Słyszeliście kiedyś o tym, że warto co jakiś czas aktualizować sterowniki komputera? Pewnie tak. A czy słyszeliście o tym, że warto również zaktualizować BIOS? Albo zrobić czasem kopię zapasową systemu? Być może. Czy jednak to, że o tym słyszeliście, przełożyło się w jakikolwiek sposób na to, że macie wiedzę, po co to zrobić? I najważniejsze: czy wiecie jak to zrobić?

Wielu z nas obsługę komputera ma już w małym palcu i kompletnie nie zastanawia się nad tym, co robi. Przynajmniej do pierwszych problemów, kiedy trzeba oddać komputer do serwisu. Tymczasem okazuje się, że zwykłe codziennie dbanie o sprzęt, może zdecydowanie przedłużyć jego żywotność i odłożyć potrzebę serwisowania na bardzo długi czas. Oczywiście odkurzanie z kurzu to jedno, ale do “dbania” zalicza się też aktualizowanie sterowników.

Do czego służy Lenovo Vantage?

Lenovo wyszło z inicjatywą i stworzyło dla swoich klientów aplikację Lenovo Vantage. Do czego służy Lenovo Vantage? Podstawowa zasada działania jest prosta. Lenovo Vantage to aplikacja, która dba o twój komputer, na sposób, o którym ty nie wiesz, lub nie pamiętasz. Nie musisz już więcej grzebać w zakamarkach systemu jak coś znaleźć, wszystko będzie w jednym miejscu. Program podpowie, kiedy zaktualizować sterowniki, przeprowadzić prace serwisowe lub jak to zrobić.

Jakie funkcje posiada Lenovo Vantage?

Lenovo Vantage zastępuje starsze aplikacje o podobnym działaniu. Jeśli twój komputer posiadał jeszcze Lenovo Companion, Lenovo Settings, Lenovo Connect2 lub Lenovo Account Portal, możesz je wszystkie zastąpić jedną aplikacją Lenovo Vantage. Mniejsza ilość działających w tle aplikacji to już duży plus dla twojego komputera!

Co prawda lista funkcji może się różnić w zależności od dokładnego modelu komputera lub laptopa Lenovo, ale za pośrednictwem aplikacji Lenovo Vantage możesz zrobić:

 • Zaktualizować sterowniki i BIOS komputera
 • Sprawdzić wersję BIOSu
 • Przeprowadzić diagnostykę komputera
 • Zaktualizować system Windows o najnowsze poprawki
 • Sprawdzić numer seryjny systemu Windows
 • Poprawić bezpieczeństwo WiFi (Lenovo używa swoich algorytmów do sprawdzania bezpieczeństwa otwartych sieci)
 • Spersonalizować ustawienia systemowe dot. Zasilania
 • Sprawdzić gwarancję
 • W razie potrzeby, możesz też uzyskać wsparcie techniczne, bez konieczności szukania infolinii czy innego kontaktu.

Wszystko w jednym miejscu!

Lenovo Vantage, a bezpieczeństwo systemu

Zalety płynące z używania Lenovo Vantage mogą być niezauważone, ponieważ program uruchomi się razem z systemem i będzie działał w tle. Ma to jednak swoje plusy: większość działań mających poprawić twoje bezpieczeństwo odbędzie się automatycznie, bez zaprzątania ci głowy.

W jaki sposób Lenovo Vantage zwiększy bezpieczeństwo twojego systemu?

 • Lenovo WiFi Security – Zaawansowane algorytmy przygotowane przez specjalistów Lenovo pozwolą ci bezpiecznie korzystać z internetu, w miejscach, gdzie musisz się podłączyć do otwartych hot spotów. Otwarte sieci WiFi na lotniskach, w hotelach czy centrach miast to olbrzymie pole dla hakerów, którzy mogą się podłączyć i kraść niechronione dane od nieświadomych użytkowników.
 • Vantage Smart Performance Services przeprowadzi szybki skan twojego systemu, aby sprawdzić jego aktualny stan, i sprawdzić, czy nie ma ukrytych problemów, wymagających rozwiązania. Oczywiście, jeśli będzie potrzeba, takie rozwiązania zostaną zaproponowane i wdrożone. Przykładowe działania: usunięcie niepotrzebnych plików z systemu dla optymalizacji działania systemu Windows, poprawienie przepustowości sieci, sprawdzenie systemu pod kątem dziur w zabezpieczeniach.
 • Lenovo Smart Privacy Services – pozwala na przejęcie kontroli nad swoją prywatnością i tym, jakie dane udostępniasz w internecie. To dodatkowa ochrona, która poprawia korzystne dla ciebie rozwiązania

Skąd ściągnąć Lenovo Vantage?

Aplikacja powinna być preinstalowana na komputerach i laptopach Lenovo. Oczywiście poza przypadkiem, gdy twój sprzęt jest na tyle wiekowy, że posiadał starsze aplikacje wymienione wyżej. Wtedy można ją ściągnąć z Microsoft Store za darmo.

Nie ma powodów, żeby nie korzystać z Lenovo Vantage. Niezależnie od waszych umiejętności korzystania z komputera, Lenovo Vantage oferuje mnóstwo przydatnych funkcji oraz dba o “zdrowie” waszego sprzętu.

Źródło:https://www.youtube.com/watch?v=jEATjZE1k2Y

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *