Jeśli poruszacie się po Internecie, zwłaszcza po stronach z torrentami, ale nie tylko, niewątpliwie natknęliście się prędzej czy później na linki magnet. W tym artykule chcielibyśmy Wam wyjaśnić, do czego one służą i jak je wygenerować. Jeśli interesuje Was generator linków magnet, wskażemy Wam kilka naszym zdaniem najlepszych propozycji. Zapraszamy!

Do czego służą linki magnet?

Link magnet różni się od zwykłego linku tym, że zamiast być oznaczony w sposób, który umożliwia jasne określenie, do czego prowadzi, posiada on jedynie losowo wygenerowaną sygnaturę, czyli hash. Jest to bezpieczniejsze, szczególnie biorąc pod uwagę, że za pomocą plików .torrent udostępniane są bardzo często pliki, do których udostępniania dana osoba nie ma prawa (muzyka, gry, filmy i nie tylko). Do otwierania linków magnet wykorzystuje się nie przeglądarki internetowe, a specjalne klienty, na przykład qBittorrent.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dystrybuować za pomocą sieci P2P także jak najbardziej legalny plik, aby na przykład oszczędzić na serwerze, na którym trzeba by było go przechowywać. Nie da się jednak ukryć, że w dużej mierze linki magnet prowadzą do treści nieautoryzowanych. Konkretniej mówiąc, za pomocą wspomnianej już sygnatury hash klient wykorzystywany do pobierania plików .torrent wyszukuje jego pierwotną lokalizację i rozpoczyna jego pobieranie. System distributed hash table cieszy się od lat dużą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Który generator linków magnet wybrać?

Generator linków magnet pozwala stworzyć krótki, wygodny link, który będzie można umieścić na blogu, w mediach społecznościowych czy innej stronie internetowej. Za jego pomocą użytkownicy będą mogli błyskawicznie rozpocząć pobieranie danego pliku lub plików, o ile będą oczywiście mieli zainstalowany na swoim komputerze dowolnego klienta, który obsługuje linki magnet (większość współczesnych klientów, takich jak wspomniany już qBittorrent, takie linki obsługuje).

Magnet link generator do stworzenia dla nas linku będzie wymagał tylko jednej informacji – hasha, czyli wspomnianej wcześniej sygnatury pliku lub plików, która zostanie mu przypisana w procesie tworzenia torrenta. Jest to niezbędne, ponieważ link magnet w praktyce jest po prostu odnośnikiem właśnie do tej sygnatury, dzięki której klient będzie wiedział, jakie pliki chcemy pobrać. Dodatkowo możemy także nadać nazwę naszemu torrentowi, która będzie wyświetlana w kliencie (nie będzie jej widać w samym linku magnet).

Zasadniczo każdy generator linków magnet działa tak samo i ciężko wskazać, aby któryś był lepszy, a któryś gorszy. Ich interfejsy są z reguły bardzo proste, a korzystanie z nich jest, jak już wspomniano, bardzo proste. Oto trzy bardzo popularne opcje:

  • https://magnetlinkgenerator.com/
  • https://hardrisk.github.io/magnet/
  • https://pood.re/magnet/.

Każda z nich powinna spełnić oczekiwania dowolnego użytkownika, nie ma więc dużego znaczenia, którą ostatecznie wybierzemy. Możemy też raz korzystać z jednego generatora, a raz z drugiego – jest w tym pełna dowolność. Generatory linków magnet są bardzo intuicyjne w obsłudze, więc nikomu nie powinny sprawić problemu.

Następnie wystarczy wkleić gotowe linki magnetyczne w wybranym przez siebie miejscu, aby inne osoby mogły szybko uzyskac odstęp do danych. I gotowe!

Generator linków magnet – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się w tym artykule adekwatnie wyjaśnić po pierwsze, czym są linki magnet, a także, jaki generator linków magnet wybrać i do czego właściwie on służy. Pamiętajcie, że magnet link generator i ogółem pliki .torrent same w sobie nie są nielegalne, ale, jeśli za ich pomocą będziemy udostępniać coś, do czego dystrybucji nie mamy prawa, mogą nas spotkać poważne konsekwencje.

Nawet, jeśli planujecie za pomocą klienta do tego typu plików pobierać tylko treści legalne, to dla własnego bezpieczeństwa i tak najlepiej zaopatrzyć się w dobrego VPN-a. Odsyłamy przy okazji do wcześniejszych artykułów, w których tłumaczyliśmy, czym jest VPN i dlaczego warto go używać, a także, jaki VPN wybrać. Zapraszamy!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *