Twórcy ChatuGPT nie zwalniają tempa, i to mimo pojawiających się ciągle kontrowersji, takich jak niedawne pozwanie OpenAI przez Elona Muska. Właśnie wprowadzili nową funkcję — rozmowy głosowe i odczytywanie odpowiedzi na głos przez chatbota! Co więcej, już na starcie narzędzie obsługuje język polski.

Read aloud nie jest ograniczony do subskrybentów ChatGPT Plus

Nowa funkcja Read Aloud, czyli Czytaj na głos, działa zarówno dla darmowej, jak i płatnej wersji ChatuGPT. Ma być wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami, ale także tych, które chcą korzystać z ChatuGPT w pośpiechu lub w sytuacjach, gdy mają zajęte ręce. Składa się z dwóch części:

  • możliwości odczytywania na głos odpowiedzi udzielonych przez ChatGPT
  • chatu głosowego (dostępnego na urządzeniach mobilnych), w ramach którego na głos zadajemy pytania czatowi, a on nam na bieżąco odpowiada.

Użytkownicy mogą zadawać ChatowiGPT pytania głosowo już od września 2023, natomiast dopiero teraz narzędzie nauczyło się odpowiadać.

Polski ChatowiGPT niestraszny

Aktualnie można wybierać między miksem damskich i męskich głosów (łącznie dostępnych jest 5). Read Aloud ma być dostępne w wersji przeglądarkowej i mobilnej, w naszych testach pojawia się aktualnie jedynie na smartfonie.

Żeby skorzystać z odczytu odpowiedzi na głos, wystarczy ją przytrzymać i stuknąć w „Read aloud”. Z kolei chat głosowy uruchamia się, naciskając na ikonkę słuchawek w prawym dolnym rogu aplikacji.

Na start ChatGPT obsługuje 37 języków, w tym polski — i trzeba powiedzieć, że radzi sobie z naszą mową naprawdę nieźle, unikając sztucznych pauz między słowami czy nienaturalnej wymowy.

Planujecie korzystać z tej nowej funkcji? Uważacie, że jest ona potrzebna? Dajcie znać w komentarzach!


Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

Sztuczna inteligencja nie zadowoliła Polaków. ,,Nowa” aplikacja z nawigacją nie przypadła im do gustu
Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy, że kierowcy już nie usłyszą legendarnego głosu w najpopularniejszej aplikacji z nawigacją. Spodziewaliśmy się, że Polacy wypowiedzą wojnę Mapom Google,
radio off kraków konczy eksperyment Al jednak nie jest takie wspaniałe? Radio OFF Kraków kończy swój eksperyment
Po dużych rozmiarów internetowej awanturze Radio OFF Kraków postanowiło zakończyć swój kontrowersyjny eksperyment. Początkowo miał trwać aż kwartał, ale sztuczna inteligencja zniknęła już po zaledwie
googlemaps Al wkracza do Map Google. Już nie usłyszycie polskiego lektora
Jarosław Juszkiewicz, czyli dziennikarz, który był znany głównie z Map Google, stracił pracę. Chociaż po samych danych możecie nie wiedzieć, kim jest, na pewno słyszeliście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *