Twórcy ChatuGPT nie zwalniają tempa, i to mimo pojawiających się ciągle kontrowersji, takich jak niedawne pozwanie OpenAI przez Elona Muska. Właśnie wprowadzili nową funkcję — rozmowy głosowe i odczytywanie odpowiedzi na głos przez chatbota! Co więcej, już na starcie narzędzie obsługuje język polski.

Read aloud nie jest ograniczony do subskrybentów ChatGPT Plus

Nowa funkcja Read Aloud, czyli Czytaj na głos, działa zarówno dla darmowej, jak i płatnej wersji ChatuGPT. Ma być wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami, ale także tych, które chcą korzystać z ChatuGPT w pośpiechu lub w sytuacjach, gdy mają zajęte ręce. Składa się z dwóch części:

  • możliwości odczytywania na głos odpowiedzi udzielonych przez ChatGPT
  • chatu głosowego (dostępnego na urządzeniach mobilnych), w ramach którego na głos zadajemy pytania czatowi, a on nam na bieżąco odpowiada.

Użytkownicy mogą zadawać ChatowiGPT pytania głosowo już od września 2023, natomiast dopiero teraz narzędzie nauczyło się odpowiadać.

Polski ChatowiGPT niestraszny

Aktualnie można wybierać między miksem damskich i męskich głosów (łącznie dostępnych jest 5). Read Aloud ma być dostępne w wersji przeglądarkowej i mobilnej, w naszych testach pojawia się aktualnie jedynie na smartfonie.

Żeby skorzystać z odczytu odpowiedzi na głos, wystarczy ją przytrzymać i stuknąć w „Read aloud”. Z kolei chat głosowy uruchamia się, naciskając na ikonkę słuchawek w prawym dolnym rogu aplikacji.

Na start ChatGPT obsługuje 37 języków, w tym polski — i trzeba powiedzieć, że radzi sobie z naszą mową naprawdę nieźle, unikając sztucznych pauz między słowami czy nienaturalnej wymowy.

Planujecie korzystać z tej nowej funkcji? Uważacie, że jest ona potrzebna? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Elon Musk pozywa OpenAl Elon Musk jest wkurzony na OpenAl. Uważa, że firma porzuciła pierwotną misję na rzecz zysku
O Elonie Musku chyba nigdy nie może być cicho. Znów media rozpisują się na jego temat i informują, że miliarder pozwał firmę OpenAl i jej
gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
chatgpt glitche ChatGPT miał chwilę słabości. Kuriozalne zachowanie bota wymusiło reakcję OpenAI
Od wielu miesięcy jednym z najgorętszych tematów pozostaje dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji. Spektakularne możliwości tej technologii budzą powszechne uznanie. Pasmo sukcesów i zachwytów bywa jednak
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *