Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Firma Xiaomi zasłynęła na rynku polskim i światowym głównie za sprawą oferowania smartfonów z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Chiński gigant ma jednak w swoim zanadrzu sporo więcej niż tylko telefony. Na stronie producenta znajdziemy wszelakiej maści produkty AGD, żarówki, czujniki, czy właśnie hulajnogi elektryczne. W tym artykule zerkniemy na kilka modeli dostępnych na naszym rynku i podpowiemy, jaka hulajnoga elektryczna Xiaomi będzie najlepsza dla was.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter
Źródło: Xiaomi

Hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter to jeden z debiutanckich modeli producenta, znany również pod nazwą M365. Ta hulajnoga Xiaomi (podobnie zresztą jak pozostałe modele) została wykonana z wytrzymałego Aluminium i waży 12,5 KG. Dzięki dość niskiej masie i szybkiemu składaniu Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter nie będzie zbytnim kłopotem podczas podróży komunikacją miejską.

Silnik ma tutaj moc 250 W (chwilowo do 500 W) i przekłada się to na maksymalną prędkość 25 KM/H. Jest to raczej standardem na rynku, co zauważymy m.in. w hulajnogach elektrycznych Frugal.

Bateria tej hulajnogi ma pojemność 280 Wh, co pozwala na przejechanie do 30 KM. Ładowanie owej Hulajnogi Elektrycznej Xiaomi nie jest przesadnie długie i wynosi ok. 5 godzin.

Trochę szkoda, że producent nie zastosował tu wyświetlacza, a jedynie system diod pokazujących ile baterii wciąż pozostało. Dużo lepszy byłby prosty wyświetlacz LCD, który posiada nawet najtańsza hulajnoga Skymaster kosztująca mniej niż 1000 zł.

W zestawie z hulajnogą elektryczną Mi Electric Scooter otrzymamy zasilacz oraz dwie dodatkowe opony. Aktualnie już dosyć ciężko kupić ten model jako nowy, jednak wciąż trafiają się okazje do zakupu go w kwocie 1500 – 1600 zł.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential
Źródło: Xiaomi

Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter Essential to jeden z najbardziej podstawowych i najtańszych modeli w obecnej linii producenta. Nie oznacza to jednak, że tej hulajnodze elektrycznej czegokolwiek brakuje.

Hulajnoga została wykonana z aluminium i waży 12 KG. Mamy tutaj też szybki proces składania znany z pozostałych modeli. Dzięki temu przenoszenie, czy przewożenie tej hulajnogi nie powinno być wielkim problemem.

Maksymalna prędkość, na jaką pozwala Hulajnoga Elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter Essential to 20 KM/H. Do wyboru są też tryby 15 KM/H oraz 5 KM/H. Wszystko za sprawą silnika o mocy 250 W.

Bateria w tym modelu ma 183 Wh co przekłada się na dystans 20 KM. Ładowanie to za to tylko 3,5 godziny. Essential posiada na froncie czytelny wyświetlacz pokazujący wszelkie niezbędne informacje. Hulajnoga Elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter Essential kosztuje na ten moment ok. 1550 zł.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S
Źródło: Xiaomi

Mi Electric Scooter 1S to lekko udoskonalona wersja modelu Mi Electric Scooter. Model ten wciąż wyposażony jest w aluminiową budowę o masie 12,5 KG, Silnik 250 W pozwalający na maksymalną prędkość 25 KM/H oraz baterię dającą zasięg 30 KM. Ładowanie również trwa trochę ponad 5 godzin.

To, czym 1S głównie wyróżnia się nad starszym bratem, to nowoczesny ekran zamiast prostego systemu diod LED.

W zestawie dostajemy niestety tylko jedną dodatkową oponę, a nie dwie jak było to w modelu M365.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 1S jest dostępna w cenie 1800 zł.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Źródło: Xiaomi

Model Mi Electric Scooter Pro 2 zaciekawi głównie osoby chcące przejeżdżać maratony na swojej hulajnodze elektrycznej. Zastosowano tutaj baterię o pojemności aż 446 Wh, co pozwala na przejechanie nawet 45 KM. Szkoda, że jest to trochę okupione ładowaniem, albowiem trwa ono od 8 do 9 godzin. Silnik o mocy 300 W oznacza, że rozpędzimy się maksymalnie do 25 KM/H.

Przez duży akumulator ta hulajnoga elektryczna Xiaomi zbudowana z aluminium waży solidne 14,2 KGCałości dopełnia nowoczesny ekran z informacjami o prędkości i stanie baterii. Hulajnoga Elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 to koszt rzędu 2600 zł.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 3
Źródło: Xiaomi

W modelu Xiaomi Mi Electric Scooter 3 producent skupił się przede wszystkim na udoskonaleniu designu. Widać to w nowych bardziej stylistycznych wersjach kolorystycznych oraz zmienionym, ładniejszym wyświetlaczu. Poza elementami estetycznymi mamy tu silnik o mocy 300 W pozwalający na jazdę z prędkością do 25 KM/H.

Bateria ma 275 Wh i według producenta powinna wystarczać na ok. 30 KM. Ładowanie tak jak w większości standardowych modeli Mi trwa 5 – 5,5 godziny. W zestawie znajdziemy jedną dodatkową oponę. Hulajnoga Elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 3 kosztuje aktualnie 2100 zł.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi – podsumowanie

W katalogu hulajnóg Xiaomi nie ma modelu idealnego, ale większość osób powinna znaleźć tutaj coś dla siebie.

Jeśli szukamy hulajnogi jak najbardziej budżetowej powinniśmy zwrócić oczy ku Mi Electric Scooter Essential lub Mi Electric Scooter 1S. Dla maniaków dystansu mamy model Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 pozwalający na przejechanie nawet 45 KM.

Gdy oczekujemy od hulajnogi jak najnowszego designu i jak największej liczby funkcji Mi Electric Scooter 3 będzie modelem dla nas.

Niezadowolone będą tylko osoby szukające ekstremalnych prędkości oraz osoby będące trochę większe. Najszybsze hulajnogi elektryczne Xiaomi (bez przerabiania) pozwalają bowiem na jazdę z maksymalną prędkością 25 KM/H, a udźwig dla wszystkich przedstawionych modeli to tylko 100 KG. Jeżeli szczególnie zniechęca was to drugie, powinniście zerknąć na jedną z hulajnóg fiat.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *