Komentarze w Wordzie mogą okazać się bardzo przydatne choćby podczas recenzowania czyjejś pracy czy jej korekty. Dzięki temu można zaznaczyć swoje uwagi bez naruszania struktury dokumentu. Tylko jak dodać komentarz w Wordzie?

Dobrze jest to umieć, zwłaszcza w epoce nauczania zdalnego i pracy zdalnej. Prędzej czy później może się to okazać bardzo przydatne, a jednocześnie jest to bardzo proste i wygodne. Wszystko wyjaśnimy krok po kroku poniżej. Zapraszamy!

Jak dodać komentarz w Wordzie? Krótki poradnik

Dodawanie komentarzy i odpowiadanie na nie jest bardzo proste. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dodać komentarz w Wordzie, wystarczy, że wykonasz poniżej opisane kroki:

  1. Otwórz dokument, który chcesz skomentować.
  2. Przytrzymaj lewy przycisk myszki i zaznacz fragment dokumentu, do którego ma zostać dodany komentarz.
  3. Przejdź do zakładki “Recenzja” na górze ekranu.
  4. Naciśnij na przycisk “Nowy komentarz”.
  5. Wpisz treść komentarza, a kiedy skończysz, kliknij na dowolne miejsce w dokumencie.

I gotowe! Komentarze przechowywane są bezpośrednio w pliku, jeśli więc zapiszesz dokument, po czym komuś go prześlesz, ta osoba zobaczy Twoje komentarze i będzie mogła odpowiadać na nie, usuwać je lub dodawać nowe.

Żeby odpowiedzieć na komentarz, wystarczy najechać na niego, po czym kliknąć na “Odpowiedz” i wpisać treść odpowiedzi. Jeśli nie chcemy usuwać komentarza, ale chcemy zaznaczyć, że dana sprawa została już zakończona, możemy nacisnąć na “Rozstrzygnij”.

Dodawanie komentarzy jest możliwe nie tylko w przypadku wersji desktopowej Microsoft Office, ale także w Microsoft Office Online – w obu tych przypadkach proces wygląda bardzo podobnie.

Komentarze w Wordzie – podsumowanie

Warto wiedzieć, jak dodać komentarz w Wordzie – przyda się to nie tylko nauczycielom czy liderom projektów, ale w zasadzie każdemu. To znacznie lepsze rozwiązanie niż wpisywanie swoich uwag bezpośrednio w dokumencie, ponieważ komentarze są po prostu znacznie łatwiej czytelne i mniej inwazyjne.

Jeśli zainteresował Was ten artykuł, może Was zainteresować również poradnik na temat tego, jak usunąć komentarze w Wordzie. Niedawno opisywaliśmy także, jak wyjustować tekst w tym programie. Dajcie znać, jeśli jeszcze nie poruszaliśmy jakiegoś tematu, a Waszym zdaniem powinniśmy to zrobić!

Udostępnij

Administrator

1 Komentarz

  • ST, 23 listopada 2023 @ 09:36 Odpowiedz

    Fajny poradnik! Nie wiedziałem, że można tak sprytnie dodawać komentarze w Wordzie. Dzięki za pomoc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *