Podczas pisania komentarza łatwo można popełnić jakiś błąd ortograficzny lub merytoryczny, zdarza się też, że najpierw coś napiszemy, a potem żałujemy. Bywa również, że stworzymy sami post i pod nim znajdą się niepożądane komentarze od innych osób, np. zawierające obraźliwe stwierdzenia czy groźby skierowane w stronę autora. W takiej sytuacji może pojawić się pewne kluczowe pytanie, a mianowicie: jak usunąć komentarz na Instagramie?

Zależnie od kontekstu, może tu chodzić o usunięcie własnego komentarza pod czyimś postem lub czyjegoś komentarza pod naszym postem. Poniżej szczegółowo omówimy oba te przypadki i wskażemy, co trzeba zrobić, żeby pozbyć się problematycznych komentarzy. Wbrew pozorom to naprawdę proste – wystarczy kilka chwil. Zapraszamy!

Jak usunąć komentarz na Instagramie? Własny lub kogoś innego

Jak wspomniano powyżej, usuwać można swoje własne komentarze, a także komentarze kogoś innego pod swoim postem. Z oczywistych względów nie ma możliwości usuwania nieswoich komentarzy pod postami innych osób. W pierwszej kolejności chcielibyśmy wyjaśnić, jak usunąć komentarz na Instagramie zamieszczony przez siebie. Wystarczy w tym celu wykonać następujące kroki:

  1. Odnajdź swój komentarz (warto w tym celu użyć wyszukiwarki).
  2. Przyciśnij go przez chwilę.
  3. Stuknij w ikonkę kosza na śmieci, która pojawi się w prawym górnym rogu.

Jeśli zaś chodzi o usuwanie komentarza pod swoim postem stworzonego przez kogoś innego, w takiej sytuacji należy postępować dokładnie tak samo, czyli następująco:

  1. Otwórz post i znajdź komentarz, który chcesz usunąć.
  2. Przytrzymaj na nim palec przez chwilę.
  3. Po puszczeniu wybierz z opcji, które się pojawią w prawym górnym rogu ikonkę kosza.

Uwaga – Instagram nie poprosi o potwierdzenie, czy na pewno chcemy usunąć post. Warto więc być dokładnym, aby przypadkiem nie usunąć niewłaściwego komentarza. W razie czego po usunięciu można na komunikacie, który się pojawi nacisnąć “Cofnij”, ale trzeba być szybkim, aby nie zdążył on zniknąć.

Usuwanie komentarzy na Instagramie – podsumowanie

Okazuje się jak widać, że odpowiedź na pytanie, jak usunąć komentarz na Instagramie jest dość prosta. Zarówno, jeśli chodzi o komentarz swój, jak i czyjś (o ile jest pod naszym postem), więc warto z tej opcji korzystać, gdy okaże się to potrzebne. W przypadku, gdy przeszkadza nam czyjś komentarz pod nieswoim postem, nie możemy go oczywiście usunąć, ale możemy go zgłosić Instagramowi, jeśli znajdują się w nim jakieś zabronione (np. obraźliwe) treści.

Fanów tego portalu społecznościowego zapraszamy serdecznie do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami jego dotyczącymi. Objaśnialiśmy Wam już między innymi, jak wrzucić film na Instagram. Poruszyliśmy również temat tego, jak wysyłać wiadomości na Instagramie. W przypadku, gdybyście mieli jakieś pytania bądź też sugestie odnośnie do kolejnych artykułów, które powinniśmy stworzyć, dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *