Prawdopodobnie każda osoba, która bierze udział w wideokonferencjach miała problem z mikrofonem w swoim sprzęcie. Przez to nie mogła się wypowiedzieć, ponieważ nikt jej nie słyszał. Mikrofon wbudowany w komputerze jest bardzo ważnym elementem, który w dzisiejszych czasach powinien być zawsze sprawny.

W końcu dzięki niemu przeprowadzamy rozmowy głosowe i wideo. Czasem użytkownicy mikrofonów wykorzystują sprzęt zewnętrzny sprawiający, że lepiej zbiera głos. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy jeden i drugi mikrofon nie działa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym materiale.

Jak naprawić mikrofon w laptopie?

Włączasz program do wideokonferencji i nie nikt Cię nie słyszy? Może być to spowodowane kilkoma aspektami. W pierwszej kolejności wejdź w ustawienia mikrofonu na swoim sprzęcie i sprawdź czy jest aktywny i ustawiony domyślnie. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę głośnika i wybrać opcję „Otwórz ustawienia dźwięku”.

Wyświetli Ci się okno ustawień i z przedstawionej listy wybierz „Mikrofon”. Po wejściu w ustawienia mikrofonu powinien Ci się wyświetlić niebieski pasek z testem mikrofonu. Jeśli wszystko jest w porządku, pasek będzie reagował na Twój głos. Jeśli nie reaguje, wejdź na „Panel sterowania dźwiękiem” i w nowym oknie przejdź do zakładki „Nagrywanie” i spójrz, czy ikona mikrofonu, z którego korzystasz nie podświetla się przypadkiem na szaro.

Jeśli tak, to znak, że urządzenie jest wyłączone. W takiej sytuacji kliknij na ikonę prawym przyciskiem myszy i wybierz komendę „Włącz”. Jeśli chcesz, aby mikrofon ten pracował w trybie domyślnym, klinik ponownie na ten mikrofon i wybierz „Ustaw jako urządzenie domyślne”.

Jak naprawić mikrofon na Teamsie?

jak naprawić mikrofon na teamsie

Jeśli podczas wideokonferencji na Teamsie nikt Cię nie słyszy, sprawdź czy aplikacja używa właściwie urządzenia audio. W przypadku, gdy używasz wielu urządzeń wyjściowych audio z systemem Windows 10, być może aplikacja nie jest w stanie użyć właściwego.

W takiej sytuacji:

 • Kliknij swoje zdjęcie profilowe lub ikonę.
 • Z menu wybierz „Ustawienia”.
 • Wyświetli Ci się ekran konfiguracji, a po jego zamknięciu przejdź do zakładki „Ustawienia”.
 • Wybierz z menu opcję „Głośnik” i wybierz urządzenie audio, z którego korzystasz.
 • Ten sam proces powtórz w menu „Mikrofon”.
 • Następnie przeprowadź połączenie testowe, aby sprawdzić czy dźwięk zbierany jest prawidłowo. Aby to zrobić kliknij „Przeprowadź rozmowę testową”.
 • Słyszysz komunikat zespołu Microsoft Teams? W takim razie wszystko działa poprawnie.

Jak naprawić mikrofon w CS GO?

jak naprawić mikrofon w cs go

Masz problem z mikrofonem grając w Counter-Strike Global Offensive? Przyczyn możesz szukać m.in. w odłączonym urządzeniu, złych sterownikach, fizycznych uszkodzeniach zestawu słuchawkowego, ograniczeniach głosu i dźwięku i złych ustawieniach w grze.

W pierwszej kolejności, aby sprawdzić ustawienia dźwięku otwórz CSGO, przejdź do ustawień, wybierz „Audio”, następnie „Włącz głos” i „Włącz”. Mikrofon nadal nie działa? Postępuj więc według poniższych wskazówek:

 • Wybierz ikonkę Windows na klawiaturze.
 • Wpisz „Ustawienia dźwięku” i je otwórz.
 • Wybierz „Panel sterowania dźwiękiem”.
 • Następnie kliknij na zakładkę „Nagrywanie”.
 • Podłączony mikrofon ustaw jako domyślny.

Jak naprawić mikrofon na Discordzie?

jak naprawić mikrofon na discordzie

W pierwszej kolejności sprawdź w ustawieniach swojego sprzętu w systemie Windows 10 czy dźwięk jest ustawiony jak należy. Pisaliśmy o tym we wcześniejszych akapitach. Jeśli masz pewność, że mikrofon powinien działać a mimo to masz z nim problem w Discordzie, postępuj według poniższych wskazówek.

 • Wejdź w aplikację Discord i przejdź do ustawień użytkownika (ikona koła zębatego).
 • Wybierz „Głos Wideo” i odszukaj hasła „Zresetuj ustawienia głosu”. Wybierz go i przejdź do sprawdzenia czy mikrofon zbiera dźwięk.

Innym rozwiązaniem jest również przejście do ustawień użytkownika konta i wybranie kafla „Głos wideo”. Natomiast w oknie „Urządzeń wyjściowych” wybierz preferowany mikrofon zamiast domyślnego i sprawdź czy suwak głośności jest przesunięty całkowicie w prawą stronę.

Kolejnym pomysłem na odzyskanie prawidłowych ustawień mikrofonu jest ponowne wejście w ustawienia użytkownika i głos wideo, a następnie przewinięcie okna w dół i w dziale „Czułość wejściowa” wybranie „Automatycznie określ czułość wejściową”. Następnie przetestuj mikrofon. W przypadku, gdy wskaźnik świeci się na zielono, problem z mikrofonem powinien zostać usunięty.

Ostatnią opcją na rozwiązanie problemu z mikrofonem jest także wejście w ustawienia użytkownika i głos wideo a następnie wybór opcji „Tryb wprowadzania”, gdzie możesz wybrać komendę „Aktywność głosowa” oraz „Naciśnij i mów”. Wybierz więc tę drugą opcję i wybierz klawisz, dzięki któremu będziesz w stanie aktywować mikrofon wtedy, kiedy będziesz chciał z niego korzystać. W części „Skrót” nagraj skrót klawiszowy i kliknij żądany klawisz.

Windows 10 – jak naprawić mikrofon?

Korzystając z systemu Windows 10 możesz wypróbować kilka sposobów na odzyskanie dostępu do mikrofonu. Jeśli jednak żadna z powyższych wskazówek nie zadziała, być może warto oddać sprzęt do serwisu, gdzie szybko rozprawią się z problemem.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Chcesz zacząć streamować? Te sprzęty będą Ci potrzebne
Transmisje na żywo są obecnie jedną z najpopularniejszych form tworzenia treści internetowych i stale się też rozwijają. Chociaż sami pewnie regularnie oglądamy takie streamingi różnych
Jak wybrać najlepsze słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem?
Słuchawki bezprzewodowe przydają się w wielu sytuacjach, nie tylko podczas słuchania muzyki. Mają one szerszy zakres zastosowań. Gdy jedziesz autobusem do szkoły lub pracy, potrzebujesz
mikrofon do komputera Jaki mikrofon do komputera wybrać? Przegląd mikrofonów
Wielu ludzi myśli, że dobry mikrofon do komputera to już przeżytek, w końcu mało które słuchawki komputerowe nie mają go wbudowanego. Na dobrą sprawę nie
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *