Instagram jest niezwykle popularnym serwisem społecznościowym, który początkowo był stworzony z myślą o fotografach, zarówno profesjonalnych, jak i amatorach. Z czasem jednak wyewoluował i chociaż zdjęcia wciąż odgrywają na nim ważną rolę, to istotne są także filmiki oraz Instagram Lives, czyli transmisje na żywo. W tym artykule wyjaśnimy, jak wrzucić film na Instagram – zarówno poprzez aplikację, jak i przeglądarkę internetową. Zapraszamy!

Jak wrzucić film na Instagram poprzez aplikację?

Wrzucenie filmu na Instagram poprzez aplikację na urządzeniu mobilnym jest bardzo proste, jako że to właśnie ten sposób jest najbardziej popularny i został przewidziany jako główna metoda przez twórców serwisu. Żeby opublikować film w pierwszej kolejności musimy otworzyć aplikację Instagrama, a następnie się do niej zalogować. Później mamy dwie opcje.

Możemy przewinąć ekran w prawo. Wtedy otworzy nam się ekran nagrywania relacji. Na dole możemy wybrać spośród dostępnych opcji “Post”. Będziemy mieli możliwość wyboru filmu lub zdjęcia z Galerii. Jeśli naciśniemy na napis “Galeria”, możemy otworzyć inny folder, na przykład Filmy lub dowolny inny, aby znaleźć interesujące nas nagranie łatwiej. Nie musi to być filmik nagrany telefonem, może być to dowolny plik wideo, który się na nim znajduje.

jak wrzucić film na instagram

Po wybraniu nagrania należy nacisnąć strzałkę w górnym prawym rogu ekranu. Później będziemy mieli możliwość przycięcia go, wybrania okładki i nie tylko. Podgląd filmu pozwoli ocenić, czy jest on już gotowy do publikacji. Dalej uzupełnimy opis, lokalizację hashtagi i inne ważne aspekty, po czym będziemy mogli przesłać film, czyli opublikować nagranie.

jak wrzucić filmik na ig

Druga opcja to kliknięcie na ikonkę plusa w dolnej części ekranu. Podobnie jak w metodzie omówionej powyżej, będziemy mogli wybrać nagranie z Galerii (lub dowolnego innego folderu po zmianie go, co można zrobić naciskając na napis Galeria), po czym obrobić je i opublikować.

ig

Jak dodać film na Instagram z komputera?

Na szczęście odpowiedź na pytanie, jak dodać film na Instagram z komputera, nie jest dużo bardziej skomplikowana niż na pytanie, jak wrzucić film na Instagram za pomocą aplikacji. Jest to jednak możliwe.

Pierwszym i najwygodniejszym ze sposobów jest przełączenie konta na Instagramie na aplikacji na konto profesjonalne i skorzystanie z Instagram Creators Studio. Można to zrobić wchodząc w ustawienia w aplikacji Instagrama i klikając na dolę w napis “Przejdź na konto profesjonalne”.

jak wrzucić film na instagrama przez komputer

Kiedy już zakończymy proces modyfikacji konta, należy wejść na stronę internetową Facebook Creators Studio i kliknąć ikonkę Instagrama na górze strony. Następnie należy kliknąć na napis “Logowanie na Instagramie” i postępować zgodnie z instrukcjami. Kiedy konto na Instagramie zostanie powiązane ze stroną, będziemy mieli możliwość za pomocą Creators Studio m.in. wrzucać posty.

filmiki na ig

Alternatywnie można zainstalować na komputerze program typu Bluestacks, który pozwala na emulowanie urządzenia mobilnego na komputerze, a następnie zainstalowanie za jego pomocą mobilnej aplikacji Instagrama, po czym wrzucenie filmiku w ten sam sposób, jaki opisano powyżej w odpowiedzi na pytanie, jak wrzucić film na Instagram poprzez aplikację.

Może to jednak wymagać przeniesienia filmu, który chcemy wrzucić, z dowolnego folderu na komputerze do specjalnego folderu do współdzielenia plików z aplikacją emulującą smartfona.

Trzecia metoda wymaga zainstalowania rozszerzenia do przeglądarki lub aplikacji, np. Sked Social lub Hootsuite. Mimo wszystko powinien to być raczej ostateczny wybór, ponieważ inne opcje są bezpieczniejsze, a opcja z Creators Studio – wygodniejsza.

Wrzucanie filmów na Instagrama – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak wrzucić film na Instagram jest stosunkowo prosta. W każdym razie w przypadku wykorzystywania aplikacji – kiedy chcemy wiedzieć, jak dodać film na Instagram z komputera, pojawiają się schody, ale wciąż jest to możliwe.

Przy okazji chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami dotyczącymi różnych funkcji Instagrama. Wyjaśnialiśmy już między innymi, jak usunąć konto na Instagramie i jak wysyłać wiadomości na IG. Jeśli jest coś, o czym chcielibyście, abyśmy również napisali, koniecznie piszcie!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak przyspieszyć rozwój konta na Instagramie?
W dzisiejszych czasach Instagram jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, przyciągającą miliony użytkowników z całego świata. Właśnie dlatego wiele osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, stara
Skuteczna reklama na Instagramie, czyli jak stworzyć angażujący content?
Instagram, będąc jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie, oferuje szerokie możliwości promocji dla firm i marek. Tworzenie angażującego i konwertującego contentu na tej platformie
jak odzyskać konto na instagramie Jak odzyskać konto na Instagramie? Sprawdzone sposoby
Czy utraciłeś dostęp do swojego konta na Instagramie? Nie martw się, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci je odzyskać. Niezależnie od tego, czy zapomniałeś
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *