W świecie Internetu istnieje wiele portali randkowych. Wśród nich niepodważalnie króluje Tinder. Facebook, który jest gigantem jeśli chodzi o portale społecznościowe, rzuca wyzwanie Tinderowi oferując swoim użytkownikom dodatkową funkcjonalność, jaką jest Facebook Dating.

Portal ten jest dostępny dla użytkowników od 18 roku życia i jest całkowicie darmowy. W artykule tym przyjrzymy się zasadom działania tego portalu, wyjaśnimy jak założyć i w jaki sposób usunąć konto. Zapraszamy!

Jak założyć profil na Facebook Dating?

Aby rozpocząć korzystanie z Facebook Dating, nie trzeba instalować dodatkowej aplikacji. Opcja ta to dodatkowa zakładka, która jest dostępna na naszym facebookowym profilu. Żeby rozpocząć randkowanie należy wejść w opcje i utworzyć profil.

Niektóre informacje, takie jak imię i wiek, zostają uzupełnione automatycznie na podstawie danych z naszego profilu głównego. W tym miejscu należy zaznaczyć, że imienia czy wieku nie uda nam się zmienić. Muszą być takie same, jak na facebookowym profilu.

W następnym kroku ustawiamy lokalizację i dokonujemy wyboru naszych preferencji dotyczących płci, znaku zodiaku i zainteresowań. Zdjęcie profilowe można zaimportować z facebookowego profilu. Konfigurację kończymy umieszczając pod zdjęciem głównym krótki opis na temat swojej osoby.

Facebook-Dating-Add-Love

Zakładanie profilu Facebook Dating – krok po kroku

Żeby założyć profil na Facebook Dating, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom Facebooka na swoim urządzeniu mobilnym.
 2. Wejdź w menu opcji i wybierz opcję “Randki”.
 3. Kliknij “Rozpocznij” a następnie udziel odpowiedzi na poszczególne pytania. Pytania można pomijać klikając na przycisk “Pomiń”. Po udzieleniu odpowiedzi kliknij “Dalej”.
 4. Aby potwierdzić szczegóły profilu kliknij “Potwierdź”.
 5. Wybierz “Zobacz podgląd proponowanego profilu”, aby Facebook mógł automatycznie pobrać dodatkowe informacje i zdjęcia z profilu głównego Facebooka.
 6. Wybierz “Uzupełnij profil ręcznie”, aby samodzielnie wzbogacić swój profil o dodatkowe informacje i zdjęcia.

W niektórych sytuacjach Facebook może poprosić o zweryfikowanie profilu randkowego. Gdy tak się stanie otrzymamy stosowną informację wraz ze wskazówkami.

 

Jak działają randki oferowane przez FB?

Bazując na publikowanych przez nas postach, stronach, które lubimy i wydarzeniach, którymi jesteśmy zainteresowani, Facebook dobiera nam osoby, które przypuszczalnie będą do nas pasować i z którymi w myśl algorytmu mamy szansę stworzyć związek. Facebook zapewnił, że nasi znajomi nie będą informowani o tym, że dołączyliśmy do społeczności Facebook Dating.

Ponadto w naszych wyszukiwanych mają się nie pojawiać profile naszych znajomych. Tutaj może się przydać poradnik dotyczący tego, jak usunąć znajomego z Facebooka. Będą się za to pojawiać profile znajomych naszych znajomych.

Mimo to sparowanie z kimś z naszych znajomych z Facebooka bądź Instagrama nie jest wykluczone. Można tego dokonać dzięki funkcji Sympatia, czyli Secret Crush. Polega ona na tym, że w tajemnicy do listy osób, które wpadły nam w oko, możemy dołączyć osoby z grona naszych znajomych. Osoba ta nie będzie o tym wiedziała. Zmieni się to dopiero w momencie, gdy również ona doda nasz profil do swojej listy sympatii. Do takiej listy można dodać maksymalnie 9 osób.

Ogólne założenia funkcjonowania facebookowej wersji portalu randkowego są podobne do Tindera. Różnica pojawia się między innymi w mechanizmie działania. By polubić profil osoby, która nam się spodobała, należy kliknąć w serduszko przy danym profilu. Facebook zapewnia swoich użytkowników, że algorytmy mają być dokładniejsze niż na innych serwisach randkowych, ponieważ posiada dostęp do szeregu naszych danych udostępnionych na naszym profilu głównym.

Rozmowy na FB Dating – jak wyglądają?

Gdy już zostaniemy z kimś dopasowani, możemy nawiązać konwersację. Rozmowa nie będzie się toczyć na Messengerze, jak można by przypuszczać. Facebook Dating dysponuje dedykowanym dla siebie komunikatorem, który pozwala na wysyłanie tylko i wyłącznie wiadomości tekstowych.

Żadnych linków, zdjęć, filmów wideo czy nawet przesyłania pieniędzy. Randkujący będą mogli skupić się tylko i wyłącznie na zwykłej rozmowie. Jeśli okaże się, że pisanie to za mało, możemy skorzystać z opcji wirtualnych randek, czyli wideorozmowy. W ramach Facebook Dating możemy również tworzyć i przeglądać Stories. Działa to podobnie jak na Facebooku i Instagramie.

Czy i w jaki sposób można usunąć profil na Facebook Dating?

Jeśli działanie aplikacji nie przypadło nam do gustu lub już jej nie potrzebujemy, możemy w każdej chwili dokonać dezaktywacji naszego konta. Instrukcja jest bardzo prosta i nie potrzeba na to dużo czasu.

Jak usunąć konto z Facebook Dating? Lista kroków:

 1. Uruchom Facebooka na swoim urządzeniu mobilnym.
 2. Wejdź w menu opcji i wybierz opcję “Randki”.
 3. Kliknij w ikonę z symbolem koła zębatego, która znajduje się w prawym górnym rogu.
 4. Wybierz opcję “Ogólne”.
 5. Kliknij w opcję “Usuń profil”, która znajduje się na dole listy.
 6. Aby potwierdzić decyzję o usunięciu profilu, wybierz “Usuń”.

Trzeba pamiętać, że gdy zdecydujemy się na usunięcie naszego profilu, nie będziemy mogli założyć nowego konta przez 7 dni.

Facebook Dating – konkurencja na rynku portali randkowych?

Niewątpliwą zaletą tego portalu jest fakt, iż jest w pełni darmowy w odróżnieniu od niektórych konkurentów. Wygodne jest również to, że nie musimy instalować dodatkowej aplikacji. Minusem za to jest brak dostępności tej usługi z pozycji komputera oraz to, że do społeczności może dołączyć każdy – bez względu na status związku, który nie jest widoczny na profilu randkowym.

Facebook zrewolucjonizował media społecznościowe, ale czy mu się to uda na rynku portali randkowych? Niewątpliwie jest konkurentem godnym uwagi, ponieważ cieszy się coraz większym zainteresowaniem ludzi szukających sympatii.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *