Microsoft Word ma wbudowaną sporą selekcję różnorakich czcionek, od nowoczesnych, przez “zwykłe”, po bardzo tradycyjne. Niekiedy jednak może ona okazać się niewystarczająca i pojawi się potrzeba zainstalowania zupełnie nowej czcionki (a dostępnych opcji jest setki, jeśli nie tysiące). Często jednak można spotkać się z ważnym pytaniem: jak dodać czcionkę do Worda?

Nie jest to oczywiste, zwłaszcza, jeśli ktoś nie ma doświadczenia w wykonywaniu tego typu operacji. Jednocześnie nie jest to również szczególnie skomplikowane, więc, jeśli wie się, co dokładnie należy zrobić, całość powinna odbyć się szybko, sprawnie i bezproblemowo. Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak dodać czcionkę do Worda? Nie jest to skomplikowane!

Żeby dodać czcionkę do Microsoft Worda, należy najpierw ją pobrać. W Internecie jest ogrom stron, na których można to zrobić, czy to za darmo, czy za pewną opłatą. Po pobraniu czcionka powinna mieć postać jednego pliku o końcówce .ttf.

Jeśli czcionka została pobrana w formie archiwum .zip lub .rar, trzeba najpierw ją wypakować i odnaleźć plik .ttf. Kiedy już będziemy mieli go na swoim dysku, możemy przystąpić do dalszych działań.

Tak więc, jak dodać czcionkę do Worda? Wystarczy działać zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Naciśnij klawisz Windows (lub najedź myszką na dół ekranu i kliknij na ikonkę lupy).
  2. Wpisz Panel sterowania i potwierdź Enterem.
  3. Naciśnij na kategorię Wygląd i personalizacja, a potem na Czcionki (lub, jeśli w prawym górnym rogu masz Widok według: Duże ikony lub Małe ikony, a nie Kategorie, możesz od razu nacisnąć na Czcionki)
  4. Otwórz folder, w którym masz zapisany plik czcionki (w formacie .ttf), kliknij na niego, po czym przeciągnij go do okna Panelu sterowania, w którym znajduje się lista aktualnie wgranych czcionek.

To tyle – dalej wystarczy tylko poczekać chwilę, a czcionka automatycznie sama się zainstaluje. Po instalacji będzie ona dostępna w Microsoft Wordzie, a także w innych programach.

Dodawanie czcionki do Worda – podsumowanie

Na szczęście okazuje się, że odpowiedź na pytanie, jak dodać czcionkę do Worda jest bardzo prosta. Warto skorzystać z tej możliwości, jeśli chce się stworzyć naprawdę wyjątkowe i niespotykane dokumenty. Trzeba jednocześnie pamiętać, aby przy wyborze nowej czcionki lub czcionek zadbać o jej czytelność – nie wystarczy, żeby czcionka była ładna, musi też być bezproblemowa do odczytania. W przeciwnym wypadku może zrobić więcej szkody niż pożytku.

Skoro mowa o czcionkach, to chcielibyśmy przy okazji zaprosić Was do zapoznania się z naszym artykułem odnośnie do tego, jak zmienić czcionkę na Instagramie. Może Was zainteresować materiał tyczący się tego, jak zrobić ułamek w Wordzie. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej lub macie sugestie odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy stworzyć, dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *