To brzmi mocno nieprawdopodobnie, ale jest duża szansa na to, że PS5 Slim jest już w produkcji, a informację o tym zdradził… Microsoft! O tym, że Sony ma w planach produkcję modelu z opcjonalnym napędem (podłączanym zewnętrznie, w odróżnieniu od modelu ze wbudowanym napędem), wiadomo już od zeszłego roku. Czy to właśnie będzie PS5 Slim?

Skąd Microsoft wie o nowej konsoli Sony?

W walce o przejęcie Activision-Blizzard przez Microsoft trwają aktualnie przesłuchania przed Federalną Komisją Handlu. Jak podaje portal The Verge, w dokumentach złożonych przed Komisją Microsoft powołuje się na działania rynkowe Sony, w tym na oczekiwane premiery sprzętowe:

PlayStation podobnie sprzedaje tańszą edycję cyfrową za 399,99 USD i oczekuje się, że jeszcze w tym roku wyda PlayStation 5 Slim w tej samej obniżonej cenie.

Ile w tym prawdy, a ile zwykłych prób przekonania komisji do swoich racji? Ciężko powiedzieć, ale przecież nie zaskoczymy nikogo stwierdzeniem, że konkurencyjne firmy zawsze starają się być na bieżąco z poczynaniami przeciwnika.

PS5 sprzedało się już w 30 milionach egzemplarzy, co biorąc pod uwagę cykl życia konsol i fakt, że minęły już problemy z dostępnością, może faktycznie oznaczać, że pora na pierwszą poważną rewizję konsoli. Microsoft może coś wiedzieć, a może po prostu blefować – można śmiało zakładać, że PS5 Slim i tak się prędzej czy później pojawi.

Firma z Redmond ma przed sobą trudny orzech do zgryzienia. W nadchodzących tygodniach dowiemy się, czy Federalna Komisja Handlu nie zablokuje przejęcia Activision-Blizzard. W przypadku blokady przejęcia Microsoft będzie musiał wypłacić drugiej firmie 3 miliardy dolarów lub renegocjować umowę, a następnie powtórzyć proces przejęcia licząc, że tym razem nie zostanie zablokowany.

Co wiemy na temat nowej konsoli Sony?

Z oficjalnych źródeł wiemy niewiele więcej, niż zostało to powiedziane we wstępie. No, może poza faktem, że niedawno Sony oficjalnie zapowiedziało nowego handhelda. To urządzenie również pojawia się w dokumentach Microsoftu, aczkolwiek jego opis jest błędny.

Project Q nie jest dosłownie handheldem samodzielnie uruchamiającym gry z PS5, czym byłby konkurencja dla konsoli przenośnej pokroju Nintendo Switch. To urządzenie streamujące przez WiFi gry uruchomione na prawdziwym PS5.

Streaming nie jest obcy dla konsol Sony. Każdy, kto posiada PS5 lub wcześniej PS4 może streamować gry na smartfony za pomocą oficjalnej aplikacji. Przy konsoli podpiętej do WiFi i odpowiednio dobrym połączeniu w telefonie rezultaty są zachwycająco dobre. Szczególnie, od kiedy można bez problemu podłączyć do telefonu pada przez Bluetooth.

Ze stwierdzeniami o produkcji nowych sprzętów jest ten problem, że łatwo z nich wybrnąć, nawet jeśli były kompletnie fałszywe. Dla Sony to kompletnie normalne, żeby co jakiś czas wypuścić model na specjalną okazję. Nie tak dawno temu zapowiedziano specjalną edycję PS5 zaprojektowaną przez LeBrona Jamesa.

WARTO PRZECZYTAĆ:

the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
microsoft surface laptop 3 Recenzja Microsoft Surface Laptopa 3 – nietypowego laptopa dla wymagających
Microsoft to firma, która wiele osób może kojarzyć przede wszystkim z Windowsem. Warto wiedzieć, że produkuje ona także całkiem sporo ciekawego sprzętu elektronicznego, w tym
microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *