Debiut Grand Theft Auto 6 został zaplanowany dopiero na 2025 roku, a mimo to produkcja już bije rekordy. Wiadomo, że produkcja ustanowiła trzy nowe rekordy Guinnessa. Wszystko wskazuje na to, że tytuł, gdy już się pojawi, osiągnie gigantyczną sprzedaż.

GTA 6 zalicza rekord za rekordem

Nie jest tajemnicą, że miliony fanów czekało na opublikowanie trailera Grand Theft Auto 6. Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że gdy już do tego dojdzie, wideo opublikowane przez Rockstar Games będzie wielkim hitem, zwłaszcza że premiera zwiastuna GTA 6 odbyła się nieco wcześniej, niż planowano – filmik pojawił się w sieci po północy we wtorek 5 grudnia.

Trailer GTA 6 rozbił bank na platformie YouTube – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W zaledwie 24 godziny zanotował 90,6 miliona wyświetleń. To nowy rekord tego serwisu, nie ma innego wideo ze wszystkich kategorii (poza muzycznymi), które zdobyło tak dużą popularność w dobę.

Opisywana gra jest najczęściej oglądanym filmem w serwisie YouTube w ciągu 24 godzin, ale oprócz tego pobiła także inne rekordy. Trailer jest też „najbardziej polubionym zwiastunem gry wideo na YouTube”, bowiem zdobył 8,9 mln lajków w zaledwie 24 godziny. Co więcej, GTA 6 ma również rekord w kategorii „najczęściej oglądany film na YouTube w ciągu 24 godzin (bez muzyki)”.

Od GTA 6 lepszy tylko koreański boysband

To oznacza, że w ogólnym rankingu nowe GTA od Rockstar Games zajęło trzecie miejsce. Lepsze są tylko utwory południowokoreańskiej grupy BTS – pierwsze miejsce zajął utwór „Butter” mający 108 mln wyświetleń, a drugie „Dynamite” z wynikiem 101 mln.

Co ciekawe, pierwszy trailer poprzedniej odsłony cyklu – GTA V potrzebował aż 12 lat, aby osiągnąć taki wynik.

W momencie pisania tego newsa wideo ma już 117 milionów wyświetleń. Jeśli zaliczacie się do grupy osób, które wciąż nie widziały najnowszego zwiastuna GTA 6, koniecznie musicie to nadrobić i go obejrzeć.

Źródło obrazka wyróżniającego: Rockstar Games

Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *