Był taki moment, w którym Fall Guys zawładnęło Internetem. YouTube zalały gameplaye, Twitcha – livestreamy z tego tytułu, gra biła rekordy popularności wśród graczy. Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć, natomiast twórcy nie złożyli broni i zadbali o dalszy rozwój gry nawet, gdy 5 minut jej największej sławy już przeminęło. Wciąż ma ona liczne grono fanów, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z nią dopiero teraz.

Wcześniej jednak nie zaszkodzi rzucić okiem na wymagania Fall Guys na PC, aby mieć pewność, że tytuł bez problemu się odpali. Co prawda aktualnie jest to gra free-to-play, więc w razie czego i tak stracimy tylko czas i nerwy, ale mimo wszystko najlepiej poświęcić te kilka minut, aby uniknąć niepotrzebnej frustracji. Wymagania sprzętowe Fall Guys znajdziecie poniżej – zapraszamy!

Fall Guys – wymagania na PC

Wymagania Fall Guys na PC są zdecydowanie mniej rozbudowane niż w przypadku wielu innych współczesnych tytułów. Wynika to z faktu, że Fall Guys zostało pomyślane jako gra casualowa, która ma trafić również do osób, które nie mają mocnych sprzętów gamingowych. Zadbano w związku z tym o niskie wymagania sprzętowa. Prosta, kreskówkowa grafika, pozbawiona dużej ilości detali, znacząco się do tego przyczynia.

W praktyce oznacza to, że zamiast wymagań minimalnych i zalecanych, jak to zwykle bywa, tutaj mamy jedynie wymagania minimalne. Prezentują się one następująco:

System operacyjny Windows 10 (64-bitowy)
Procesor Intel Core i5 lub równoważny AMD
Pamięć RAM 8 GB
Wolne miejsce na dysku 2 GB
Karta graficzna NVIDIA GTX 660 lub AMD Radeon HD 7950
fall guys wymagania pc
Źródło: Epic Games

Tradycyjnie warto przypomnieć, że Fall Guys jest grą sieciową. Spełnienie wymagań sprzętowych to nie wszystko, co jest potrzebne, aby uniknąć lagów (co w tak dynamicznej grze może oznaczać wyraźnie gorsze wyniki w rywalizacji z innymi graczami). Konieczne jest posiadanie także odpowiednio szybkiego i stabilnego połączenia z siecią. Nie musi to być oczywiście ultraszybki światłowód, natomiast im szybsze połączenie, tym lepiej.

Fall Guys na Steamie – dlaczego już nie jest dostępne?

Wymagania Fall Guys już za nami, zapewne część z Was za chwilę będzie szukać możliwości pobrania tego tytułu – i niewykluczone, że mocno się wtedy zdziwicie. Steam, najpopularniejszy sklep w grami na PC, ma w swojej ofercie niezliczoną ilość produkcji… ale Fall Guys wśród nich nie znajdziemy. Przyczyna jest prozaiczna. Fall Guys (znane wcześniej jako Fall Guys: Ultimate Knockout) zostało pierwotnie wydane przez Devolver Digital (Shadow Warrior 3, Enter The Gungeon, The Talos Principle. Hotline Miami i długo by wymieniać).

Mediatonic Limite, brytyjskie studio odpowiedzialne za Fall Guys, w 2021 roku zostało wykupione przez Epic Games. Epic w tamtym czasie mocno inwestował w różne studia, względnie wykupywał wyłączne prawa do dystrybucji niektórych popularnych tytułów na PC, aby móc skuteczniej konkurować ze Steamem. Po zakupie Mediatonic Epic stał się nowym wydawcą Fall Guys, a co za tym idzie, zdecydował się wycofać grę ze sklepu Steam, aby uczynić ją jedną z “ekskluzywnych” pozycji dostępnych tylko w Epic Games Store. W związku z tym obecnie nowi gracze na Steamie tego tytułu nie znajdą i, jeśli chcą zagrać, muszą dysponować kontem Epic Games.

Co warto wiedzieć o Fall Guys?

Fall Guys pierwotnie zadebiutowało jedynie na PlayStation 4 oraz na komputerach z systemami Microsoft Windows. Miało to miejsce 4 sierpnia 2020 roku. Jak już wspomniano, oszałamiający sukces szybko doprowadził do zmiany właściciela studia. Z uwagi na słabnącą popularność gry, zdecydowano się na radykalne kroki, aby utrymać zainteresowanie tytułem.

Otóż nie każdy być może pamięta, ale Fall Guys, gra typowo multiplayerowa i wyposażona w system mikrotransakcji, pierwotnie była dostępna tylko za opłatą. Nowy właściciel studia i wydawca, Epic, zdecydował się to zmienić, aby zachęcić więcej osób do wypóbowania tego tytułu. W konsekwencji 21 czerwca 2022 Fall Guys utraciło przydomek “Ultimate Knockouts” i zostało wydane w nowej, darmowej wersji. Przy okazji wypuszczono je także na kilka dodatkowych platform: PlayStation 5, Xboxa One, Xboxa Series X | S oraz Nintendo Switcha.

Aktualnie gra, jak wiele darmowych gier multiplayer, opiera się na systemie sezonów oraz battle passów (przepustek sezonowych). Cały czas jest rozwijana przez twórców, pojawia się do niej nowa zawartość i kolejne kolaboracje ze znanymi markami. Nie można więc szczególnie narzekać na nudę.

wymagania sprzetowe fall guys
Źródło: Epic Games

Wymagania Fall Guys – podsumowanie

Na przestrzeni lat Fall Guys przeszło sporą przemianę – nie tyle gameplayowo, ponieważ pod tym względem wygląda ono dość podobnie, ale w zakresie dostępności gry. Chociaż nie jest ona już tak popularna jak niegdyś, to nie można też powiedzieć, aby serwery świeciły pustkami. Biorąc pod uwagę, że aktualnie za zagranie w nią nie trzeba nic zapłacić, a do tego charakteryzuje się ona stosunkowo niskimi wymaganiami (swoje mówi już sam fakt, że wymagania Fall Guys ograniczają się do wymagań minimalnych), nie zaszkodzi jej wypróbować, jeśli dotychczas nie miało się takiej sposobności.

Jeśli zainteresowaliście się Fall Guys, ponieważ szukacie jakiegoś ciekawego tytułu free-to-play, to zapraszamy Was do zapoznania się z materiałem, w którym omawiamy darmowe gry multiplayer, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Być może znajdziecie tam jeszcze kilka innych produkcji, które przypadną Wam do gustu.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *