Saga Cyberpunka 2077 wciąż nie dotarła do końca. Po premierze gra została usunięta z PS Store z uwagi na słaby stan techniczny, ale obecnie, już po kilku większych i mniejszych aktualizacjach, Sony pozwoliło dziełu RED-ów do niego powrócić. Jest jednak haczyk – sklep wciąż odradza zakup.

Grę można kupić na wszystkich konsolach, ale Sony odradza grę na PS4

Z chwilą publikacji tego artykułu Cyberpunk 2077 jest dostępny w PS Store zarówno w przypadku starszej, jak i obecnej generacji konsol, jako że zakup gry na PS4 pozwala grać w nią także na PS5, w ramach kompatybilności wstecznej.

CD Projekt ponadto obiecuje, że w drugiej połowie 2021 wypuszczona zostanie także wersja dedykowana PlayStation 5, która ma w pełni wykorzystywać potencjał nowej generacji. Również zostanie ona udostępniona za darmo osobom, które zakupiły wersję na PS4.

Warto jednak zwrócić uwagę na pewien dopisek, który pojawił się w karcie produktu Cyberpunka 2077 w PS Store:

WAŻNA INFORMACJA: użytkownicy nadal mają problemy z wydajnością w tej grze. Zakup do użytku w systemach PS4 nie jest zalecany. Aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z grania w Cyberpunk na PlayStation, graj na systemach PS4 Pro i PS5.

Więc chociaż grę można kupić i używać także na podstawowej wersji PS4, samo Sony wskazuje, że użytkownicy mogą nie być do końca usatysfakcjonowani i lepszego doświadczenia można spodziewać się jedynie na mocniejszych konsolach.

Czy Cyberpunk 2077 wreszcie jest grywalny? Cóż…

Od momentu premiery Cyberpunka 2077, która spotkała się z mocno negatywnym przyjęciem (pod względem czysto technicznym – jeśli chodzi o opowieść i inne kwestie opinie były bardziej zróżnicowane), CD Projekt wypuścił szereg różnorodnych aktualizacji.

W dużej mierze nie dodawały one nowych funkcji, a głównie miały naprawić istniejące błędy i poprawić wydajność, zwłaszcza na tych platformach, na których gra działała najsłabiej. Rezultaty są jednak mieszane. Niektórzy zgłaszają, że wydajność jest nieco lepsza (w tym właśnie na PS4), ale różnica jest wciąż relatywnie niewielka, stąd też pewnie Sony zdecydowało się na dodanie takiego, a nie innego ostrzeżenia do karty produktu.

Co Wy o tym wszystkim sądzicie? Czy uważacie, że Cyberpunk 2077 jest już w takim stanie, że powinien zostać przywrócony do PS Store, czy też nie zgadzacie się z tą decyzją? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077 za darmo. Idealny prezent dla graczy na długi weekend
Nie mieliście jeszcze szansy zagrać w Cyberpunka 2077? Teraz nadchodzi do tego świetna okazja, ponieważ studio CD Projekt Red wypuści próbną wersję produkcji całkowicie za
psvr2 produkcja Sony rzekomo pauzuje produkcję PSVR2, sprzedaż nie powala
Ambicje Sony na rynku wirtualnej rzeczywistości najwyraźniej natrafiły na przeszkodę. Gigant technologiczny oficjalnie zawiesił produkcję swoich gogli PSVR2, które trafiły na rynek zaledwie rok temu.
Projekt Orion Nad kontynuacją Cyberpunka 2077 pracuje powiększony zespół
Chociaż sequel Cyberpunka 2077 wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju, pojawiła się szansa, że teraz prace nad produkcją znacząco przyspieszą, ponieważ ekipa odpowiedzialna za jej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *