Grand Theft Auto V, powszechnie nazywane GTA 5, to gra niezwykle popularna. Ceniona między innymi za świetny gameplay, humor i niezłą jak na swoje czasy grafikę. Grafika ta jednak sprawia, że na byle ziemniaku tytuł ten się nie uruchomi (czy też nie będzie działał płynnie). Żeby upewnić się, że gra ta będzie działała poprawnie, warto zawczasu sprawdzić GTA 5 wymagania sprzętowe.

Jest to nic innego, jak lista komponentów, które powinny pozwolić komfortowo odpalać dany tytuł. Oczywiście, nie muszą być to dokładnie te same komponenty, które wymieniają twórcy – wystarczą takie o analogicznej mocy lub mocniejsze. Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Wymagania sprzętowe GTA 5 – minimalne i zalecane

Jeśli chodzi o GTA 5 wymagania trzeba oczywiście podzielić na minimalne (które pozwolą na płynne granie na niskich ustawieniach grafiki) i zalecane (w przypadku których powinniśmy być w stanie bez większego problemu grać także na wyższych ustawieniach).

GTA V jest grą popularną do dnia dzisiejszego, natomiast należy pamiętać, że nie jest to gra najmłodsza. Na PC pojawiła się ona w 2015 roku, na PS4/Xboxie One w 2014, a na PS3/Xboxie 360 w 2013 roku.

W związku z tym nawet wymagania zalecane tego tytułu są dość niskie jak na współczesne standardy i większość komputerów lub laptopów gamingowych z ostatnich kilku lat powinna sobie z nimi poradzić.

GTA 5 wymagania minimalne

  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz (cztery rdzenie) lub AMD Phenom 9850 2.5 GHz (cztery rdzenie)
  • Pamięć operacyjna: 4 GB
  • Karta graficzna: GeForce 9800 GT (1 GB pamięci) lub Radeon HD 4870 (1 GB pamięci)
  • System operacyjny: Windows Vista, Windows 7 SP1, Windows 8 lub Windows 8.1, Windows 10 (wszystkie 64-bitowe)
  • Wymagane miejsce na dysku HDD: 65 GB.

Grand Theft Auto V wymagania zalecane

  • Procesor: Intel Core i5 3470 3.2 GHz (cztery rdzenie) lub AMD X8 FX-8350 4 GHz (osiem rdzeni)
  • Pamięć operacyjna: 8 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTX 660 GT (2 GB pamięci) lub Radeon HD 7870 (2 GB pamięci)
  • System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8 lub Windows 8.1, Windows 10 (wszystkie 64-bitowe)
  • Wymagane miejsce na dysku HDD: 65 GB.

GTA V wymagania – podsumowanie

Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami powinniście wiedzieć już, jakie GTA 5 wymagania stawia przed komputerami i laptopami. W dalszej kolejności powinniście porównać je z parametrami swojego urządzenia, aby ustalić, czy im dorównuje lub je prześciga. Jeśli macie problem z dokonaniem takiego porównania, zawsze możecie skorzystać z portalu Can You Run It lub podobnego, który zrobi to za Was.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten materiał, być może zainteresują Was także inne, które dotychczas przygotowaliśmy. Na przykład zdarzyło nam się objaśniać, czy gry z PS3 działają na PS4. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe gier, to z kolei między innymi omawialiśmy wymagania World of Tanks. Jesteśmy zawsze otwarci na Wasze pomysły i propozycje, dajcie więc znać w komentarzach, jeśli jakieś macie!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *