Większość osób decyduje się na pisanie na Instagramie, czy to w swoim bio (opisie profilu), postach czy relacjach przy pomocy zwykłej, domyślnej czcionki, ale są też tacy użytkownicy, którzy chcą się wyróżnić. Estetyczna, ciekawa czcionka może bowiem przyciągać wzrok i zachęcić do zapoznania się z danym materiałem bardziej niż czcionka domyślna, która każdemu już się “opatrzyła”. Tylko jak zmienić czcionkę na Instagramie? Czy to w ogóle możliwe?

Bez obaw – Instagram jak najbardziej daje opcję zmiany czcionki (i nie jest to szczególnie skomplikowany proces), natomiast w niektórych przypadkach będzie to wymagało skorzystania z zewnętrznych narzędzi. Wszystko wyjaśnimy krok po kroku w dalszej części tego materiału, zarówno, jeśli chodzi o zmianę czcionki w bio i postach, jak i w relacjach. Zapraszamy!

Jak zmienić czcionkę na Instagramie? Poradnik

Jak wspomniano powyżej, przy pisaniu/edycji posta lub bio nie obejdzie się bez zewnętrznych narzędzi, żeby zmienić czcionkę, ale na szczęście nie trzeba niczego instalować. Więc, jak zmienić czcionkę na Instagramie? Jedyne, co trzeba zrobić, to:

  1. Otwórz Instagrama i zacznij pisać/edytować post lub zmieniać bio.
  2. Wejdź na stronę, na której można pisać w różnych czcionkach (np. Lingo Jam) i wpisz tekst, który chcesz zamieścić w poście/bio.
  3. Znajdź na liście czcionkę, która Ci się podoba i zaznacz tekst napisany tą czcionką, przyciskając na niej dłużej palcem i dopasowując zaznaczenie.
  4. Stuknij w “Kopiuj”.
  5. Przejdź do Instagrama i przytrzymaj przez chwilę palec w miejscu, w którym wpisuje się tekst, po czym stuknij w “Wklej”.

I gotowe – tekst powinien zostać wklejony w wybranej czcionce.

Jeśli zaś chodzi o to, aby czcionka na Insta była inna w relacji, tutaj już nie trzeba zewnętrznych narzędzi, ponieważ Instagram sam z siebie udostępnia taką opcję. Wystarczy w tym celu wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz Instagrama i rozpocznij tworzyć relację (najpierw plus na dole ekranu, a potem “Relacja”.
  2. Stuknij w “Dotknij, aby zacząć coś pisać”.
  3. Naciśnij na “Domyślna” na górze ekranu, aby zmienić czcionkę na następną i dalej stukaj w kolejne nazwy czcionek, aż znajdziesz właściwą.

Czcionek do wyboru przy tworzeniu relacji nie ma niestety zbyt dużo, ale zawsze lepiej mieć kilka opcji do wyboru niż tylko jedną domyślną.

Czcionka na Insta – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak zmienić czcionkę na Instagramie jest stosunkowo krótka, a do tego łatwa do wprowadzenia w życie. Niestety, w przypadku chęci zmiany czcionki nie w relacji, a w poście lub opisie profilu, trzeba skorzystać z zewnętrznych narzędzi, ale nie wydaje nam się, aby był to duży problem. Jednocześnie warto pamiętać o tym, aby wybrana czcionka była czytelna, ponieważ w przeciwnym wypadku niektóre osoby mogą po prostu porzucić dany post bez głębszego zapoznawania się z nim.

Jeśli jesteście wielkimi fanami Instagrama, być może spodobają Wam się także inne artykuły, które dotychczas przygotowaliśmy na temat tego serwisu społecznościowego. Może Was zainteresować na przykład materiał na temat tego, jak oglądać live na Instagramie. Przydatny bywa też artykuł dotyczący tego, jak usunąć komentarz na Instagramie. W przypadku, gdybyście mieli jakieś pomysły lub sugestie w zakresie kolejnych kwestii, które powinniśmy poruszyć, dajcie nam koniecznie znać!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak przyspieszyć rozwój konta na Instagramie?
W dzisiejszych czasach Instagram jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, przyciągającą miliony użytkowników z całego świata. Właśnie dlatego wiele osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, stara
Skuteczna reklama na Instagramie, czyli jak stworzyć angażujący content?
Instagram, będąc jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie, oferuje szerokie możliwości promocji dla firm i marek. Tworzenie angażującego i konwertującego contentu na tej platformie
jak odzyskać konto na instagramie Jak odzyskać konto na Instagramie? Sprawdzone sposoby
Czy utraciłeś dostęp do swojego konta na Instagramie? Nie martw się, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci je odzyskać. Niezależnie od tego, czy zapomniałeś
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *