Od zarania internetu użytkownicy starali się ściągać filmy. Kto ze starszych czytelników nie miał dwadzieścia lat temu kolekcji ulubionych filmów wypalonych na płytach CD-R? Czasy się zmieniają, a stare, mało legalne praktyki zostały zastąpione rozwiązaniami wygodniejszymi, a przede wszystkim legalnymi. I chociaż prawie każdy z nas miał już kontakt ze streamingiem filmów, to mało kto wie, że streaming również oferuje opcję pobierania. Sprawdźmy, jak pobrać film z HBO Max na komputer?

Czy da się pobrać filmy z HBO Max na komputer?

Mam nadzieję, że nie narobiliśmy wam nadziei optymistycznym wstępem. HBO Max (jak zresztą chyba każda platforma streamingowa) pozwala pobierać filmy. Niestety tylko na telefon i tablet. Czemu? Najpewniej jest to po prostu kolejne zabezpieczenie antypirackie. Zresztą ku zaskoczeniu wielu osób HBO Max nawet nie ma aplikacji na PC. Na komputerze filmy ogląda się przez… przeglądarkę.

W dalszej części artykułu przedstawimy proces pobierania filmów z HBO Max na telefon i tablet, który świetnie pokazuje, że wciąż istnieją spore ograniczenia w tej dziedzinie. Czy w takim razie nie ma sposobu na to, jak pobrać film z HBO Max na komputer? Nie ma… a przynajmniej nie ma oficjalnego, legalnego, a przede wszystkim bezpiecznego sposobu.

hbo max pobieranie na komputerze
Źródło: HBO Max

Jak pobrać film z HBO Max na komputer? Podejrzane aplikacje

Jak już wspomnieliśmy, nie ma oficjalnego sposobu na to, jak pobrać film z HBO Max na komputer. W odróżnieniu od np. Netflixa HBO nie przewiduje tej opcji przy oglądaniu filmów na komputerze. Oczywiście nie przeszkadza to internautom szukać rozwiązania tego problemu w Internecie. W ten sposób znaleźliście nasz poradnik. Mamy nadzieję, że najpierw trafiliście do nas. Czemu?

Niestety Internet jest pełen wyjątkowo podejrzanych aplikacji, które oferują możliwość pobierania filmów z HBO Max na komputer. Powtórzę jednak: nie ma oficjalnego, legalnego, a przede wszystkim bezpiecznego sposobu na to. Wszystkie podejrzane aplikacje mają podobny schemat:

  • wymagają ściągnięcia kolejnej aplikacji na komputer.
  • zalogowania waszymi danymi i hasłem.
  • dodatkowo wymagają… miesięcznej opłaty.

Jeśli zauważycie taki schemat działania aplikacji, unikajcie ich jak ognia. Całość sprawia bardzo podejrzane wrażenie. Stąd ostrzegamy: żadna z tych aplikacji nie pomoże wam pobrać filmu z HBO Max na komputer, ale najpewniej przyczyni się do kradzieży danych albo gorszych konsekwencji.

Trzymajcie się sprawdzonych rozwiązań. Ewentualnie zgłaszajcie feedback do HBO Max, że chcielibyście, aby taka funkcja została dodana w przyszłości. Przy odpowiednio dużej liczbie zgłaszających osób wszystko jest możliwe. Szczególnie że konkurencja taką możliwość zapewnia.

Sprawdźmy, jak pobrać filmy z HBO Max na telefon i tablet. Jeśli w przyszłości zostanie dodana aplikacja na PC, proces pobierania filmów z HBO Max na komputer będzie najprawdopodobniej bardzo zbliżony.

Jak pobrać filmy z HBO Max na telefon i tablet?

Przybliżmy, jak działa pobieranie filmów z HBO Max, gdyż oczywiście działa to kompletnie inaczej niż w starych “dobrych” czasach. Myślę jednak, że pozwoli to zrozumieć, czemu właściciele platformy wzbraniają się przed dopuszczeniem do możliwości pobierania filmów z HBO Max na komputer.

Jak działa pobieranie filmów z HBO Max na tablet i telefon?

  1. W celu pobrania filmów musisz mieć włączone połączenie internetowe. Zdecydowanie lepiej ściągać filmy będąc podłączonym do W-iFi. Chociaż pewnie większość z nas ma już dosyć duży pakiet gigabajtów w telefonie, pobieranie wysokiej jakości filmów wciąż go bez problemu wyczerpie. Domyślnie aplikacja będzie pobierać pliki tylko przez Wi-Fi. Pobieranie przez komórkową transmisję danych trzeba włączyć osobno w ustawieniach aplikacji.
  2. Otwórz aplikację HBO Max na wybranym urządzeniu.
  3. Wybierz film lub serial (konkretny odcinek), który chcesz pobrać.
  4. Kliknij ikonę pobierania.  hbo max pobieranie
  5. Ikona pobierania zmieni się w ikonę postępu pobierania, którą możecie użyć do spauzowania procesu i sprawdzenia stanu.  hbo max jak pobrać film
  6. Po zakończeniu pobierania ikona zmieni się ponownie. hbo max jak pobrać film na komputer  To tyle. Wybrane filmy i seriale pobrane z HBO Max będą od teraz dostępne do obejrzenia przez aplikację.

Oglądając pobrane pliki, obowiązują pewne obostrzenia. Możecie mieć na raz pobrane 30 plików. Powinno to raczej wystarczyć na długi czas oglądania. Drugie ograniczenie jest jednak ciekawsze. Po rozpoczęciu oglądania macie tylko 48 godzin na obejrzenie pliku do końca, inaczej wygaśnie. Jeśli plik wygaśnie, możecie go odnowić nieskończoną ilość razy, o ile jest wciąż w ofercie. Nierozpoczęte pliki wygasną w ten sam sposób po 30 dniach.

To jednak wciąż nie wszystko. Dla niektórych programów będziecie musieli wybrać język i napisy przed ściągnięciem. Ma to najpewniej na celu ograniczenie danych i przyspieszenie pobierania. Mniej języków to mniej danych do pobrania, a to przekłada się na mniejsze zużycie i krótszy czas oczekiwania.

Podobnie jest z jakością video. Domyślnie aplikacja ściągnie obraz w jakości najwyższej obsługiwanej przez urządzenie. Dla większości telefonów i tabletów będzie to rozdzielczość FullHD. Możecie ją jednak zmniejszyć w opcjach, czym dodatkowo zmniejszycie zapotrzebowanie na zużycie przesyłu internetu. Dane muszą być przechowywane w pamięci wewnętrznej telefonu, nie ma możliwości zapisania ich na karcie SD. Prawdopodobnie jest to zabezpieczenie przed przełożeniem karty do innego urządzenia, gdzie odpowiednio uzdolnione osoby mogłyby wykraść plik.

Jak sami widzicie, cały proces jest jednak mocno ograniczony i zabezpieczony. Każdy pojedynczy użytkownik bez problemu ściągnie sobie kilka pozycji na dłuższą podróż, czy krótszy okres bez internetu. Jednak nie da się tego robić w nieskończoność.

Jak obejrzeć pobrany film z HBO Max?

No dobrze, a jak obejrzeć film pobrany z HBO Max? Kliknijcie ikonę “Pobrane” (taka sama jak powyżej). Tam znajdziecie listę swoich pobranych tytułów. Jeśli niektóre z nich są wygasłe, jest to najpewniej związane z wygasaniem plików. Możecie je jednak odnowić i oglądać dalej. W pobranych zobaczycie wszystkie filmy, niezależnie od tego, która osoba na koncie je ściągnęła. Jeśli z konta korzystają również dzieci, warto skonfigurować ochronę rodzicielską. W ten sposób dziecko wchodząc w listę pobranych plików, będzie widziało filmy rodziców jako zablokowane.

Dobra informacja jest taka: filmy pobrane z HBO Max można oglądać w trakcie zagranicznych podróży. Jeżeli ściągniecie je jeszcze “u siebie” nie będzie z tym problemu. Co innego, gdybyście chcieli streamować HBO Max za granicą. Wtedy mogą wejść w życie kolejne obostrzenia.

Jak pobrać HBO Max na komputer? Podsumowanie

Możliwość ściągania filmów z aplikacji streamingowych na komputer (i inne urządzenia) jest współcześnie dosyć powszechną praktyką. Niestety nie w tym przypadku. Nie ma bezpiecznego sposobu na to, jak pobrać film z HBO Max na komputer. I chociaż w internecie znajdziecie sporo opisów aplikacji, które przekonują, że działają w ten sposób, to jednak uważajcie. Większość tych obietnic to nic więcej niż nasze przysłowiowe “gruszki na wierzbie”.

Najlepszy sposób to zgłaszać feedback do platformy, żeby jak najszybciej opracowali i dodali taką możliwość. A w tym czasie pobierać filmy z HBO Max na telefon i tablet.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
jak udostępnić ekran z telefonu na komputer Jak udostępnić ekran z telefonu na komputer? Najprostsze sposoby!
Nasze smartfony to świetne narzędzia, o czym najlepiej świadczy stale rosnący ich udział w rynku. Człowiek potrafi się przyzwyczaić do tego stopnia, że sięga po
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *