Podczas pisania komentarza łatwo można popełnić jakiś błąd ortograficzny lub merytoryczny, zdarza się też, że najpierw coś napiszemy, a potem żałujemy. Bywa również, że stworzymy sami post i pod nim znajdą się niepożądane komentarze od innych osób, np. zawierające obraźliwe stwierdzenia czy groźby skierowane w stronę autora. W takiej sytuacji może pojawić się pewne kluczowe pytanie, a mianowicie: jak usunąć komentarz na Instagramie?

Zależnie od kontekstu, może tu chodzić o usunięcie własnego komentarza pod czyimś postem lub czyjegoś komentarza pod naszym postem. Poniżej szczegółowo omówimy oba te przypadki i wskażemy, co trzeba zrobić, żeby pozbyć się problematycznych komentarzy. Wbrew pozorom to naprawdę proste — wystarczy kilka chwil. Zapraszamy!

Jak usunąć komentarz na Instagramie? Własny lub kogoś innego

Jak wspomniano powyżej, usuwać można swoje własne komentarze, a także komentarze kogoś innego pod swoim postem. Z oczywistych względów nie ma możliwości usuwania nieswoich komentarzy pod postami innych osób. W pierwszej kolejności chcielibyśmy wyjaśnić, jak usunąć komentarz na Instagramie zamieszczony przez siebie. Wystarczy w tym celu wykonać następujące kroki:

  1. Odnajdź swój komentarz (warto w tym celu użyć wyszukiwarki).
  2. Przyciśnij go przez chwilę.
  3. Stuknij w ikonkę kosza na śmieci, która pojawi się w prawym górnym rogu.

Jeśli zaś chodzi o usuwanie komentarza pod swoim postem stworzonego przez kogoś innego, w takiej sytuacji należy postępować dokładnie tak samo, czyli następująco:

  1. Otwórz post i znajdź komentarz, który chcesz usunąć.
  2. Przytrzymaj na nim palec przez chwilę.
  3. Po puszczeniu wybierz z opcji, które się pojawią w prawym górnym rogu ikonkę kosza.

Uwaga — Instagram od Mety nie poprosi o potwierdzenie, czy na pewno chcemy usunąć post. Warto więc być dokładnym, aby przypadkiem nie usunąć niewłaściwego komentarza. W razie czego po usunięciu można na komunikacie, który się pojawi nacisnąć “Cofnij”, ale trzeba być szybkim, aby nie zdążył on zniknąć.

Usuwanie komentarzy na Instagramie – podsumowanie

Okazuje się jak widać, że odpowiedź na pytanie, jak usunąć komentarz na Instagramie jest dość prosta. Zarówno, jeśli chodzi o komentarz swój, jak i czyjś (o ile jest pod naszym postem), więc warto z tej opcji korzystać, gdy okaże się to potrzebne. W przypadku, gdy przeszkadza nam czyjś komentarz pod nieswoim postem, nie możemy go oczywiście usunąć, ale możemy go zgłosić Instagramowi, jeśli znajdują się w nim jakieś zabronione (np. obraźliwe) treści.

Fanów tego portalu społecznościowego zapraszamy serdecznie do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami jego dotyczącymi. Objaśnialiśmy Wam już między innymi, jak wrzucić film na Instagram. W przypadku, gdybyście mieli jakieś pytania bądź też sugestie odnośnie do kolejnych artykułów, które powinniśmy stworzyć, dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak przyspieszyć rozwój konta na Instagramie?
W dzisiejszych czasach Instagram jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, przyciągającą miliony użytkowników z całego świata. Właśnie dlatego wiele osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, stara
Skuteczna reklama na Instagramie, czyli jak stworzyć angażujący content?
Instagram, będąc jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie, oferuje szerokie możliwości promocji dla firm i marek. Tworzenie angażującego i konwertującego contentu na tej platformie
jak odzyskać konto na instagramie Jak odzyskać konto na Instagramie? Sprawdzone sposoby
Czy utraciłeś dostęp do swojego konta na Instagramie? Nie martw się, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci je odzyskać. Niezależnie od tego, czy zapomniałeś
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *