Stało się! Chyba najbardziej wyczekiwany tytuł tego roku, czyli Hades 2 wszedł w early access! Co to oznacza dla graczy? Już od dziś (a właściwie od wczorajszej nocy) możemy zobaczyć na własne oczy, co przygotowało studio Supergiant Games w kontynuacji swojego największego hitu. Sprawdźmy, co nowego czeka na nas w mitologicznych podziemiach!

Co znajdziesz w early access Hades 2?

Hades 2 nie oddala się od formuły RPG, która sprawiła, że pierwsza część odniosła tak duży sukces. Sam początek będzie wybitnie znajomy. Gracz od razu zostaje rzucony na głęboką wodę do podziemi. Tam będzie miał zadanie przebijać się przez kolejne mapy i kolejnych bossów aż dotrze do ostatniego. Tym razem nie będzie nim tytułowy Hades, ale Kronos. Czemu on? I kim jest księżniczka podziemi Melinoe, która zastąpiła Zagreusa? I jak ma się historia z dwójki, do tej przedstawionej w jedynce?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć już teraz z gry – my się wstrzymamy od spoilerów. Hades 2 w early access oferuje dostęp do pełnej wersji gry, od początku, do końca. Nie jest to płatne demo. To w pełni grywalny tytuł, który mógłby śmiało wyjść od razu jako pełna gra.

Czego możecie się spodziewać po dwójce? Wszystkiego jest więcej. Jest szybciej. Jest lepiej. Całość z zachowaniem tego wspaniałego oryginalnego klimatu znanego z pierwszej części. NPC są równie ciekawi, a historia nawet bardziej tajemnicza i pokręcona.

Najważniejsze jest jednak to, co czeka na was na arenach, gdzie zmierzycie się z przeciwnikami. Zagreus pozwalał na grę archetypem wojownika. Dwójka od razu wprowadza gigantyczne zmiany w tej kwestii. Melinoe to wiedźma i jako wiedźma będzie mogła czarować, czyli zużywać manę. Ta staje się kolejnym zasobem (poza HP i summonami), który musimy kontrolować.

Podstawowo jednak i tak będziecie używać różnych broni w zwarciu i dystansowych. Buffy zapewnią bogowie olimpijscy. Wiedźmia magia dokłada do tego kolejną warstwę, którą można rozwijać. Do kompletu coś, co gracze lubią najbardziej: możliwość rekrutacji companionów i własny ogródek.

Czym zasłynął Hades?

Hades to gra indie ze studia SuperGiant Games, znanego wcześniej głównie za sprawą tytułów Bastion i Transistor. Pierwszy Hades był jednak dla nich prawdziwym przełomem. Gra na nowo zdefiniowała, czym jest popularny gatunek rogalików (roguelike). Zabawa wciąż wymaga sporych umiejętności od gracza, aczkolwiek pozwala również na delikatny rozwój postaci, dzięki czemu każdą porażkę da się przekuć w późniejsze zwycięstwo.

Z tego powodu gatunek reprezentowany przez Hades zyskał określenie rougelite. Nie spotkacie się z sytuacją znaną z roguelike pokroju Binding of Isaac, że można utknąć w jednym miejscu. Sukces Hadesa był tak duży, że został pierwszą grą studia, która dostała kontynuację. W dodatku według wielu ludzi i plebiscytów był najlepszą grą 2020 roku, kiedy musiał rywalizować z The Last of Us 2!

Dlaczego Hades 2 zaczyna od early access?

Na to pytanie najlepiej odpowiedzą sami twórcy:

Gra Hades została zaprojektowana specjalnie z myślą o wczesnym dostępie i takie samo założenie przyjęliśmy podczas prac nad pierwszym sequelem w historii naszego studia. Jesteśmy przekonani, że każdy aspekt Hades II – od balansu rozgrywki po rozwiązania fabularne – może zyskać na jakości dzięki opiniom naszych graczy.

Wczesny dostęp jest owiany dosyć złą sławą. Wielu producentów korzysta z takiej formy gry jako finansowania i wymówki, czemu gra jest wciąż pełna bugów. Następnie tkwią w takim stanie wiele lat, bez celu lub widocznej premiery.

Nasz dzisiejszy bohater jest inny. Hades 2 w early access zawstydza inne gry we wczesnym dostępie. Jeśli jesteście fanami jedynki, możecie dziś wyrazić swe zaufanie dla studia Supergiant Games i brać dwójkę bez namysłu. Podpisuje się pod tym jako człowiek, który z reguły jest sceptyczny do wszystkiego z dopiskiem “wczesny dostęp”.

Źródło obrazka wyróżniającego:  Supergiant Games 

WARTO PRZECZYTAĆ:

aktualizacja Wiedźmin 3 znowu jest najlepszym RPG z otwartym światem według Metacritica
Dziki Gon ma już 7 lat, a wciąż potrafi wzbudzać sporo emocji w branży gamingowej – tym razem ze względu na premierę net-genowego patcha. Wiedźmin
cdpr Twórcy obiecują: nowy Wiedźmin nie powtórzy błędów Cyberpunka
Nie da się ukryć, że Cyberpunk 2077 nie należał do udanych premier. Na szczęście CDPR uczy się na błędach i zapewnił, że przyszłe projekty będą
new world New World, MMORPG od Amazona, rozpocznie betatesty już w lipcu
New World od Amazona to jedno z najciekawiej zapowiadających się MMORPG tego roku. O tytule usłyszeliśmy już jakiś czas temu, a za niedługo rozpoczną się
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *