Microsoft Word ma wbudowaną sporą selekcję różnorakich czcionek, od nowoczesnych, przez “zwykłe”, po bardzo tradycyjne. Niekiedy jednak może ona okazać się niewystarczająca i pojawi się potrzeba zainstalowania zupełnie nowej czcionki (a dostępnych opcji jest setki, jeśli nie tysiące). Często jednak można spotkać się z ważnym pytaniem: jak dodać czcionkę do Worda?

Nie jest to oczywiste, zwłaszcza, gdy ktoś nie ma doświadczenia w wykonywaniu tego typu operacji. Jednocześnie nie jest to również szczególnie skomplikowane, więc, jeśli wie się, co dokładnie należy zrobić, całość powinna odbyć się szybko, sprawnie i bezproblemowo. Wszystko wyjaśnimy poniżej (może Was zainteresować także materiał tyczący się tego, jak zrobić ułamek w Wordzie). Zapraszamy!

Jak dodać czcionkę do Worda? Nie jest to skomplikowane!

Żeby dodać czcionkę do Microsoft Worda, należy najpierw ją pobrać. W Internecie jest ogrom stron, na których można to zrobić, czy to za darmo, czy za pewną opłatą. Po pobraniu czcionka powinna mieć postać jednego pliku o końcówce .ttf.

Jeśli czcionka została pobrana w formie archiwum .zip lub .rar, trzeba najpierw ją wypakować i odnaleźć plik .ttf. Kiedy już będziemy mieli go na swoim dysku, możemy przystąpić do dalszych działań.

Tak więc, jak dodać czcionkę do Worda? Wystarczy działać zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Naciśnij klawisz Windows (lub najedź myszką na dół ekranu i kliknij ikonkę lupy).
  2. Wpisz Panel sterowania i potwierdź Enterem.
  3. Naciśnij na kategorię Wygląd i personalizacja, a potem na Czcionki (lub, jeśli w prawym górnym rogu masz Widok według: Duże ikony lub Małe ikony, a nie Kategorie, możesz od razu nacisnąć na Czcionki)
  4. Otwórz folder, w którym masz zapisany plik czcionki (w formacie .ttf), kliknij na niego, po czym przeciągnij go do okna Panelu sterowania, w którym znajduje się lista aktualnie wgranych czcionek.

To tyle — dalej wystarczy tylko poczekać chwilę, a czcionka automatycznie sama się zainstaluje. Po instalacji będzie ona dostępna w Microsoft Wordzie, a także w innych programach.

Dodawanie czcionki do Worda — podsumowanie

Na szczęście okazuje się, że odpowiedź na pytanie, jak dodać czcionkę do Worda jest bardzo prosta. Warto skorzystać z tej możliwości, jeśli chce się stworzyć naprawdę wyjątkowe i niespotykane dokumenty. Trzeba jednocześnie pamiętać, aby przy wyborze nowej czcionki lub czcionek zadbać o jej czytelność – nie wystarczy, żeby czcionka była ładna, musi też być bezproblemowa do odczytania. W przeciwnym wypadku może zrobić więcej szkody niż pożytku.

Skoro mowa o czcionkach, to chcielibyśmy przy okazji zaprosić Was do zapoznania się z naszym artykułem odnośnie do tego, jak zmienić czcionkę na Instagramie. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej lub macie sugestie odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy stworzyć, dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *