Na rynku przybywa rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić czas – zarówno pracowników, jak i kadry zarządzającej – zoptymalizować procesy biznesowe, usprawnić proces podejmowania decyzji oraz wyraźnie obniżyć koszty w firmie. Technologie umożliwiające praktyczne wykorzystanie informacji, m.in. poprzez rozwiązania w zakresie przetwarzania dokumentów, dodatkowo ograniczają ryzyko. Obecnie jednym z bardziej pożądanych narzędzi są inteligentne rozwiązania do pracy z plikami PDF. Jakie problemy rozwiązuje i komu dedykowana jest taka propozycja?

Nowy wymiar pracy z plikami PDF

Niezależnie od typu dokumentów – cyfrowych, czy zeskanowanych wersji papierowych, dostępne oprogramowanie ułatwia cyfryzację, pobieranie, edytowanie, ochronę oraz ich udostępnianie. Dodatkowo, jeśli w Twojej firmie przetwarzana jest duża ilość dokumentów, proponowane narzędzia umożliwiają także tworzenie bibliotek cyfrowych z możliwością ich przeszukiwania oraz udostępniania.

Taka optymalizacja procesu obiegu dokumentów, proponowana w formie zaawansowanego oprogramowania np. na https://finereader.pl/, sprawia, że pracownicy mogą w pełni skoncentrować się na zadaniach specjalistycznych, nie tracąc więcej czasu na zawiłości natury administracyjnej.

Niespotykanie łatwa praca z dokumentami PDF

Kluczową zaletą proponowanych rozwiązań jest szybkość i łatwość, z jaką można dokonywać edycji cyfrowych i zeskanowanych dokumentów (niemal jak w edytorze tekstu). Poprawienie tabel czy tekstu – zdań, czy nawet całych akapitów, zmiany w strukturze dokumentu, zmiany formatowania (m.in. czcionki i kolory), zawartości komórek tabel – tutaj trwa zaledwie chwilę i jest wyjątkowo proste w wykonaniu.

Dodatkowo, oprogramowanie sprawia, że coś takiego, jak niewyszukiwalne, czy niedostępne dokumenty nie istnieją. Włączając papierowe dokumenty do cyfrowego środowiska pracy nie tylko ułatwiasz sobie pracę, ale i zdecydowanie zwiększasz jej wydajność.

Zaznacz fragment, rysuj, komentuj bezpośrednio w dokumencie

Współpraca w firmie nad dokumentami PDF może być naprawdę wygodna. Dzięki zaawansowanym narzędziom możliwe jest bowiem bezpośrednie komentowanie zmian, ich zaznaczanie, dzielenie się z innymi pracownikami pomysłami i zatwierdzanie ich – natychmiast i bez etapów przejściowych w dokumencie.

Co istotne, mimo bieżącej bezpośredniej ingerencji (edycji) dokumenty pozostają w pełni bezpieczne. Dostępne zabezpieczenia w formie podpisów cyfrowych pozwalają na swobodne zarządzanie dokumentami, m.in. poprzez redakcję danych wrażliwych.

Rozwiązanie dopasowane do różnych formatów i języków

Pracujesz z dokumentami nie tylko w języku polskim, ale i w językach obcych? Pliki, z których korzystasz, są w różnych formatach, w tym w wersji skanu? Dostępne narzędzia pozwalają na ich porównywanie i szybką identyfikację różnic. Co więcej, nieprzeszukiwalne dokumenty możesz konwertować na przeszukiwalne dokumenty PDF.

W ten sposób porównanie posiadanej dokumentacji z tą dostarczona przez zagranicznego kontrahenta przebiega niezwykle sprawnie. Zasadnicza oszczędnością czasu będzie konwertowanie dokumentów do przystępnych, przeszukiwalnych i udostępnialnych formatów, czyli PDF, HTML lub XML. Przechowywanie dokumentów w formie elektronicznej sprawia, że dostęp do nich jest nieporównywalnie szybszy i łatwiejszy.

Dla kogo inteligentne rozwiązania do pracy z plikami PDF?

Inteligentne przetwarzanie plików PDF to propozycja skierowana nie tylko do prywatnych przedsiębiorców, firm małych i korporacji, ale i do instytucji państwowych, w tym edukacyjnych, banków,  szpitali, instytucji finansowych i ubezpieczeniowych.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak zapisać plik w pdf Jak zapisać plik w PDF? Poradnik
Umiejętność obsługi plików PDF to podstawa pracy biurowej. Nie musicie się jednak martwić – nawet podstaw każdy się musiał kiedyś nauczyć, a dzisiaj my nauczymy
darmowy edytor pdf Darmowy edytor PDF – zestawienie aplikacji do pracy z plikami .pdf
Czy zdarzyło wam się kiedyś, że chcieliście edytować plik .pdf? Tak po prostu. Dostaliście od kogoś plik w .pdf, ale jednak trzeba by wprowadzić trochę
jak edytować plik pdf Jak edytować plik PDF – poradnik
Zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym dość często spotykamy się z dokumentami PDF, na których można zapisać tekst, obraz, jak również elementy wideo
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *