Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Plan firmy SpaceX dla globalnej bezprzewodowej sieci internetowej dostarczanej przez 4 425 satelitów został zatwierdzony przez Federalną Komisję Łączności USA. Komisarze jednogłośnie zagłosowali za zatwierdzeniem planu amerykańskiej firmy.

Satelity typu Starlink będą umiejscawiane w przestrzeni kosmicznej w dwóch etapach a cała inwestycja pochłonie 10 miliardów dolarów. Firma Elona Musk’a daje sobie na realizacje tego projektu czas do 2024 roku. Wtedy to już wszystkie satelity mają już znajdować się na wysokości 714-823 mil nad Ziemią i odpowiedzialne będą za dostarczenie połączenia internetowego o prędkości 1Gb/s.

W oświadczeniu prezes SpaceX, Gwynne Shotwell, powiedział: “Chociaż wciąż pozostało nam wiele pracy w związku z tym złożonym przedsięwzięciem, jest to ważny krok w kierunku budowy sieci satelitarnej nowej generacji, która może łączyć świat z niezawodną i niedrogą usługą szerokopasmową, szczególnie istotne będzie dotarcie do tych, którzy nie są jeszcze połączeni.

W związku z projektem nadal istnieją pewne problemy, jak na przykład dokładny proces radzenia sobie z kosmicznymi śmieciami, interferencja z radioteleskopami i zarządzanie odległością pomiędzy wszystkimi proponowanymi sieciami.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *