Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

BARS – Rapper’s Delight to nowa aplikacja autorstwa NPE Team (New Product Experimentation Team), czyli wewnętrzny zespół Facebooka zajmujący się badaniami i rozwojem. Jej punktem przewodnim mają być krótkie filmiki, na których dana osoba rapuje, stąd też nazwa BARS (“linijki”). Jest to bezpośrednia odpowiedź Facebooka na popularność TikToka.

Póki co BARS jest w zamkniętej becie

Aktualnie nowa aplikacja Facebooka znajduje się na etapie zamkniętej bety i jest dostępna tylko na App Store w Ameryce Północnej. Po jej pobraniu należy zapisać się na listę oczekujących i czekać, aż zostanie się zaakceptowanym.

Póki co aplikacja BARS została oceniona przez 24 użytkowników, a ich średnia ocena wynosi 3.8. Użytkownicy wskazują m.in. brak możliwości opublikowania klipu nagranego poza wbudowaną nagrywarką aplikacji, a także brak możliwości wyszukiwania użytkowników.

Jest to wciąż dopiero zamknięta beta, więc możliwe, że przed oficjalną premierą przynajmniej część tych problemów zostanie rozwiązana. Zobaczcie, jak mniej więcej wygląda ona w tej chwili:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BARS (@getbarsapp)

Aplikacja jest skierowana do raperów-amatorów, ale nie tylko – została pomyślana w taki sposób, aby mogły jej używać bez problemu również osoby, które na przykład nie mają doświadczenia w pisaniu tekstów.

Można się spodziewać, że w pewnym momencie Rapper’s Delight pojawi się także w Google Play, ale czy również w ramach zamkniętej bety, czy jednak otwartej lub jako już ukończony produkt – w tym zakresie można tylko zgadywać.

Rapper’s Delight, czyli autotune, porady odnośnie rymów i nie tylko

Zasady działania aplikacji BARS są relatywnie proste. Jak już wspomniano, pozwala ona na kręcenie relatywnie krótkich (do 90 sekund) filmików, na których dany użytkownik będzie rapował. Użytkownicy dostają do wyboru dużą pulę darmowych beatów, pod które mogą podłożyć stworzony przez siebie tekst.

Jest też szereg bardziej zaawansowanych opcji, takich jak spora ilość filtrów wizualnych i filtrów audio, w tym także autotune. Co więcej, żeby ułatwić proces pisana tekstów, zwłaszcza amatorom, aplikacja potrafi doradzać w zakresie następnych rymów pasujących do dotychczasowo stworzonych wersów.

Poza możliwością wrzucania klipów z utworami na dowolny temat, BARS udostępnia też tryb wyzwania, w którym użytkownicy rywalizują ze sobą, freestylując zgodnie z wyświetlonymi na ekranie wskazówkami.

Podoba Wam się koncept tej nowej aplikacji Facebooka? Chcielibyście móc ją wypróbować? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *