Ostatnie lata nie były szczególnie pozytywne dla Huawei, przynajmniej w kwestii smartfonów. Firma ta zaczęła pracować nad technologiami dla hodowców świń, zajmuje się także m.in. technologią górniczą, smartbandami i smartwatchami. Wciąż produkuje smartfony, ale z uwagi na restrykcje nałożone przez amerykański rząd jest to trudne i wiąże się z wieloma ograniczeniami. Teraz jednak jej prezes przyrzekł publicznie, że firma wróci na smartfonowy tron.

“Utknęliśmy”, mówi prezes Huawei

W dużym skrócie – z uwagi na restrukcje nałożone pierwotnie przez rząd Donalda Trumpa, a póki co utrzymane przez rząd Joego Bidena, amerykańskie firmy nie mogą współpracować z Huawei.

W związku z tym smartfony firmy pracują na własnym ekosystemie i nie obsługują aplikacji Google. Firma ma też problem z obsługą sieci 5G, która to jest obecna teraz już nawet w wielu budżetowych smartfonów innych producentów.

Największą trudnością jest dla nas obecnie telefony komórkowe. Wiemy, że [produkcja] telefonów o niewielkich rozmiarach i niskim zużyciu energii wymaga zaawansowanej technologii. Huawei może zrobić projekt, ale nikt nie jest w stanie pomóc nam w produkcji. Utknęliśmy – Guo Ping, prezes Huawei

Wszystko to sprawiło, że obecnie Oppo jest najlepiej sprzedającą się marką smartfonów w Chinach. Huawei, które kiedyś było numerem 1, w pierwszej połowie 2021 miało o 47% mniejsze przychody ze swojego działu konsumenckiego niż w poprzednim roku.

Firma wróci na tron… jak w Chinach będą produkowane lepsze czipy

Największym obecnie problemem Huawei jest to, że aktualnie w Chinach nie są produkowane półprzewodniki o takiej jakości, jaka jest potrzebna, aby smartfony był konkurencyjne na rynku.

W związku z tym firma będzie współpracować z innymi przedsiębiorcami, aby usprawnić i ulepszyć ich procesy produkcyjne, co pozwoli uzyskać dostęp do potrzebnych czipów. Nie można więc już teraz pisać jej nekrologu, jeśli chodzi o sektor smartfonów.

Huawei utrzyma swoją obecność w sektorze telefonii komórkowej. Spodziewam się, że wraz ze wzrostem możliwości produkcji chipów [Huawei] powróci na tron ​​smartfonów – Guo Ping

Tylko kiedy to będzie? Cóż, ciężko o dokładną datę. Firma podchodzi do tematu optymistycznie, ale zdaje się, że nie spodziewa się cudów.

Mam nadzieję, że dzień, w którym Chiny będą w stanie produkować czipy, nadejdzie wcześniej. Do tego dnia sektor będzie istniał, a my postaramy się zachować i rozwijać nasze technologie, aby upewnić się, że jesteśmy w stanie produkować konkurencyjne telefony – Guo Ping

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu Huawei sprzedało swoją markę-córkę o nazwie Honor, która produkowała przede wszystkim właśnie smartfony. Co o tym wszystkim sądzicie? Uważacie, że rzeczywiście tej firmie uda się powrócić na szczyt? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *