Baidu nazywane jest niekiedy “chińskim Google”, natomiast wyszukiwarka internetowa to tylko jedna z wielu usług i technologii w portfolio tej firmy. Chodzą słuchy, że ma ona w planach uruchomić swoją własną wersję popularnego obecnie ChatuGPT – i to już niedługo.

Chiński ChatGPT już w marcu?

Chiński gigant rzekomo pracuje nad botem o charakterze konwersacyjnym, opartym na sztucznej inteligencji – trudno tu więc uniknąć porównania do bijącego rekordy popularności ChatuGPT. Póki co samo Baidu jeszcze nic oficjalnie nie potwierdziło, ale, jeśli wierzyć doniesieniom agencji prasowej Reuters, projekt zdaje się być na zaawansowanym etapie.

Anonimowe źródło zaznajomione ze sprawą doniosło, że usługa ma zostać uruchomiona już w marcu tego roku. Początkowo ma funkcjonować jako samodzielna aplikacja, ale są plany, aby zintegrować ją z wyszukiwarką internetową firmy.

Celem jest, aby w przyszłości w odpowiedzi na frazy wyszukiwane przez użytkowników Baidu zwracało nie tylko linki do stron internetowych poruszających daną kwestię, ale też pełnoprawne odpowiedzi wygenerowane przez bota.

Wszelkiego rodzaju chatboty są już chińczykom dobrze znane, ale póki co dominują raczej rozwiązania służące do pogawędek i ogółem zastosowań bardziej codziennych, natomiast AI w stylu ChatuGPT ma w domyśle posłużyć też do zadań bardziej zaawansowanych, o charakterze komercyjnym, jak chociażby programowanie czy tłumaczenia.

Baidu mocno inwestuje w sztuczną inteligencję

Model sztucznej inteligencji służący do generowania odpowiedzi na pytania to nie jedyny as w rękawie Baidu. Jeśli chodzi konkretnie o AI, to w zeszłym miesiąc firma pokazała trzy specjalne kreatory oparte na sztucznej inteligencji, które mogą pełnić rolę scenarzysty, ilustratora, redaktora lub animatora.

Baidu nie jest zresztą jedynym gigantem technologicznym, który widzi w AI duży potencjał. Niedawno gruchnął chociażby news o tym, że Microsoft zdecydował się zainwestować okrągły miliard dolarów w OpenAI (twórców ChatuGPT), prace w zakresie sztucznej inteligencji prowadzi również oczywiście Google.

Poza AI chiński gigant inwestuje także chociażby w technologie związane z jazdą autonomiczną, chipami czy usługami w chmurze – krótko mówiąc, nie chce ograniczać się do tylko jednego sektora.

Co o tym wszystkim sądzicie? Myślicie, że bot stworzony przez Baidu dorówna ChatowiGPT, czy jednak niekoniecznie? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

chatgpt glitche ChatGPT miał chwilę słabości. Kuriozalne zachowanie bota wymusiło reakcję OpenAI
Od wielu miesięcy jednym z najgorętszych tematów pozostaje dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji. Spektakularne możliwości tej technologii budzą powszechne uznanie. Pasmo sukcesów i zachwytów bywa jednak
tiktok ai Twórcy TikToka tworzą własny model Al? OpenAl zablokowało ich konto!
OpenAl zablokowało konto twórców TikToka, czego powodem jest naruszenie licencji. O co dokładnie chodzi? Przyjrzeliśmy się sprawie! Konto ByteDance naruszyło licencję O TikToku nieustannie się
Czy można użyć ChatGPT do stworzenia dokumentacji dla sklepu www?
Tworzenie i utrzymanie skutecznej dokumentacji dla sklepu internetowego to kluczowy element sukcesu w dzisiejszym świecie e-commerce. Dokumentacja stanowi most komunikacyjny między sklepem a jego klientami,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *