Większość osób korzysta z Instagrama za pomocą aplikacji mobilnej, ponieważ tak jest po prostu wygodniej. Warto jednak zauważyć, że ten portal społecznościowy jest dostępny także bezpośrednio poprzez przeglądarkę. Niektórzy mogą preferować taką opcję, jeśli na przykład zależy im na większym ekranie. W takim razie, jak oglądać live na Instagramie na komputerze?  Już wyjaśniamy.

Jak oglądać live na Instagramie na komputerze?

Swego czasu oglądanie live na Instagramie na komputerze wymagało zastosowania specjalnych wtyczek do przeglądarki lub innych złożonych metod. Właściciele portalu od tego czasu znacznie rozszerzyli możliwości wersji przeglądarkowej, między innymi dodając do niej możliwość oglądania nagrań na żywo.

Jak z niej skorzystać? Obsługa tej funkcji na komputerze wygląda bardzo podobnie, jak w mobilnej aplikacji Instagram. W pierwszej kolejności należy otworzyć stronę internetową Instagrama, a następnie zalogować się na swoje konto.

Otworzy nam się strona główna, na górze której znajdziemy ramkę ze zdjęciami profilowymi i nazwami niektórych obserwowanych przez nas profili. Na stronie głównej w pierwszej kolejności zostaną wymienione profile, które w danej chwili nadają na żywo (prowadzą transmisję wideo).

live na instagramie

Rozpoznamy je po charakterystycznym czerwonym napisie NA ŻYWO. Pozostałe profile, pozbawione takiego napisu, mają w danej chwili aktywne Stories, które możemy zobaczyć po kliknięciu na zdjęcie profilowe danej osoby czy firmy.

Co zrobić, żeby oglądać live na Instagramie na komputerze? Jedyne, co musimy zrobić, to kliknąć na zdjęcie profilowe osoby, która prowadzi aktualnie live’a. Zostaniemy przeniesieni do okna, w którym wyświetlona będzie relacja. Obok niej znajduje się czat – możliwe jest również dodanie na niego swojej wiadomości. Zobaczymy także licznik osób, która danego live’a aktualnie ogląda.

jak oglądać live na instagramiePo zakończeniu transmisji zniknie znaczek “Na żywo” i oczywiście nie będzie można już do niej dołączyć.

Live na Instagramie na PC – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu odpowiedź na pytanie, jak oglądać live na Instagramie na komputerze nie będzie już dla Was tajemnicą. Na szczęście obecnie jest to kwestia bardzo prosta i nie wymaga ona zbyt dużo wysiłku czy kombinowania.

Zapraszamy przy okazji także do zapoznania się z naszymi innymi artykułami z serii poradników dotyczących Instagrama. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak usunąć konto na Instagramie i jak wrzucić film na Instagram. Jeśli jest jeszcze jakiś temat, który chcielibyście, żebyśmy poruszyli, koniecznie dajcie nam znać!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *