Chcesz pograć w GTA Online, ale nie wiesz gdzie zacząć? Twoi koledzy cisną aż miło? Nie da się ukryć – rozmach trybu online ostatniego GTA od Rockstar Games potrafi przytłoczyć każdego. Spokojnie, jesteśmy tu dla ciebie! Sprawdź, jak grać w GTA Online, a już niedługo dołączysz do znajomych i razem pojedziecie ownić noobów w Los Santos!
GTA Online

Pierwsze kroki: jak grać w GTA Online?

GTA Online szturmem wzięło społeczność graczy, gdy wyszło w 2013 roku. Tak, dobrze przeczytaliście. Wielu z was może nie pamiętać, ale tryb online był dostępny już wraz z premierą gry na konsolach generacji PS3 w 2013 roku! Oczywiście kolejne updaty dosyć szybko sprawiły, że starsze konsole przestały ogarniać, a rozgrywka przeniosła się na nowsze konsole i komputery PC. Nie zmienia to jednak faktu, że niektórzy mieli ponad jedenaście lat na zdobywanie doświadczenia.

Do oficjalnej daty premiery GTA 6 jeszcze dużo czasu, więc spokojnie można sprawdzić, jak grać w GTA Online! Zacznijmy od podstaw: jak zacząć grać w GTA Online?

 1. Ściągnij i zainstaluj grę. Jeżeli masz już to ogarnięte, przejdź do punktu nr 3. Inaczej musisz jeszcze wykonać krok 2.
 2. Załóż konto na Rockstar Games Social Club. Niezależnie od tego, w jakim sklepie kupiłeś GTA Online, zawsze musisz się również zalogować przez platformę Rockstar Games.
 3. Uruchom GTA 5, następnie w menu wybierz GTA Online, żeby zacząć grać w tym trybie.
 4. Stwórz swoją postać. Tworzenie swojego bohatera może cię zaskoczyć. Nie polega na standardowym wyborze kolejnych elementów wyglądu. Wybierasz… swoich rodziców, a miks ich genów zdefiniuje twój wygląd.
 5. Zacznij grać w GTA Online! Na start gra zaprosi cię do kilku szybkich misji tutorialowych. Koniecznie je zrób, jeśli chcesz poznać pierwsze kroki, jak grać w GTA Online. Jeżeli nie grałeś wcześniej w GTA 5 (w tryb dla pojedynczego gracza), będziesz musiał również przejść krótki prolog głównej gry. Gdy tylko będziesz mógł poruszać się Franklinem, zostanie odblokowane przełączenie się do GTA Online.

Wiesz już, jak zacząć grać w GTA Online. To oczywiście tylko technikalia, z którymi pewnie dałbyś sobie radę i bez naszej pomocy. Na szczęście to jeszcze nie koniec poradnika. Mamy dla was sporo dodatkowych porad, które pomogą wam w grze w GTA Online!

Porady do rozgrywki w GTA Online

Zacznijmy od najważniejszej porady: to tylko gra! Graj, baw się i czerp radość, gdyż nie ma żadnych powodów do zmartwień. GTA Online to prawdziwy sandbox, który pozwala ci robić, co tylko chcesz. Możesz rozpocząć jedną z wielu misji i pojechać w każdą możliwą stronę. Co możesz robić w GTA Online?

 • Eksploruj mapę. Całe Los Santos i hrabstwo Blaine jest pełne przeróżnych aktywności i innych graczy. Wiele z nich pozwoli ci na zabawę w pojedynkę lub znajdzie innych graczy automatycznie. Niestety niektóre z nich (napady) wymagają podejścia całą ekipą. W tym celu warto…
 • Dołączyć do ekipy. Ekipa pozwala znaleźć kolegów i łatwiej umawiać się na wydarzenia grupowe. Napady to najtrudniejsze wyzwania w grze i zapewne wiele razy będziecie musieli spróbować swoich sił, nim uda wam się zbiec z łupem.
 • Zarabiaj pieniądze! Oczywiście te wirtualne. Prawie każdy rodzaj rozgrywki nagrodzi cię punktami reputacji (RP – doświadczenie w GTA Online) i gotówką.
 • Zwiększaj swój poziom! Wyższy poziom oznacza lepszy wybór broni i pancerza, bez tego nie masz szans w starciu z innymi graczami.
 • Kupuj nieruchomości i samochody. Gotówka w grze pozwala na kupno kolejnych domów, które mają garaże do przechowywania kolejnych samochodów!

Menu interakcji w GTA Online

Czemu to takie ważne? Ponieważ w tym menu znajdziesz wszystkie najważniejsze opcje. Warto się z nimi zapoznać, gdyż nie raz będziesz chciał tam szybko zajrzeć i coś przełączyć. Jak włączyć menu interakcji w GTA Online?

 • Na PC: menu interakcji znajdziesz pod klawiszem M na klawiaturze.
 • PS4/PS5: menu interakcji pojawi się po przytrzymaniu panelu dotykowego na padzie.
 • Xbox One/Xbox Series X/S: menu interakcji pojawi się po przytrzymaniu przycisku podglądu.

Menu interakcji pozwala na wybór bodaj najważniejszej opcji w GTA Online, czyli trybu pasywnego. Tryb pasywny pozwala uniknąć walk PvP z innymi graczami, które domyślnie są włączone. W rzeczywistości oznacza to, że od razu możesz zostać zabity przez innych graczy, co może mocno utrudnić początkową eksplorację. Tryb pasywny sprawia, że inni nie mogą ci zrobić krzywdy, aczkolwiek ty również nie możesz używać broni.
GTA

Dodatkowe porady, jak grać w GTA Online

Poruszyliśmy już wszystkie najważniejsze tematy, które interesują początkowych graczy. Prawda jest jednak taka, że świat przedstawiony w GTA Online daje prawie nieskończone możliwości. Z tego powodu mamy dla was kilka dodatkowych porad, jak grać w GTA Online!

Zarabiaj pieniądze! Wspominaliśmy już o tym wcześniej, to prawda. Jeśli jednak zabraknie ci czasem motywacji do dalszej gry, pamiętaj, że podobnie jak w świecie rzeczywistym, tak i w Los Santos wszystko nakręcają pieniądze. Dostęp do trudniejszych i ciekawszych misji zazwyczaj będzie w jakiś sposób “blokowany” przez potrzebę wydania sporej ilości pieniędzy. Do napadów trzeba wyłożyć gruby hajs na biuro i wyposażenie. Do zabawy w najemników podobnie.

Najlepsze i najszybsze samochody, samoloty, czy łodzie (w tym podwodne!) kosztują często miliony. Podobnie mieszkania, apartamenty, garaże i hangary. Nie chcę już nawet przypominać, o mocniejszych broniach. Chcesz wynająć ochronę? Prosta sprawa, należą się pieniądze. W Los Santos nie ma nic za darmo! A może jednak? Przy odrobinie szczęścia możesz ściągnąć GTA 5 za darmo!

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft w chinach WoW w Chinach płaci gotówką za raportowanie cheaterów!
Z cyklu: “nagłówki nie do ogarnięcia”. Netease (firma, która jest wydawcą WoW-a na rynek Chiński) zapowiedziała specjalny event na lipiec, w którym nagrodą za raportowanie
Elon Musk zablokuje iPhone'y Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X?
Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X? Platforma X (były Twitter) od czasu przejęcia przez milionera Elona Muska jest prawdziwą solą w oku ludzi, którym
Co zrobić ze starym laptopem? Co zrobić ze starym laptopem? Podpowiadamy!
Przychodzi taki okres w życiu każdego, że w końcu decydujemy się na nowy sprzęt. Komputery nie są wieczne i często, nawet jeśli działają, to przestają
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *