Urządzenia mające kontakt z siecią internetową mogą być atakowane. Hakerzy, zaraza współczesnego świata, piszą programy wirusowe, aby wykradać dane osobowe i pieniądze, a także z czystej złośliwości. Tego typu złośliwe oprogramowanie może niszczyć ważne dane, np. prace naukowe i z tego też względu komputery, a także urządzenia mobilne z dostępem do Internetu powinny być chronione różnorakimi barierami antywirusowymi.

Jakie są dobre i znane programy antywirusowe na telefony z systemem Androida? Są aplikacje, które można pobrać i dzięki którym znacznie zwiększa się bezpieczeństwo swojego urządzenia przy serfowaniu po sieci. Sprawdź nasze propozycje i wybierz darmowy antywirus na telefon dla siebie!

Darmowe antywirusy na Androida – które najlepsze?

Przy zainfekowanym wirusem lub programem reklamowym telefonie wystarczy odpowiednia aplikacja, aby go zlokalizować i wykasować..

Mobilny program antywirusowy Kaspersky

Do pobrania bezpłatnie ze sklepu Google Play mobilny program antywirusowy Kaspersky. Dla znawców tego rodzaju programów będzie on w działaniu przypominał program antywirusowy Apple. Kaspersky charakteryzuje się prostotą użytkowania i dużą skutecznością w ochronie telefonów z systemem Android przed atakami wirusowymi.

Darmowy antywirus na telefon Avira

Avira to kolejny antywirusowy program darmowy, który można pobrać ze sklepu Play. Posiada funkcje usuwania wszystkich znanych typów wirusów oraz chroni przed atakami i złośliwym oprogramowaniem. Pozwala na ustanowienie systemu przeciw kradzieżowego.

Taki system chroni dane w telefonie także wówczas, gdy dochodzi do zgubienia urządzenia albo jego kradzieży. Służy do tego celu plik szyfrowanie od końca do końca. Ponadto Avira pomaga zoptymalizować wykorzystanie baterii, dzięki czemu można wykorzystywać telefon z Androidem bez zbędnego używania energii.

Aplikacja mobilna McAfee

Początkowo aplikacja McAfee jako program antywirusowy była napisana dla urządzeń komputerowych, jak PC i laptop. Obecnie została rozszerzona również na wersję mobilną dla urządzeń z systemem Android. Nadaje się idealnie jako zapora antyhakerska dla ataków złośliwymi oprogramowaniami.

Nie jest to darmowy antywirus na telefon z najwyższej półki, ale dla wielu osób zapewne okaże się wystarczający.

Aplikacja mobilna Sophos

Aplikacja Sophos jest do pobrania za darmo i świetnie chroni telefony z systemem Android przed złośliwymi oprogramowaniami. Oprócz ochrony przed zaszczepianiem wirusów i atakami hakerskimi pozwala również ustanowić system przeciw kradzieżowy, a także kontrolę rodzicielską.

Co więcej, można to zrobić za pomocą SMS-a. Po zainstalowaniu aplikacji Sophos rozpocznie ona skanowanie urządzenia, a w razie wykrycia złośliwego oprogramowania, Sophos posiada również narzędzie umożliwiające wyeliminowanie zagrożenia i to przy pomocy jednego przycisku.

Bezpieczeństwo mobilne i antywirus ESET

Eset mobile security rozpoczynał swoją pracę jak większość starszych aplikacji powstałych przed wprowadzeniem sytemu Android od ochrony przed wirusami komputerów osobistych. Obecnie się to zmieniło i dodana została wersja na urządzenia właśnie z systemem Android.

Do pobrania całkowicie za darmo z oficjalnej witryny właściciela aplikacji, ale istnieje także możliwość subskrypcji wersji płatnej, z większa ilością użytecznych funkcji. Jest to świetny program antywirusowy dla wszystkich, ale poleca się go głośno początkującym użytkownikom za prostotę obsługi.

Antywirus darmowy Bitdefender

Bitdefender jest aplikacją bardzo szeroko dostępną w internecie, gdyż można ją znaleźć nie tylko na oficjalnej stronie internetowej, ale również w Sklepie Play, a także na różnych terminalach oferujących zabezpieczenia przed wirusami.

Bitdefender kończy listę użytecznych aplikacji antywirusowych na Androida, ponieważ jest to aplikacja najuboższa w funkcję. Oferuje jedynie ochronę przed wirusowym oprogramowaniem, ale jest darmowa i warto ja polecać tym użytkownikom, których Androidy mają niewiele miejsca w pamięci wewnętrznej.

Jakie bezpieczeństwo mobilne wybrać dla swojego Androida?

Za najlepszy obecnie darmowy program antywirusowy na urządzenia z Androidem uznaje się Avast Free Mobile Security. Według poleceń aplikacja ta powinna być umieszczona na pierwszym miejscu, ponieważ zawiera wszystko co niezbędne, aby móc z czystym sumieniem nazywać ją dobrym programem antywirusowym.

Avast zapewnia optymalną ochronę przed atakami hakerskimi zarówno z użyciem oprogramowania złośliwego, jak i szpiegującego. Można dzięki niej testować wszystkie aplikacje zainstalowane na urządzeniu, jak i na pamięciach zewnętrznych, a nawet utworzyć filtry dla połączeń telefonicznych oraz dla SMS-ów.

Aplikacja ma bardzo rozbudowaną liczbę funkcji, w tym blokowanie lokalizacji GPS. Umożliwia to stworzenie lepszej ochrony przeciw kradzieżowej, ponieważ można lokalizować położenie urządzenia z Androidem w czasie rzeczywistym nawet wówczas, gdy jest ono wyłączone.

To umożliwia poinformowanie organów ścigania o stracie oraz blokadę telefonu za pośrednictwem firmy telefonicznej, której dany właściciel telefonu z Androidem jest abonentem. Jeżeli natomiast ktoś doświadcza zainfekowania wirusem trojańskim na telefonie z systemem Android, to najlepszą aplikacją do jego usunięcia będzie AVG lub podobna.

Darmowy antywirus na telefon – podsumowanie

Jak widać, jeśli ktoś chce znaleźć dobry darmowy antywirus na telefon, to ma naprawdę sporo opcji do wyboru. Warto bliżej zapoznać się przede wszystkim z tymi, które opisaliśmy powyżej, ponieważ cieszą się one największą renomą.

Przy okazji chcielibyśmy wskazać, że jeśli interesuje Cię również program antywirusowy na PC, to znajdziesz na naszym portalu także ranking darmowych antywirusów na komputery osobiste i laptopy.

WARTO PRZECZYTAĆ:

signal nazwa użytkownika Signal wprowadza nazwy użytkownika. Już nie trzeba dzielić się numerem telefonu
Do tej pory, aby skontaktować się z kimś przy użyciu Signala, trzeba było podać mu swój numer telefonu. Twórcy popularnego komunikatora zdecydowali się to zmienić,
nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
vpn na telewizor lg Jaki VPN na telewizor LG warto wybrać i dlaczego?
Dla osób, które chcą cieszyć się swobodą przeglądania treści oraz korzystania z internetowych serwisów VOD bez ograniczeń na telewizorze LG, najlepszym rozwiązaniem będzie VPN. Dzięki
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *