Twórcy ChatuGPT nie zwalniają tempa, i to mimo pojawiających się ciągle kontrowersji, takich jak niedawne pozwanie OpenAI przez Elona Muska. Właśnie wprowadzili nową funkcję — rozmowy głosowe i odczytywanie odpowiedzi na głos przez chatbota! Co więcej, już na starcie narzędzie obsługuje język polski.

Read aloud nie jest ograniczony do subskrybentów ChatGPT Plus

Nowa funkcja Read Aloud, czyli Czytaj na głos, działa zarówno dla darmowej, jak i płatnej wersji ChatuGPT. Ma być wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami, ale także tych, które chcą korzystać z ChatuGPT w pośpiechu lub w sytuacjach, gdy mają zajęte ręce. Składa się z dwóch części:

  • możliwości odczytywania na głos odpowiedzi udzielonych przez ChatGPT
  • chatu głosowego (dostępnego na urządzeniach mobilnych), w ramach którego na głos zadajemy pytania czatowi, a on nam na bieżąco odpowiada.

Użytkownicy mogą zadawać ChatowiGPT pytania głosowo już od września 2023, natomiast dopiero teraz narzędzie nauczyło się odpowiadać.

Polski ChatowiGPT niestraszny

Aktualnie można wybierać między miksem damskich i męskich głosów (łącznie dostępnych jest 5). Read Aloud ma być dostępne w wersji przeglądarkowej i mobilnej, w naszych testach pojawia się aktualnie jedynie na smartfonie.

Żeby skorzystać z odczytu odpowiedzi na głos, wystarczy ją przytrzymać i stuknąć w „Read aloud”. Z kolei chat głosowy uruchamia się, naciskając na ikonkę słuchawek w prawym dolnym rogu aplikacji.

Na start ChatGPT obsługuje 37 języków, w tym polski — i trzeba powiedzieć, że radzi sobie z naszą mową naprawdę nieźle, unikając sztucznych pauz między słowami czy nienaturalnej wymowy.

Planujecie korzystać z tej nowej funkcji? Uważacie, że jest ona potrzebna? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Humane na sprzedaż Humane Al Pin to duży niewypał. Marka idzie na sprzedaż
A miało być tak pięknie! Humane, czyli startup, który miał ogromne plany i chciał mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku urządzeń Al, niestety poniósł porażkę.
chiny ai Chiny stworzyły model AI oparty na myśli Xi Jinpinga!
Filozoficzne rozważania prezydenta Chin są uważane w tym kraju za na tyle ważne, że w 2017 roku zdecydowano się wpisać je do konstytucji.  Tzw. myśl
arabia saudyjska ai Arabia Saudyjska zainwestuje 40 miliardów dolarów w AI?
Czy Arabia Saudyjska stanie się jednym z największych inwestorów w sektor sztucznej inteligencji na świecie? Jeśli wierzyć najnowszemu raportowi The New York Times, jest to
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *