Jest jak “Netflix do gier”. Google Stadia ropoczyna agresywną sprzedaż, która może się przyczynić do wymarcia konsol.

Pełna prezentacja Google Stadia nastąpiła kilka dni temu w ramach transmisji na żywo przed konferencją E3. Stadia umożliwi granie w gry konsolowe w przeglądarce Chrome.

Gry konsolowe w przeglądarce Chrome

Szczegółowych informacji dowiemy się w Listopadzie, bo właśnie wtedy ma usługa ma zostać uruchomiona za 9,99 USD miesięcznie. Cena zapewnia streaming gier w rozdzielczości 4K / 60 klatek, ale aby uzyskać te jakość, potrzebujesz łącza internetowego o prędkości 35 Mb/s. Prócz możliwości transmitowania, z subskybcją Pro otrzymasz dostęp do niektórych gier Stadia.

Dowiedzieliśmy się również, że granie w Stadia na urządzeniu mobilnym będzie początkowo ograniczone do Pixela 3 i Pixela 3a, co oznacza, że ​​na starcie nie będzie żadnych urządzeń iOS lub iPadOS, ale będziesz mógł grać w przeglądarce Chrome na swoim Macu.

W przyszłym roku Google zaoferuje darmowy plan subskrybcyjny, dzięki któremu gracze, którzy zakupią tytuły ze sklepu Stadia, będą mogli je bezpłatnie przesyłać w 1080p 60fps.

Firma zaoferuje pakiet „Founders Edition”, który zawiera grę Destiny 2, kontroler Stadia, Chromecast Ultra i trzy miesiące usługi Pro za 130 USD.

Sam kontroler Stadia ma kosztować 69 USD. Będziesz mógł grać w gry z innymi istniejącymi kontrolerami gier, takimi jak Xbox One lub PlayStation DualShock 4, ale kontroler Stadia łączy się bezpośrednio z serwerami usługi, co zmniejsza opóźnienia.

Oto reszta gier, które można znaleźć w informacji o premierze: Doom Eternal, The Crew 2, Get Packed, Grid, FM, Mortal Kombat 11, Farming Simulator 19, The Elder Scrolls Online, Trials Rising, Wolfenstein Young Blood, Baldur’s Gate III, Just Dance, Shadow of the Tomb Raider, Dragon Ball Xenoverse 2, Final Fantasy XV, Rage 2, and Samurai Showdown.

Wciąż nasuwają się pytania co z trybem Multiplayer, ale Google póki co zaleca regularnie zapoznawać się z ich informacjami.

Udostępnij

administrator

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *