Należysz do tej wielomilionowej grupy osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez wypicia choćby jednej filiżanki ulubionego napoju o pobudzających właściwościach? W takim razie na pewno wiesz, jak ważne w jego przygotowaniu jest to, by wykorzystany został odpowiedni ekspres do kawy. Ranking, który postanowiliśmy przygotować powinien pomóc Ci w wyborze odpowiedniego urządzenia niezależnie od tego, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na jego zakup.

Według jakich kryteriów stworzyliśmy nasz ranking 10 ekspresów kawowych?

Tworząc ranking najlepszych ekspresów do kawy w cenie od 500 do 5000 zł, zadbaliśmy o to, by znalazły się w nim urządzenia wyłącznie najlepszych, polecanych przez znawców tematu marek. Dlatego poniżej przedstawione zostały modele takich firm, jak: Siemens, Philips czy DeLonghi. Jeśli natomiast chodzi o inne kryteria, którymi kierowaliśmy się, poszukując kolejnych sprzętów do naszej listy, były nimi przede wszystkim:

 • zdolność do wygenerowania odpowiedniego ciśnienia (przynajmniej 15 barów) i moc działania ekspresów kawowych, mających wpływ przede wszystkim na szybkość przygotowania napoju, ale też jego smak i aromat;
 • mnogość rodzajów kaw, możliwych do uzyskania przez użytkowników przedstawionych modeli;
 • wygląd urządzeń;
 • sposób i łatwość obsługi;
 • liczbę funkcji do wykorzystania;
 • opinie osób, które miały już okazję korzystać z nich zarówno w domowych warunkach, jak i poza miejscem zamieszkania, np. w kawiarniach.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że nasz ranking ekspresów do kawy obejmuje wyłącznie ciśnieniowe urządzenia, bardzo popularne w obecnych czasach z powodu szybkości działania, przekładającej się na czas potrzebny do wytworzenia za ich pomocą wybranego napoju. Dwa urządzenia zaliczają się do ekspresów kolbowych, pozostałe natomiast to sprzęty automatyczne. Na pewno więc znajdziesz wśród nich taki, który skłoni Cię do zainwestowanie w jego zakup, by nie musieć już nigdy więcej wychodzić z domu za każdym razem, gdy tylko poczujesz, że nadszedł odpowiedni moment na wypicie filiżanki Espresso, Latte czy innego rodzaju kawy. Na zawsze zapomnisz również o tych, które wymagają jedynie zalania ich odpowiednią ilością wrzątku, ponieważ smak kawy z ekspresu jest nieporównywalnie lepszy, a aromat – bardziej intensywny.

10. Ariete Vintage 1389

Ariete Vintage 1389
Przygotowany przez nas ranking ekspresów do kawy otwiera model Ariete Vintage 1389. Jak sama jego nazwa wskazuje, powinien przypaść do gustu przede wszystkim osobom ceniącym sobie design urządzeń elektronicznych w starym, dobrym stylu. Urządzenie zwraca uwagę jednak nie tylko swoim wyglądem, ale też dość dużą liczbą przydatnych funkcji, biorąc pod uwagę fakt, że można nabyć je już za ok. 500 zł.

Ekspres Ariete Vintage 1389 zaliczany jest do modeli kolbowych, a ciśnienie oraz moc w jego przypadku wynoszą kolejno 15 barów oraz 850 W. Wyposażony został m.in. w dyszę spieniającą, która dodatkowo pozwala dokonywać regulacji emisji pary w czasie korzystania ze sprzętu. Ponadto polecany przez nas ekspres kawowy daje możliwość skorzystania z opcji prędkiego nagrzewania. Doskonale nada się do przygotowania takich rodzajów kaw, jak np. Espresso. Wśród innych zalet urządzenia wymienić należy natomiast przede wszystkim:

 • wskaźnik poziomu wody;
 • regulację mocy uzyskiwanej za jego pomocą kawy;
 • automatycznie wyłączenie po przygotowaniu ulubionego napoju;
 • energooszczędność;
 • możliwość wykorzystania ekspresu również do parzenia herbaty czy ziół.

9. Breville Prima Latte II VCF108X

Breville Prima Latte II VCF108X
Za ok. 1000 zł miłośnicy napojów pobudzających zdołają natomiast kupić ekspres do kawy Breville Prima Latte II VCF108X. Korzystając z niego, szybko zdołają przygotować m.in. Cappuccino, Espresso Doppio czy Espresso. Wybrany model charakteryzuje się działaniem pod ciśnieniem na poziomie 19 barów, a jego moc wynosi 1245 W. Posiada wbudowany pojemnik na mleko oraz bojler z systemem Thermoblock, który pozwala szybko uzyskać odpowiednią temperaturę kawy.

Ekspres Breville Prima Latte II VCF108X powinien zainteresować wszystkich zwolenników kolbowych modeli również ze względu na znaczną liczbę przydatnych funkcji, jak np. oszczędzanie energii. Ponadto jest to urządzenie sterowane elektronicznie i możliwe do kupienia w zestawie z łyżeczką do kawy mielonej z ubijakiem oraz dwoma sitkami. Dlaczego jednak jeszcze warto zainwestować właśnie ten sprzęt do przyrządzania kawy? Wśród głównych powodów jego użytkownicy najczęściej wymieniają:

 • łatwość obsługi urządzenia i standardowe wymiary, pozwalające łatwo przechowywać je nawet w niewielkich pomieszczeniach;
 • możliwość wykorzystania kaw mielonych oraz w saszetkach do uzyskania swojego ulubionego rodzaju napoju;
 • bezproblemowe regulowanie ilości zaparzanej kawy, dzięki czemu zawsze łatwo jest uzyskać dokładnie taką jej ilość, jakiej oczekuje dana osoba.

8. DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.22.B

DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.22.B
Obok najbardziej godnych polecenia kolbowych ekspresów do kawy w naszym rankingu nie mogło zabraknąć również modeli automatycznych, które kosztują co prawda nieco więcej, ale też pozwalają przygotować ulubiony napój szybciej i zdecydowanie łatwiej. Za niespełna 1500 zł na rynku interesujących nas w tym miejscu urządzeń można znaleźć m.in. ekspres DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.22.B. To urządzenie, które bardzo dobrze powinno sprawdzić się w domowych warunkach, ponieważ za jego pomocą każdy zdoła uzyskać nie tylko tradycyjną czarną kawę, ale też Doppio czy Espresso.

W przypadku tego rodzaju ekspresu elementem służącym do spieniania mleka jest dysza, która dodatkowo została wykonana w taki sposób, by możliwe było dokonywanie regulacji stopnia jej wysokości. Warto również zwrócić uwagę na to, że DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.22.B jest sprzętem dedykowanym każdemu kawoszowi ze względu na posiadany przez niego wyciszony młynek. Posiada także wyjmowany pojemnik na wodę i gwarantuje szybkie nagrzewanie się napoju. Ciśnienie w jego przypadku wynosi 15 barów, a moc 1450 W, co sprawia, że model znanego włoskiego producenta gwarantuje bezproblemowe i wydajne działanie. Poza tym warto jednak zwrócić uwagę również na jego:

 • nowoczesny, wielokolorowy panel sterowania, pozwalający szybko rozpoznać wszystkie funkcje, a następnie korzystanie z nich w celu uzyskania dokładnie takiego rodzaju kawy, jaki preferuje użytkownik urządzenia;
 • filtr wody, który można wymieniać zawsze, gdy tylko znajdzie się na nim choćby niewielka ilość kamienia;
 • funkcję „Moja Kawa”, służącą do zapamiętywania osobistych preferencji użytkownika, która powoduje, że DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.22.B to ekspres kawowy do 1500 zł naprawdę wart uwagi, jeśli chodzi o modele automatyczne w atrakcyjnej cenie.

7. Philips LatteGo EP2236/40

Philips LatteGo EP2236/40
Osobom mogącym pozwolić sobie na przeznaczenie ok. 2000 zł na zakup automatycznego ekspresu do kawy możemy śmiało polecić urządzenie Philips LatteGo EP2236/40. Sprzęt holenderskiej marki posiada wygodny w obsłudze ekran dotykowy, łatwe w utrzymaniu w idealnej czystości filtry oraz tackę ociekową. Poza tym nadaje się do wykonania takich rodzajów kaw, jak Espresso, Cappuccino czy Americano. Swoim użytkownikom umożliwia dokonywanie zmiany poziomu temperatury pomiędzy trzema poziomami – podobnie jak mocy aromatu.

Sprzęt wyposażony został w funkcję „Moja Kawa”, przydatną w celu zapamiętania przez urządzenie preferencji osoby korzystającej z niej, co znacznie przyspiesza uzyskiwanie ulubionego napoju za każdym razem. Warto przy tym zauważyć, że proponowany ekspres kawowy automatyczny wykonany został w taki sposób, by można było zaparzyć za jego pomocą dwie kawy w tym samym momencie (innych niż mleczne). To jednak wciąż nie wszystko, a za część pozostałych zalet sprzętu jego producent wymienia:

 • moc działania na poziomie 1500 W i ciśnienie sięgające 15 barów;
 • ceramiczny młynek, którego właściwości powodują, że aromat mielonych w nim ziaren nigdy nie ulega zmianie i za każdym razem przynosi jednakowo intensywne doznania nozdrzom;
 • filtr AquaClean, który sprawia, że woda jest nie tylko wyjątkowo sprawnie i skutecznie oczyszczana, ale też w taki sposób, by w ekspresie nie osadzał się kamień.

6. Gaggia Cadorna Prestige

Gaggia Cadorna Prestige
Jaki ekspres do kawy automatyczny do 2500 zł
wybrać? To pytanie zapewne zadaje sobie wiele osób. Każdej z nich możemy więc z ręką na sercu polecić model Gaggia Cadorna Prestige – urządzenie generujące ciśnienie na poziomie 15 barów i o mocy 1900 W. Posługując się nim każdego ranka lub o innej porze, każdy zdoła szybko i łatwo przygotować kawę Americano, Cappuccino, Espresso czy Flat White. Model ten charakteryzuje się przede wszystkim zdolnością do nadawania wykonywanym za jego pomocą napojom pożądanego poziomu mocy oraz aromatu.

To jednak nie wszystkie jego zalety. Wśród innych wymienić warto głównie zintegrowaną karafkę ekspresu Gaggia Cadorna Prestige, bardzo pomocną w celu uzyskania pysznej pianki do każdej mlecznej kawy. Uwagę warto zwrócić również na ceramiczny młynek, gwarantujący wyjątkowo precyzyjne mielenie ziaren przed ich zaparzeniem. Funkcja automatycznego czyszczenia powoduje zaś, że wnętrze urządzenia zawsze cechuje odpowiednia higiena. Dokonując zakupu ekspresu Gaggia Cadorna Prestige, można cieszyć się również:

 • możliwością parzenia dwóch kaw jednocześnie;
 • kolorowym, bardzo wyraźnym wyświetlaczem TFT, pozwalającym korzystać z niego nawet w zaciemnionym pomieszczeniu;
 • dużą pojemnością zbiornika, która wynosi 300 gramów;
 • spienianiem mleka za pomocą tylko jednego przycisku.

5. 4Swiss Roma A10 Home

4Swiss Roma A10 Home
Mając do wydania na ekspres do kawy 3000 zł, dobrze jest postawić na automatyczny sprzęt, gwarantujący płynne działanie przez długi czas, łatwe czyszczenie jego wnętrza oraz bezproblemową obsługę. Wszystkie te cechy łączy w sobie 4Swiss Roma A10 Home w kolorze czarnym. Urządzenie zwraca na siebie uwagę nie tylko klasyczną barwą, ale przede wszystkim mnogością przydatnych funkcji i parametrami, wśród których najważniejsze są ciśnienie (19 barów) oraz moc (1400 W). Codzienne korzystanie z niego pozwala za każdym razem uzyskać tak samą pyszną kawę Americano, z mlekiem, Long Coffee czy Macchiato.

Ekspres wyposażony został w funkcję szybkiego nagrzewania, automatyczny program czyszczenia i odkamieniania czy wskaźnik napełnienia pojemnika do zbierania fusów. Osoby mające już przyjemność przekonać się o znacznych możliwościach ekspresu kawowego 4Swiss Roma A10 Home zgodnie twierdzą, że warto zainwestować w jego zakup m.in. ze względu na fakt, że:

 • wyróżnia go prosta i intuicyjna obsługa, a każdą z jego funkcji można rozpoznać w krótkim czasie;
 • za każdym razem pozwala uzyskać dokładnie taką piankę, jakiej można oczekiwać po wykorzystaniu wybranego rodzaju mleka – pełnotłustego, roślinnego, bez laktozy oraz wielu innych;
 • wykorzystuje system dwóch termobloków, gwarantujących uzyskiwanie zawsze pożądanej temperatury ekstrakcji, skutkującej wydobyciem z ziaren kawy pełni aromatu oraz smaku;
 • wysoki poziom ciśnienia, charakterystyczny dla jakościowych ekspresów do kawy, służących obsłudze profesjonalnych lokali gastronomicznych.

4. Krups Intuition Preference EA8738

Krups Intuition Preference EA8738
W rankingu ekspresów do kawy, który postanowiliśmy przygotować, nie mogło zabraknąć również modelu adekwatnego do potrzeb osób z budżetem na jego zakup w wysokości 3500 zł. Każdej osobie posiadającej właśnie taką kwotę w kieszeni bądź portfelu polecamy zainteresować się urządzeniem Krups Intuition Preference EA8738. Dlaczego właśnie ten model jest wart polecenia, jeśli chodzi o sprzęty ze wspomnianej półki cenowej? To ekspres automatyczny, wykorzystujący odpowiednio wysoki poziom ciśnienia (15 barów) oraz mocy (1450 W) do uzyskiwania takich kaw, jak Americano, Ristretto, Doppio czy Espresso.

Sposób jego obsługi można porównać do smartfonów ze względu na charakterystyczny dla urządzenia wyświetlacz SMART SCREEN. Chcąc otrzymać ulubioną kawę, każdy użytkownik sprzętu może zrobić to szybko i bez większego trudu, decydując m.in. o jej ilości czy mocy. Poza tym ekspres Krups Intuition Preference EA8738 pozwala zapisać do ośmiu przepisów na przyrządzenie ulubionego napoju, aby w ten sposób jego obsługa przez każdego z domowników zawsze przebiegała maksymalnie szybko. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe atuty produktu niemieckiej marki, za warte osobnego wymienienia uznaliśmy:

 • wyjątkową łatwość i powtarzalność w spienianiu mleka – także roślinnego;
 • możliwość przygotowania kawy w dwóch filiżankach jednocześnie, by cały proces trwał krótko, co ma znaczenie zwłaszcza rano, gdy konieczne jest jak najszybsze wyjście z domu;
 • inteligentny system podświetleń, ułatwiający utrzymanie ekspresu zawsze w idealnej czystości ze względu na informowanie m.in. o konieczności opróżnienia tacki ociekowej;
 • pojemność zbiornika na wodę na poziomie 3 litrów;
 • wyciszony młynek.

3. DeLonghi Primadonna S Evo ECAM 510.55.M

DeLonghi Primadonna S Evo ECAM 510.55.M
Kolejną pozycję w naszym rankingu zajmuje automatyczny ekspres do kawy DeLonghi Primadonna S Evo ECAM 510.55.M w cenie ok. 4000 zł, czyli – ponownie – wykonany przez doskonale znanego w świecie profesjonalnych, jak i domowych baristów producenta znad Adriatyku. Powstał ze stali szlachetnej, dzięki czemu nie tylko prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka, ale przede wszystkim gwarantuje trwałość na bardzo wysokim poziomie i możliwość korzystania z niego przez długi czas. Świetnie nada się do przygotowywania taki rodzajów kaw, jak Caffe Latte, Flat White, Espresso czy Latte Macchiato.

Poziom ciśnienia podczas działania w przypadku wybranego przez nas sprzętu wynosi 19 barów, a moc 1450 W. To jednak tylko jedne z wielu jego zalet, a wśród pozostałych wymienić należy przede wszystkim: możliwość dokonywania regulacji dyszy, wskaźnik poziomu wody, technologię spieniania mleka (DeLonghi LatteCrema) czy funkcję parzenia dwóch kaw jednocześnie. Użytkownicy ekspresu do kawy, który opisujemy, cenią go sobie również za:

 • bezproblemowe utrzymanie w czystości, wynikające z posiadanej przez sprzęt opcji automatycznego odkamieniania;
 • funkcję oszczędzania energii, sprawiającą, że nawet wyjątkowo częste korzystania z urządzenia nie skutkuje nagłym wzrostem rachunków za prąd;
 • możliwość zdalnego sterowania ekspresem lub otrzymania wybranych rodzajów kawy (np. Cappuccino) tylko za jednym dotknięciem;
 • zdolność do podgrzewania filiżanek;
 • łatwość w regulowaniu za jego pomocą zarówno mocy, jak i temperatury kawy, by jej spożycie przyniosło oczekiwane rezultaty.

2. Siemens EQ.9 s300 TI923309RW

Siemens EQ.9 s300 TI923309RW
Chcąc przygotować ulubioną kawę w domowych warunkach i zarazem wydając na niezbędne do tego urządzenie ok. 4500 zł, warto nabyć. ekspres do kawy Siemens EQ.9 s300 TI923309RW. Urządzenie niemieckiego producenta, którego nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać, jest w stanie wytworzyć 19-barowe ciśnienie i wygenerować moc o wartości 1500 W, co oczywiście nie jest jednym powodem ciągle towarzyszącej mu dużej popularności wśród kawoszy. Sprzęt nadaje się bowiem do uzyskiwania Cappuccino, Latte Macchiato czy Ristretto, posiadając m.in. wbudowany pojemnik na mleko.

Korzystając z niego na co dzień, łatwo i szybko można przygotować jednocześnie nawet dwie filiżanki ulubionego napoju o określonej mocy i aromacie. Ponadto polecany sprzęt pozwala swoim użytkownikom dokonywać regulacji poziomu zmielenia ziaren oraz bez większego trudu przeprowadzić czyszczenie i odkamienianie dzięki funkcji calc’nClean. Ekspres kawowy Siemens EQ.9 s300 TI923309RW powinien spełnić oczekiwania każdego, kto od tego rodzaju artykułu elektronicznego oczekuje również:

 • możliwości obsługi za pomocą wyraźnego, kolorowego i dotykowego jednocześnie wyświetlacza;
 • dyszy z opcją regulowania jej wysokości;
 • automatycznego czyszczenia układu mlecznego po zaparzeniu kawy z mlekiem oraz także bezobsługowego płukania zaraz po uruchomieniu sprzętu;
 • otrzymywania komunikatów o niskim poziomie wody wewnątrz zbiornika;
 • programowanego wyłączania urządzenia, co docenią wszystkie osoby ze skłonnością do pozostawiania różnego rodzaju elektroniki bez samodzielnego jej wyłączenia;
 • połączenia efektownego wyglądu z funkcjonalnością na bardzo wysokim poziomie.

1. DeLonghi Primadonna Soul ECAM 610.75.MB

DeLonghi Primadonna Soul ECAM 610.75.MB
Pierwsze miejsce naszego rankingu najlepszych ekspresów do kawy zajmuje urządzenie DeLonghi Primadonna Soul ECAM 610.75.MB, dostępne za ok. 5000 zł. Jest więc ono najdroższe ze wszystkich, które postanowiliśmy przedstawić, ale zdecydowanie warte każdej złotówki przeznaczonej na jego zakup. Moc działania polecanego sprzętu (1450 W) w połączeniu ze zdolnością wygenerowania ciśnienia na poziomie 19 barów powoduje, że każdy rodzaj kawy (Americano, Long Coffee, Epresso i inne) można uzyskać szybko i o dokładnie takim smaku i aromacie, jakiego oczekuje dowolny miłośnik pobudzającego napoju.

Produkt włoskiej marki zapewnia swoim użytkownikom zdolność do przygotowania kaw według aż 30 przepisów, oczekiwane parametry mielenia oraz parzenia dowolnych ziaren za sprawą technologii Bean Adapt czy możliwość połączenia się ze sprzętem za pomocą telefonu i aplikacji De’Longhi Coffe link. Mało? W takim razie oto inne zalety ekspresu:

 • karafka z termiczną izolacją, gwarantująca za każdym razem odpowiednią świeżość mleka i jego przyjemne schłodzenie;
 • możliwość zapisania swoich ustawień przez nawet pięciu użytkowników, by ich ulubione kawy były wykonywane jeszcze prędzej i łatwiej;
 • funkcja regulacji wysokości adaptera, sprawiająca, że do przygotowania kawy mogą zostać wykorzystane filiżanki o wysokości między 90 a 140 mm;
 • uzupełnianie wody i mleka bez konieczności wyjmowania pojemników;
 • programowanie sprzętu zgodnie z realnym poziomem twardości wody, która dopływa z sieci wodociągowej w wybranym miejscu;
 • łatwe utrzymanie ekspresu do kawy w czystości za sprawą możliwości wyjęcia bloku zaparzającego;
 • nowoczesny, atrakcyjny design, który spowoduje, że obecność urządzenia w dowolnej kuchni podniesie jej prestiż.

WARTO PRZECZYTAĆ:

ekspres przelewowy czy ciśnieniowy Ekspres przelewowy czy ciśnieniowy — jaki wybrać?
Wybierając ekspres do kawy, warto się dobrze zastanowić. Wszak od rodzaju ekspresu będzie zależała wygoda użytkowania, czy smak kawy, a odmienna przecież będzie jeszcze cena.
ekspres na kapsułki ranking Ekspres na kapsułki – ranking 6 najlepszych modeli
Kawa jest dla wielu osób nieodłącznym elementem życia. Oferuje ona niepowtarzalny smak, jest źródłem energii, a niektórzy wykorzystują ten napój w ramach chwili relaksu. Dobry
ekspres jura opinie Opinie o ekspresie Jura — czy warto kupić sprzęt tej firmy?
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie kawa nie jest już tylko napojem napędzającym nas zawartą kofeiną. To prawdziwy rytuał, czy wręcz moment pauzy na degustację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *