Komentarze w Wordzie są niezwykle użytecznym narzędziem. Korzystają z niego m.in. korektorzy treści, ale też klienci lub przełożeni, którym podsyłane są materiały do akceptacji. Dzięki komentarzom można wskazać, co jest do poprawy, bez samodzielnego dokonywania zmian w dokumencie. Kiedy jednak już uporamy się z dokonaniem zmian, pojawia się pytanie: jak usunąć komentarze w Wordzie?

Jeśli otrzymuje się dokumenty z komentarzami i trzeba je zmienić, a później odesłać, to absolutnie kluczowa umiejętność, której trzeba się nauczyć. Jest to na szczęście bardzo proste i szybkie, szczególnie, jeśli wie się, gdzie szukać takiej opcji. Krok po kroku omówimy cały ten proces poniżej. Zapraszamy!

Jak usunąć komentarze w Wordzie? Poradnik krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć komentarze w Wordzie nie należy do skomplikowanych. Wystarczy, że będziesz podążać za następującymi krokami.

  1. Otwórz dokument zawierający komentarze.
  2. Przejdź do zakładki “Recenzja” na górze ekranu.
  3. Naciśnij na przycisk “Usuń”.
  4. Kliknij na “Usuń wszystkie komentarze w dokumencie”.

Powyższy poradnik ma zastosowanie, jeśli chcesz naraz pozbyć się wszystkich komentarzy z dokumentu. Usunąć pojedynczy komentarz możesz klikając na obszar tekstu objęty danym komentarzem, po czym wchodząc do zakładki “Recenzje”, klikając na “Usuń”, a potem jeszcze raz “Usuń” na liście, która się pojawi. I gotowe – jak widać, jest to kwestia zaledwie kilku sekund.

Alternatywnie możesz nacisnąć na “Rozstrzygnij” przy danym komentarzu, ale w takiej sytuacji nie zniknie on całkowicie, a po prostu zostanie zaznaczony jako rozstrzygnięty, a więc taki, który rozstał przyjęty do wiadomości i wprowadzony w życie. W razie potrzeby, jeśli jednak będzie potrzeba dodać kolejną odpowiedź do komentarza, można po jego rozstrzygnięciu przywrócić go, naciskają na “Otwórz ponownie”.

Usuwanie komentarzy w Wordzie – podsumowanie

Jak widać, nie trzeba się mocno nagłowić, aby odpowiedzieć na pytanie, jak usunąć komentarze w Wordzie. Warto przy okazji wskazać, że w przypadku Worda w przeglądarce cały ten proces wygląda bardzo podobnie: najpierw otwórz dokument, potem przejdź do zakładki “Recenzja”, kliknij na “Pokaż komentarze”, po czym po kolei naciskaj na ikonkę “Usuń” przy każdym z komentarzy.

Wszystkich użytkowników tego edytora tekstu zapraszamy do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami na jego temat. Może się Wam przydać chociażby artykuł na temat tego, jak usunąć stronę w Wordzie, a także, jak usunąć podział sekcji. Dajcie znać, jeśli są jakieś inne funkcje Worda, które sprawiają Wam trudność i które powinniśmy omówić!

WARTO PRZECZYTAĆ:

orientacja strony Orientacja strony w Wordzie – jak ją zmienić?
Orientacja strony w Wordzie to kwestia, którą zazwyczaj nie zaprzątamy sobie głowy, ponieważ korzystamy cały czas jedynie z orientacji domyślnej. Zdarza się jednak, że z
interlinia Jak ustawić interlinię w Wordzie?
W dalszej części naszego cyklu poradników dotyczących programu Microsoft Word poruszymy kwestię interlinii. Dotychczas wyjaśniliśmy między innymi, jak wyjustować tekst w Wordzie i jak usunąć
przypis word Jak wstawić przypis w Wordzie?
“Przypisy Word” to słowa, które wyszukują często na przykład osoby piszące prace na studia, bądź też na przykład biorą udział w jakimś konkursie lub przygotowują
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *