Wysyłanie wiadomości na Instagramie nie należy do czynności trudno dostępnych czy skomplikowanych, ale warto wiedzieć, jak tego dokonać, jeśli jesteśmy początkującymi użytkownikami tego serwisu społecznościowego. Poniżej wyjaśnimy, jak wysyłać wiadomości na IG, zarówno przez aplikację mobilną, jak i przeglądarkę. Wytłumaczymy także, jak wyłączyć wiadomości bezpośrednie na Instagramie!

Wysyłanie wiadomości na Instagramie w aplikacji mobilnej

W aplikacji mobilnej Instagrama istnieje kilka sposobów na skontaktowanie się z właścicielem danego profilu. Jednym z nich jest wejście na profil osoby, z którą chcemy się skontaktować, po czym wciśnięcie przycisku “Wiadomość”, umieszczonego w bardzo łatwo widocznym miejscem – zaraz koło przycisku “Obserwuj”. Kiedy już naciśniemy na ten przycisk, otworzy nam się komunikator i będziemy mieli możliwość wpisania w pole tekstowe naszej wiadomości.

wiadomości na instagramie

Drugi sposób pozwala łatwo odpowiedzieć na otrzymane wcześniej wiadomości, ale też napisać do osoby, z którą wcześniej się nie kontaktowaliśmy. Żeby z niego skorzystać, należy, po wejściu na stronę główną w aplikacji (to ona się domyślnie otwiera po włączeniu Instagrama), nacisnąć na ikonkę papierowego samolotu, którą znajdziemy w prawym górnym rogu.
Zostaniemy przeniesieni do podstrony, na której zobaczymy nasze ostatnie konwersacje. Możemy wejść w którąś z nich i ją kontynuować, ale też rozpocząć zupełnie nową, poprzez kliknięcie ikony ołówka, znajdującej się w prawym górnym rogu. wysyłanie wiadomości na ig
Następnie należy wpisać nazwę użytkownika, z którym chcemy się skontaktować i wybrać go z listy. Otworzy nam się komunikator, za pomocą którego możemy łatwo i szybko wpisać wiadomość.
jak wysyłać wiadomości na ig

Jak wysyłać wiadomości na IG poprzez przeglądarkę?

Mało kto korzysta z przeglądarkowej wersji Instagrama, większość osób woli aplikację mobilną. Warto jednak wiedzieć, że ma ona te same funkcje, co aplikacja, więc można przy jej pomocy również wysyłać wiadomości. Jest to bardzo proste i można zrobić to na dwa sposoby.

Pierwszy z nich to wejście na profil danej osoby w przeglądarce i kliknięcie w przycisk “Wyślij wiadomość”.

wiadomości bezpośrednie na ig

Drugi to kliknięcie na ikonkę papierowego samolotu w górnej części ekranu, aby przejść do zakładki bezpośrednich wiadomości.

dm na instagramie

Następnie kliknij na przycisk “Wyślij wiadomość” lub ikonkę ołówka w lewej części ekranu. Wyświetli Ci się okienko, w którym konieczne będzie wpisanie nazwy profilu, z którym chcesz się skontaktować.

direct messages instagram

Jak wyłączyć wiadomości na Instagramie?

Nie każdy może sobie życzyć, aby otrzymywać wiadomości na Instagramie. Choćby z tego względu, że z uwagi na względną anonimowość tego serwisu, niektórzy użytkownicy mają tendencję do wysyłania w wiadomościach prywatnych obelg, gróźb karalnych czy też po prostu rzeczy nieodpowiednich. Warto wiedzieć, że Instagram umożliwia łatwe i szybkie wyłączenie otrzymywania wiadomości… w pewnym sensie.

Nie da się całkowicie zablokować otrzymywania wiadomości, można natomiast wyłączyć powiadomienia o prośbach o zgodę na otrzymywanie wiadomości i o wysłanych wiadomościach. Wciąż będziemy wiadomości otrzymywać, nawet, jeśli wyłączymy rzeczone powiadomienia, ale nie będą one dla nas uciążliwe. Oczywiście, jeśli zdecydujemy, że mimo wszystko chcemy jakąś wiadomość przeczytać, będziemy mieli taką możliwość.

Żeby to zrobić, należy zalogować się w aplikacji Instagrama, wejść na swój profil, po czym kliknąć na trzy linie w prawej górnej części ekranu, a następnie “Ustawienia” na jego dole. Potem wystarczy przejść do zakładki Powiadomienia, a później Wiadomości bezpośrednie, po czym wybrać opcję “Wył.” przy “Prośby o zgodę na otrzymywanie wiadomości” i “Wiadomości”.

jak wyłączyć wysyłanie wiadomości na instagramie

Wysyłanie wiadomości na IG – podsumowanie

Jak widać, wysyłanie wiadomości na Instagramie jest bardzo proste i nie powinno nikomu sprawić większego problemu. Mimo wszystko warto to wyjaśnić, ponieważ dla niektórych użytkowników, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tego typu serwisami, może to nie być do końca intuicyjne.

Zapraszamy do przeczytania także innych naszych poradników dotyczących tego serwisu. Wyjaśnialiśmy już między innymi, jak usunąć konto na Instagramie.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *