klatek na sekundę.

 • System operacyjny: Windows 10 (tylko wersje 64-bitowe)
 • Procesor: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.8 GHz, Intel Core i7 7700 @ 4.2 GHz (wymagana obsługa SSE 4.1 lub nowsza)
 • Karta graficzna: AMD Vega 64, NVIDIA GeForce GTX 1080 (8 GB VRAM z Shader Model 5.0)
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Miejsce na dysku twardym: 46 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Wersja DirectX: DirectX 11
 • Dźwięk karta dźwiękowa: DirectX 9.0c z najnowszymi sterownikami

Nie trzeba oczywiście mieć dokładnie tych samych komponentów co te wymienione powyżej, aby zagrać – chodzi o to, aby miały one co najmniej równą moc (lub większą). Przy czym Ubisoft zaznacza, że gra nie wspiera procesorów z serii AMD Phenom.

Jeśli ktoś nie ma pewności, jak porównać swoje komponenty z tymi wymienionymi powyżej, może skorzystać ze zautomatyzowanego narzędzia (np. Can You Run It) lub zrobić to ręcznie. W tym drugim przypadku rekomendujemy zapoznanie się z naszym materiałem odnośnie do tego, jak sprawdzić parametry komputera.

Assassin’s Creed Odyssey – kiedy miało premierę?

Premiera Assassin’s Creed: Odyssey miała miejsce 5 października 2018 roku. Gra pojawiła się nie tylko na PC-tach z systemem Microsoft Windows, ale również na konsolach (PlayStation 4, Xbox One).

Jak wskazuje już sam tytuł, akcja rozgrywa się w starożytnej Grecji, konkretnie w czasach wojny peloponeskiej. Odyssey niewątpliwie było sukcesem pod względem komercyjnym – tylko do marca 2020 roku sprzedało się ponad 10 milionów kopii.

Krytycy ocenili tę odsłonę pozytywnie (86/100 dla wersji PC na Metacriticu), a bardziej negatywnie podeszli do niej gracze (6.3/10 również na Metacriticu). Ci drudzy krytykowali głównie takie elementy, jak mechanika walki czy brak znaczących usprawnień względem poprzednich części serii Assassin’s Creed. Są też jednak oczywiście tacy gracze, którzy ocenili Odyseję bardzo wysoko, niektórzy nawet na 10/10.

Dwa lata później, a więc w 2020 roku, pojawił się jej następca: Valhalla. Tutaj postawiono na zupełnie inne klimaty, ponieważ gracz przemierza lokacje osadzone w Anglii i Norwegii w czasach podbojów wikingów.

ac odyssey
Źródło: Ubisoft

Assassin Creed Odyssey wymagania na PC – podsumowanie

Nie da się ukryć, że przedstawione powyżej Assassin Creed Odyssey wymagania są dość typowe dla tej serii – odpowiednio wysokie, jak na grę AAA (wysokobudżetową) z 2018 roku, ale też nie jakoś szczególnie przesadzone.

Przy wysokich ustawieniach grafiki gra potrafi wyglądać naprawdę pięknie, natomiast przy ustawieniach niskich też nie jest źle, a mniej potężnym maszynom łatwiej jest sobie z nimi poradzić. Wszystko zależy od tego, jakie komponenty macie w swoim PC (lub laptopie – niejeden laptop gamingowy pozwoli bez problemu w Odyssey zagrać)

Przy okazji warto wspomnieć, że znajdziecie na TechPolska również spis wymagań sprzętowych dla innych tytułów z tej serii. Między innymi omówiliśmy szczegółowo Assassin’s Creed Valhalla wymagania (rzućcie też koniecznie okiem na naszą recenzję Assassin’s Creed: Valhalla, którą przygotowaliśmy na samą premierę), a także Assassin’s Creed Syndicate wymagania.

Mamy nadzieję, że znajdujące się w tych materiałach informacje okażą się dla Was przydatne. Nie wahajcie się dzielić się z nami swoimi pomysłami odnośnie do kolejnych tematów, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *