Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Epic Store kontynuuje swoją tradycję rozdawania za darmo ciekawych tytułów. Tym razem graczom zostały zaoferowane trzy tytuły ze znanej i lubianej serii Tomb Raider. Będzie więc w co grać w Sylwestra – jeśli jednak ktoś nie zdąży odebrać ich do Nowego Roku, to nie szkodzi, ponieważ sklep przewidział na to trochę więcej czasu.

Darmowy Tomb Raider (a właściwie trzy) na finał świątecznego rozdawnictwa Epica

Darmowe Tomb Raidery są zwieńczeniem zorganizowanej przez Epic akcji rozdawania różnorakich tytułów przez 15 dni. Jest to finał akcji o tyle wyjątkowy, że wcześniej gracze otrzymywali po jednym tytule, a teraz, jak wspomniano powyżej, mogą za darmo przypisać do swojego konta aż trzy, a mianowicie:

  • Tomb Raider Game of the Year Edition
  • Rise of the Tomb Raider 20 Year Celebration
  • Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition.

Gracze mają czas na odebranie “darmówek” do 6 stycznia 2022 roku. Jeśli więc spóźnicie się z sylwestrowym graniem, możecie spokojnie dodać gry do konta, kiedy już głowa przestanie boleć.

Pierwszy tytuł to przygodowa gra akcji, wydana w 2013 roku. Rise of the Tomb Raider jest jego kontynuacją, wydaną na PC w 2016 roku. Ostatnia część trylogii, Shadow of the Tomb Raider, pojawiła się zaś w 2018 roku.

Przez pewien czas po dodaniu darmowych tytułów mogło być ciężko z dodaniem ich do swojego konta, z uwagi na problemy z serwerami Epica (niedawno też wysiadły serwery Fotnite’a, ciężko jednak powiedzieć, czy te dwa wydarzenia mają ze sobą coś wspólnego, czy po prostu tyle osób było chętnych na darmowe Tomb Raidery).

Teraz jednak wszystko powinno już działać bez problemu. Wystarczy, że otworzycie Epic Games Store, zalogujecie się i przewiniecie stronę główną, a powinniście zobaczyć informację o akcji i możliwość dodania tytułów do swojego konta.

Ile Epic płaci za “darmówki”? Mniej niż można by się spodziewać

Według danych opublikowanych przez Epic Games w kwietniu 2021, gracze przypisali do swoich kont już ponad 749 milionów sztuk darmowych gier rozdawanych przez sklep. Łącznie rozdano 103 tytułów, a Epic szacuje ich łączną wartość na 2 407 dolarów. Od tego czasu oczywiście liczby te jeszcze bardziej wzrosły.

Można się zastanawiać, jak sklep stać na to, aby prowadzić takie programy. Otóż trzeba wskazać, że rozdawane przez Epica “darmówki” kosztują go znacznie mniej niż można by się domyślać. Sklep nie płaci bowiem wydawcy za każdą pojedynczą kopię przypisaną przez graczy do konta za darmo, a po prostu negocjuje z nim jedną, stałą stawkę, niezależną od liczby pobrań darmowego tytułu.

Nie wiadomo, ile Epica kosztowała trylogia Tomb Raider, natomiast trylogia gier o Batmanie, czyli seria Arkham, która była rozdawana za darmo w 2019 roku, wiązała się z kosztem dla sklepu rzędu 1,5 miliona dolarów. Dla Epica to wręcz drobniaki.

Cieszycie się z tej “darmówki”, a może oczekiwaliście czegoś innego? W co Wy będziecie grać w Sylwestra? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.