Usługa Xbox Game Pass działa na zasadzie subskrypcji. Dopóki nie zostanie ona anulowana, regularnie co miesiąc automatycznie z konta pobierana będzie kolejna opłata za możliwość dalszego korzystania z niej. W związku z tym często można spotkać się z pytaniem: jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass?

Wiele osób decyduje się na to na przykład przy okazji zbliżającego się końca darmowego okresu próbnego. Nie powinno to zająć zbyt dużo czasu, jeśli będzie się postępować zgodnie z zebranymi przez nas wskazówkami. Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass? Praktyczna instrukcja

Anulować subskrypcję można w dowolnym momencie okresu rozliczeniowego, zarówno pod koniec, jak i na samym początku. Trzeba tylko uważać, aby nie przegapić dany odnowienia się usługi na kolejny miesiąc.

Czyli na przykład można anulować usługę od razu po rozpoczęciu darmowego okresu próbnego – do jego końca dalej będzie można bez problemu korzystać z XGP, a zostanie ono wyłączone dopiero po zakończeniu wspomnianego okresu (a w przypadku normalnej subskrypcji po zakończeniu ostatniego opłaconego okresu rozliczeniowego).

Tylko jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass? Wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Zaloguj się na swoje konto Microsoft.
  2. Kliknij na zakładkę “Usługi i subskrypcje” na górze ekranu.
  3. Naciśnij na “Zarządzaj” obok “Xbox Game Pass” lub “Xbox Game Pass Ultimate”.
  4. Przyciśnij “Zmień”, a następnie “Wyłącz rozliczenia cykliczne” i potwierdź swoją decyzję.
  5. Po zakończeniu bieżącego okresu rozliczeniowego nie zostaną już pobrane żadne dodatkowe opłaty, a usługa straci ważność. W każdej chwil będzie ją można oczywiście ponownie aktywować.

Xbox Game Pass anulowanie – podsumowanie

Po zapoznaniu się z powyższą instrukcją powinniście już doskonale znać odpowiedź na pytanie, jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass. Na szczęście jest to stosunkowo prosty proces, który trwa zaledwie kilka chwil, jeśli wie się, gdzie szukać odpowiedniej opcji. Warto poświęcić na to chwilę, aby później nie obudzić się dopiero, kiedy kolejna opłata abonamentowa zostanie pobrana.

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej na temat tego, jak dokładnie działa usługa Xbox Game Pass, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym zajmowaliśmy się tą kwestią. Swego czasu wyjaśnialiśmy także, jak anulować subskrypcję Spotify, a więc innej usługi działającej na zasadzie abonamentu. Gdybyście mieli jakieś pomysły lub sugestie odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy przygotować, dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
telewizor do ps5 Jaki telewizor do PS5 lub Xbox Series wybrać? Ranking telewizorów do konsoli
Wraz z zakupem konsoli nowej generacji, często myślimy również o zmianie telewizora. W końcu dzięki nowemu wyświetlaczowi będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości dopiero co
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *